Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 377 příspěvků vloženo, 1429 editováno a 419 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

KLUB VOJENSKÉHO MUZEA na demarkační linii v Rokycanech

  Avatar
  Činnost klubu se zaměřuje především na záchranu historické ale i současné vojenské techniky, na spolupráci s muzeem, armádou a Československou obcí legionářskou, a na osvětovou činnost ve vojenské historii naší republiky.Vznik a spolupráce klubu s muzeem počala v roce 1995. V té době šlo pouze o zapálenou partu nadšenců. K právní subjektivitě klubu došlo až v roce 1998 registrací na ministerstvu vnitra.


  Mezi nejdůležitější aktivity patří spolupořadatelská činnost na akci „BAHNA“, kde klub zajišťuje a obsluhuje vojenskou techniku do statických i bojových ukázek. Pro tyto akce se členům klubu daří udržovat ve funkčním a pojízdném stavu mimo jiné i nejslavnější tanky druhé světové války: T-34 v počtu čtyř kusů.


  Další veřejnosti dobře známé akce, na kterých se klub podílí, jsou oslavy osvobození v Plzni a Den veteránů v Rokycanech. I zde jde především o zajištění vojenské historické techniky a o předvedení dobových stejnokrojů spojeneckých armád.


  Klub předvádí vlastní i muzejní techniku a uniformy na mnoha vzpomínkových akcích v celé České republice a v zahraničí.


  K dalším aktivitám klubu patří spolupráce s armádou, a to především při zakládání Aktivních dobrovolných záloh. Členové klubu se jako první v České republice zúčastnili dobrovolného vojenského cvičení ve dnech 11. až14.11.1999 a spolu s členy klubu vojenské techniky Brdy a klubem CI-5 vytvořili „1. mechanizovanou rotu AKTIVNÍCH ZÁLOH AČR ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIÍ“. V současné době založil již druhou jednotku a to „1. tankovou rotu AKTIVNÍCH ZÁLOH AČR ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIÍ“.


  Opomenout nelze ani podíl klubu na odstraňování škod v oblastech zasažených povodněmi v roce 1998 v Dobrušce a v roce 2002 ve Lnářích a Blatné.


  Klub se kromě vojensky orientovaných zájmů zabývá také vodáctvím, turistikou, horolezectvím, sportovní střelbou a motorismem.


  Členskou základnu klubu tvoří již několik desítek členů, zastupujících všechny generace a obě pohlaví. Počet členů se od roku 1998 stále zvyšuje a na aktivitách klubu přibývá.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#27620Verze : 0
  Avatar
  Vitejte k nam Smile
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#27621Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Hledám informace o jeepu M151. Měl bych zájem o jeho koupi. Jste schopni mě nějak pomoci alespoň radou nebo tipem. Je možno jej přivest ze zahraničí atd.


  Děkuji


  Ruda
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#32728Verze : 0
  Avatar
  V tomto případě bych se obrátil přímo na pana Kocha, aby poradil kde nebo u koho, ale většinou když je to výhodný, tak se po technice zapráší či dohodí známejm. A ty nevýhodný kšefty se shánět nemusí Smile)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#41533Verze : 0
  Avatar
  Nemohl by jste mě někdo na pana Kocha poradit kontakt.


  Děkuju.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#41763Verze : 0
  Avatar
  E-mail:
  kochf@volny.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#41783Verze : 0
  Avatar
  Děkuju za ten kontakt.


  Ruda
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#42001Verze : 0
  Avatar
  Zajímala by mě otevírací doba v muzeu během července a srpna. Mohl bys mi ji prosím napsat?
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#42084Verze : 0
  Avatar
  Od 15.5. do 30.9. od 9.00 do 17.00 hodin každý den.
  Když přijede někdo z dálky i jindy, tak ho samozřejmě pustíme taky.
  Jinak všechny informace o muzeu a klubu jsou na:
  http://klub-vm.webzdarma.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#42185Verze : 0
  Avatar
  Díky moc, jsem Ti zavázán.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#42223Verze : 0
  Avatar
  Děláte moc zajímavé akce a muzeum vypadá skvěle (alespoň na fotkách, bohužel jsem se k vám ještě nedostal Crying or Very sad ) a hlavně tam máte pro mě extrémně zajímavé kusy. Škoda, že to mám z Prahy daleko (ještě ke všemu jsem nemobilní Laughing ) a navíc jsem časově v Arrow , hned bych se k vám dal... Za současné situace bych byl bohužel člen na asi tak 2 věci (tak leda "tichý společník" Confused ), s prací bych těžko pomohl, na nějakou akci jsem se za poslední 3-4 roky nedostal ani jednou, ach jo. Ale fakt mě to mrzí, musím se přijet alespoň podívat, NĚKDY... Crying or Very sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#84190Verze : 0
  Avatar
  Díky za chválu. V klubu jsou i kluci z mnohem větší dálky než je Praha (např z Moravy a Chomutova). Dokonce máme i jednoho pražáka ve výboru klubu. Na tu návštěvu přijeď ale až v létě. Teď je muzeum zazimované.
  Jinak na oslavy osvobození vyjíždí skoro veškerá válečná technika do Prahy. Dá se říct, že budeme jeden z hlavních organizátorů. Takže jde hora k mohamedovi. Very Happy
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#84192Verze : 0
  Avatar
  Jasně, že v létě, otevírací dobu mám zmáknutou, ještě se do ní strefit Laughing ... Ovšem to je můj problém.


  Jak bych ale mohl být nápomocen, když se k vám ani nedostanu? Resp. být členem klubu a ani tam nikoho neznat, protože jsem tam nikdy nebyl mi přijde podivné...
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#84195Verze : 0
  Avatar
  Nijak tě samozřejmě nelenařim, jen podotýkám, že ta vzdálenost je minimální. Pro nás mobilní je to třičtvrtě hodiny autem.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#84197Verze : 0
  Avatar
  Já se kdyžtak přihlásím, až se k vám dostanu. Já bych zájem měl, ale jsem nemobilní, určitě se to v nejbližší době nezmění, navíc čekáme na léto přírůstek do rodiny (první Very Happy ), takže nevím, co bude, už teď sotva vyšetřím pár hodin týdně po večerech na modely. Ale určitě se k vám letos chystám, tak to 100% probereme osobně a uvidíme, co by se dalo. Stejnak už kolem těch vašich stránek brousím delší dobu a říkal jsem si, že bych to zkusit mohl.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#84201Verze : 0
  Avatar

  Citace - kaufi :

  ...Jinak na oslavy osvobození vyjíždí skoro veškerá válečná technika do Prahy. Dá se říct, že budeme jeden z hlavních organizátorů. Takže jde hora k mohamedovi. Very Happy

  Takže oslav v Plzni se neúčastníte? Škoda, techniky není na akcích nikdy dost.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#84451Verze : 0
  Avatar
  Jako celý klub či muzeum asi ne. Těch akcí je moc a musíme si vybírat. Před oslavama je v Ostavě ukázka "Ostravská operace", kam povezeme tanky, pak jsou oslavy, pak je "Slivice", kam se letos chceme kouknout s technikou, a dokonce se mluví o BAHNECH 2005 (ketré letos být neměly), takže to bude zase frmol nekvětší.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#84452Verze : 0
  Avatar
  Klub má konečně relativně slušné stránky a tím i adresu http://www.klub-vm.eu
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9133#227393Verze : 0