Letecká armáda 1 [1939-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 397 příspěvků vloženo, 1567 editováno a 262 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Letecká armáda 1 [1939-1945]

1st Air Fleet / Luftflotte 1

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká armáda 1 1st Air Fleet
    Originální název:
    Original Name:
    Luftflotte 1
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.02.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Skupinové velitelství letectva 1 1st Air Force Group Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    16.04.1945
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství letectva Kuronsko Air Force Command Courland
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.02.1939-05.02.1944 Vrchní velitelství ozbrojených sil
    05.02.1944-16.04.1945 Vrchní velitelství letectva
    01.02.1939-05.02.1944 Supreme Command of the Armed Forces
    05.02.1944-16.04.1945 Air Force High Command
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.02.1939-DD.08.1939 Berlín
    DD.08.1939-DD.10.1939 Henningsholm
    DD.10.1939-DD.05.1941 Berlín
    DD.05.1941-DD.07.1941 Norkitten
    DD.07.1941-DD.07.1941 Waldlager (Dünaburg)
    DD.07.1941-DD.02.1944 Ostrov
    DD.02.1944-DD.09.1944 Malpils
    DD.09.1944-DD.10.1944 Riga, Fliegerhorst Riga-Spilve /
    DD.10.1944-DD.11.1944 Kazdanga
    DD.11.1944-DD.02.1945 Ziras
    DD.02.1945-DD.04.1945 Hasenpoth

    Velitel:
    Commander:
    01.02.1939-11.01.1940 Kesselring, Albert (Generalfeldmarschall)
    12.01.1940-10.05.1940 Stumpff, Hans-Jürgen (Generaloberst)
    11.05.1940-19.08.1940 Wimmer, Wilhelm (General der Flieger)
    20.08.1940-12.06.1943 Keller, Alfred (Generaloberst)
    12.06.1943-23.08.1943 Korten, Günther (Generaloberst)
    24.08.1943-16.04.1945 Pflugbeil, Curt (General der Flieger)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.02.1939-19.12.1939 Speidel, Wilhelm (Generalmajor)
    19.12.1939-25.04.1940 Kessler, Ulrich (Generalleutnant)
    01.05.1940-09.05.1940 Wühlisch, Heinz-Hellmuth von (Oberst)
    09.05.1940-04.10.1940 Knauss, Robert (Generalmajor)
    05.10.1940-16.01.1941 Schöbel, Otto (Generalmajor)
    16.01.1941-13.10.1941 Wühlisch, Heinz-Hellmuth von (Generalmajor)
    13.10.1941-23.02.1943 Rieckhoff, Herbert (Generalmajor)
    23.02.1943-24.08.1943 Herhudt von Rohden, Hans-Detlef (Generalmajor)
    25.08.1943-24.12.1944 Uebe, Klaus (Generalmajor)
    25.12.1944-16.04.1945 Hozzel, Paul-Werner (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.02.1939-22.09.1939 1. letecká divize
    01.02.1939-26.08.1939 2. letecká divize
    01.02.1939-24.03.1941 Letecká župa III
    01.02.1939-21.03.1941 Letecká župa IV
    01.02.1939-01.04.1939 Letecká župa VIII
    01.02.1939-26.08.1939 Průzkumná eskadra 11
    01.04.1939-01.01.1943 Letecká župa I
    01.05.1939-26.08.1939 Bombardovací eskadra 2
    01.06.1939-31.07.1944 Meteorologická průzkumná letka 1
    30.09.1939-DD.05.1941 Letecká župa II
    01.04.1941-27.10.1941 Letecké velitelství Baltské moře
    DD.06.1941-DD.03.1942 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 106
    DD.07.1941-28.09.1941 VIII. letecký sbor
    DD.11.1941-DD.04.1943 Letecká župa Petrohrad
    DD.01.1942-DD.10.1944 2. protiletadlová dělostřelecká divize
    01.04.1942-16.04.1945 6. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.04.1942-DD.01.1943 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 106
    DD.05.1942-DD.10.1944 Skupina dálkového průzkumu 1
    DD.10.1942-DD.02.1943 1. provizorní bombardovací letka Letecké armády 1
    DD.01.1943-DD.04.1943 Eskadra střemhlavých bombardérů 1
    DD.02.1943-18.10.1943 Skupina rušivého bombardování Letecké armády 1
    06.05.1943-DD.MM.RRRR Skupina blízkého průzkumu 8
    DD.06.1943-DD.08.1944 Polní letecká župa XXVI
    DD.09.1943-DD.11.1944 3. letecká divize
    DD.MM.1943-DD.10.1943 Skupina blízkého průzkumu 11
    DD.12.1943-DD.MM.RRRR Skupina blízkého průzkumu 5
    DD.12.1943-DD.09.1944 Stíhací úsekové velitelství Ostland
    DD.MM.1945-12.03.1945 Skupina blízkého průzkumu 5
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 120
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecké velitelství 1

    Ručně vyplněné položky:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    01.02.1939-16.04.1945 Styčná letka
    01.02.1939-30.09.1939 Velitelství letectva Východní Prusko
    01.04.1939-01.01.1943 Letecká župa I
    01.02.1939-24.03.1941 Letecká župa III
    01.02.1939-24.03.1941 Letecká župa IV
    01.02.1939-01.04.1939 Letecká župa IV
    01.02.1939-22.09.1939 1. letecká divize
    01.02.1939-26.08.1939 2. letecká divize
    DD.08.1939-04.10.1939 Letecká instrukční divize
    DD.08.1939-DD.10.1939 Letecká župa ke zvláštnímu použití 1
    DD.08.1939-DD.10.1939 Letecká župa ke zvláštnímu použití 3
    30.09.1939-DD.05.1941 Letecká župa II
    DD.04.1941-DD.10.1941 Velitel letectva Baltské moře
    DD.06.1941-19.07.1942 I. letecký sbor
    DD.06.1941-DD.11.1941 Letecká župa ke zvláštnímu použití 1
    DD.06.1941-DD.11.1941 Letecká župa ke zvláštnímu použití 10
    DD.07.1941-28.09.1941 VIII. letecký sbor
    DD.11.1941-DD.04.1943 Letecká župa Petersburg
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitel letecké dopravy
    DD.01.1942-DD.09.1944 2. protiletadlová divize
    DD.04.1942-16.04.1945 6. protiletadlová divize
    DD.07.1942-DD.02.1943 Velitel letectva 1
    DD.02.1943-DD.10.1944 3. letecká divize
    DD.06.1943-DD.08.1944 Polní letecká župy XXVI
    DD.12.1943-17.09.1944 Velitel stíhacího úseku Ostland
    DD.06.1944-DD.06.1944 Kulmeyův bojový svazek
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecký spojovací pluk 1
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecký spojovací pluk 11
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecký spojovací pluk 21
    Automatically linked items:
    01.02.1939-26.08.1939 11th Reconnaissance Wing
    01.02.1939-22.09.1939 1st Air Division
    01.02.1939-26.08.1939 2nd Air Division
    01.02.1939-24.03.1941 3rd Air Region
    01.02.1939-21.03.1941 4th Air Region
    01.02.1939-01.04.1939 8th Air Region
    01.04.1939-01.01.1943 1st Air Region
    01.05.1939-26.08.1939 2nd Bomber Wing
    01.06.1939-31.07.1944 1st Weather Reconnaissance Squadron
    30.09.1939-DD.05.1941 2nd Air Region
    01.04.1941-27.10.1941 Air Command Baltic Sea
    DD.06.1941-DD.03.1942 106th Special Purpose Bomber Group
    DD.07.1941-28.09.1941 VIII Air Corps
    DD.11.1941-DD.04.1943 Air Region Petersburg
    DD.01.1942-DD.10.1944 2nd Anti-Aircraft Artillery Division
    01.04.1942-16.04.1945 6th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.04.1942-DD.01.1943 106th Special Purpose Bomber Group
    DD.05.1942-DD.10.1944 1st Long Range Reconnaissance Group
    DD.10.1942-DD.02.1943 1st Provisional Bomber Squadron of the 1st Air Fleet
    DD.01.1943-DD.04.1943 1st Dive Bomber Wing
    DD.02.1943-18.10.1943 Harassement Bomber Group of the 1st Air Fleet
    06.05.1943-DD.MM.RRRR 8th Short-Range Reconnaissance Group
    DD.06.1943-DD.08.1944 26th Field Air Region
    DD.09.1943-DD.11.1944 3rd Air Division
    DD.MM.1943-DD.10.1943 11th Short-Range Reconnaissance Group
    DD.12.1943-DD.MM.RRRR 5th Short-Range Reconnaissance Group
    DD.12.1943-DD.09.1944 Fighter Sector Command Ostland
    DD.MM.1945-12.03.1945 5th Short-Range Reconnaissance Group
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st Air Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st Squadron (Long Range) of the 120th Reconnaissance Group

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Air Signal Regiment 1
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Air Signal Regiment 11
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Air Signal Regiment 21
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    V podřízenosti Letecké flotily 1 bylo započato formování IV. protiletadlového sboru, avšak nebylo dokončeno. Formation of IV Anti-Aircraft Corps begun under subordination to Air Fleet 1, but wasn't completed.
    Zdroje:
    Sources:
    Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/hq/lfl1.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9205#403606Verze : 0
    MOD