Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 301 příspěvků vloženo, 1015 editováno a 305 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Letecká armáda 2 [1939-1944]

2nd Air Fleet / Luftflotte 2

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká armáda 2 2nd Air Fleet
    Originální název:
    Original Name:
    Luftflotte 2
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.02.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Skupinové velitelství letectva 2 Air Force Group Command 2
    Datum zániku:
    Disbanded:
    27.09.1944
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.02.1939-05.02.1944 Vrchní velitelství ozbrojených sil
    05.02.1944-27.09.1944 Vrchní velitelství letectva
    01.02.1939-05.02.1944 Supreme Command of the Armed Forces
    05.02.1944-27.09.1944 Air Force High Command
    Dislokace:
    Deployed:
    01.02.1939-01.09.1939 Brunšvik
    01.09.1939-10.05.1940 Münster
    17.07.1940-DD.05.1941 Brüssel
    DD.10.1941-DD.MM.RRRR poblíž Smolensku
    01.12.1941-DD.09.1943 Frascati (Rome)
    DD.09.1943-DD.10.1943 Malcesine (jezero Garda)
    DD.10.1943-27.04.1944 Abano Terme, poblíž Padua
    27.04.1944-20.07.1944 Salsomaggiore
    20.07.1944-DD.09.1944 Malcesine
    Velitel:
    Commander:
    01.02.1939-12.01.1940 Felmy, Helmut (General der Flieger)
    12.01.1940-11.06.1943 Kesselring, Albert (Generalfeldmarschall)
    12.06.1943-27.09.1944 Richthofen, Wolfram von (Generalfeldmarschall)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.02.1939-30.09.1939 Wühlisch, Heinz von (Oberst)
    01.10.1939-19.12.1939 Kammhuber, Josef (Oberst)
    19.12.1939-30.01.1940 Speidel, Wilhelm (Generalmajor)
    30.01.1940-31.07.1940 Bassenge, Gerhard (Oberst)
    31.07.1940-05.10.1940 ?, ? ( )
    05.10.1940-11.08.1942 Seidemann, Hans (Oberst)
    25.08.1942-25.06.1943 Deichmann, Paul (Generalmajor)
    DD.06.1943-DD.09.1943 Christ, Thorsten (Oberst)
    01.10.1943-DD.09.1944 Müller, Ernst (Generalleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.11.1938-25.08.1939 Průzkumná eskadra 12
    01.02.1939-21.03.1941 Letecká župa VI
    01.02.1939-21.03.1941 Letecká župa XI
    DD.02.1939-DD.09.1939 3. letecká divize
    DD.02.1939-DD.10.1939 4. letecká divize
    01.05.1939-DD.04.1940 Bombardovací eskadra 26
    01.06.1939-DD.06.1944 Meteorologická průzkumná letka 26
    05.09.1939-02.10.1939 10. letecká divize
    11.10.1939-16.12.1939 I. skupina Těžké stíhací eskadry 76
    DD.10.1939-DD.04.1940 X. letecký sbor
    01.11.1939-31.03.1941 Doplňovací bombardovací skupina 2
    10.11.1939-13.05.1940 VIII. letecký sbor
    15.11.1939-DD.04.1940 Bombardovací eskadra 30
    DD.MM.1939-DD.05.1940 Studentův kluzákový sbor
    10.05.1940-DD.MM.RRRR 2. letka (dálková) Průzkumné skupiny 123
    10.05.1940-26.06.1940 II. skupina Těžké stíhací eskadry 1
    23.05.1940-DD.11.1940 9. letecká divize
    17.07.1940-21.03.1941 1. noční stíhací divize
    DD.08.1940-DD.01.1941 VIII. letecký sbor
    DD.09.1940-DD.05.1941 II. skupina Těžké stíhací eskadry 76
    DD.05.1941-DD.12.1941 Letecká župa II
    14.06.1941-DD.MM.1941 Stíhací eskadra 53
    DD.06.1941-DD.10.1941 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 102
    DD.06.1941-DD.07.1941 VIII. letecký sbor
    11.07.1941-10.08.1941 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 9
    28.09.1941-DD.12.1941 VIII. letecký sbor
    DD.09.1941-DD.11.1941 12. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.10.1941-DD.11.1941 Letecká župa Moskva
    DD.11.1941-DD.08.1942 Protiletadlová dělostřelecká brigáda VII
    DD.MM.1941-DD.MM.RRRR 1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 33
    DD.12.1941-12.02.1943 Letecké velitelství Afrika
    DD.12.1941-01.01.1943 X. letecký sbor
    DD.01.1942-DD.07.1942 Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 102
    01.03.1942-31.08.1943 4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
    DD.03.1942-DD.08.1943 2. letka (armádní) Průzkumné skupiny 14
    DD.03.1942-DD.05.1943 IV. skupina Bombardovací eskadry 54
    06.08.1942-13.05.1943 19. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.08.1942-DD.11.1942 Těžká stíhací eskadra 2
    04.11.1942-DD.11.1942 11. letka Stíhací eskadry 2
    13.11.1942-09.05.1943 20. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.11.1942-DD.01.1944 2. letecká divize
    DD.MM.1942-06.09.1944 Velitelství vzdušné přepravy Středozemní moře
    01.01.1943-09.03.1943 X. letecký sbor
    DD.03.1943-DD.MM.1943 Protiletadlová dělostřelecká brigáda XVII
    DD.04.1943-DD.05.1943 II. skupina Těžké stíhací eskadry 1
    01.06.1943-30.07.1943 Letecká župa Jih
    01.06.1943-29.08.1944 Polní letecká župa XXX
    DD.06.1943-DD.09.1944 Polní letecká župa XXIX
    30.07.1943-06.09.1944 Polní letecká župa XXVIII
    DD.07.1943-DD.04.1944 Generál protiletadlového dělostřelectva Jih
    DD.07.1943-06.09.1944 Stíhací velitelství Horní Itálie
    15.10.1943-27.09.1944 Stíhací eskadra 53
    18.10.1943-DD.07.1944 Bitevní eskadra 4
    DD.10.1943-DD.MM.1944 Skupina blízkého průzkumu 11
    DD.MM.1943-DD.10.1943 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 17
    01.04.1944-DD.09.1944 25. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.04.1944-DD.12.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 17
    DD.04.1944-DD.09.1944 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 3
    DD.05.1944-DD.06.1944 II. skupina Noční stíhací eskadry 6
    DD.07.1944-DD.09.1944 2. letecká divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 22
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR II. letecký sbor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR IV. letecký sbor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR IX. letecký sbor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecké velitelství 2
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecké velitelství Sardinie
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiletadlová dělostřelecká brigáda 22
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiletadlová dělostřelecká brigáda 22

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.11.1938-25.08.1939 12th Reconnaissance Wing
    01.02.1939-21.03.1941 11th Air Region
    01.02.1939-21.03.1941 6th Air Region
    DD.02.1939-DD.09.1939 3rd Air Division
    DD.02.1939-DD.10.1939 4th Air Division
    01.05.1939-DD.04.1940 26th Bomber Wing
    01.06.1939-DD.06.1944 26th Weather Reconnaissance Squadron
    05.09.1939-02.10.1939 10th Air Division
    11.10.1939-16.12.1939 1st Group of the 76th Heavy Fighter Wing
    DD.10.1939-DD.04.1940 X Air Corps
    01.11.1939-31.03.1941 2nd Replacement Bomber Group
    10.11.1939-13.05.1940 VIII Air Corps
    15.11.1939-DD.04.1940 30th Bomber Wing
    DD.MM.1939-DD.05.1940 Airlanding Corps Student
    10.05.1940-26.06.1940 2nd Group of the 1st Heavy Fighter Wing
    10.05.1940-DD.MM.RRRR 2nd Squadron (Long Range) of the 123rd Reconnaissance Group
    23.05.1940-DD.11.1940 9th Air Division
    17.07.1940-21.03.1941 1st Night Fighter Division
    DD.08.1940-DD.01.1941 VIII Air Corps
    DD.09.1940-DD.05.1941 2nd Group of the 76th Heavy Fighter Wing
    DD.05.1941-DD.12.1941 2nd Air Region
    14.06.1941-DD.MM.1941 53rd Fighter Wing
    DD.06.1941-DD.10.1941 102nd Special Purpose Bomber Group
    DD.06.1941-DD.07.1941 VIII Air Corps
    11.07.1941-10.08.1941 9th Special Purpose Bomber Group
    28.09.1941-DD.12.1941 VIII Air Corps
    DD.09.1941-DD.11.1941 12th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.10.1941-DD.11.1941 Air Region Moscow
    DD.11.1941-DD.08.1942 7th Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.MM.1941-DD.MM.RRRR 1st Squadron (Long Range) of the 33rd Reconnaissance Group
    DD.12.1941-12.02.1943 Air Command Africa
    DD.12.1941-01.01.1943 X Air Corps
    DD.01.1942-DD.07.1942 102nd Special Purpose Bomber Group
    01.03.1942-31.08.1943 4th Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
    DD.03.1942-DD.08.1943 2nd Squadron (Army) of the 14th Reconnaissance Group
    DD.03.1942-DD.05.1943 4th Group of the 54th Bomber Wing
    06.08.1942-13.05.1943 19th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.08.1942-DD.11.1942 2nd Heavy Fighter Wing
    04.11.1942-DD.11.1942 11th Squadron of the 2nd Fighter Wing
    13.11.1942-09.05.1943 20th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.11.1942-DD.01.1944 2nd Air Division
    DD.MM.1942-06.09.1944 Air Transport Command Mediterranean Sea
    01.01.1943-09.03.1943 X Air Corps
    DD.03.1943-DD.MM.1943 17th Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.04.1943-DD.05.1943 2nd Group of the 1st Heavy Fighter Wing
    01.06.1943-29.08.1944 30th Field Air Region
    01.06.1943-30.07.1943 Air Region South
    DD.06.1943-DD.09.1944 29th Field Air Region
    30.07.1943-06.09.1944 28th Field Air Region
    DD.07.1943-06.09.1944 Fighter Command Upper Italy
    DD.07.1943-DD.04.1944 General of the Anti-Aircraft Artillery South
    15.10.1943-27.09.1944 53rd Fighter Wing
    18.10.1943-DD.07.1944 4th Ground Attack Wing
    DD.10.1943-DD.MM.1944 11th Short-Range Reconnaissance Group
    DD.MM.1943-DD.10.1943 17th Anti-Aircraft Artillery Brigade
    01.04.1944-DD.09.1944 25th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.04.1944-DD.12.1944 17th Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.04.1944-DD.09.1944 3rd Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.05.1944-DD.06.1944 2nd Group of the 6th Night Fighter Wing
    DD.07.1944-DD.09.1944 2nd Air Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 22nd Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 22nd Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2nd Air Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3rd Squadron (Long Range) of the 22nd Reconnaissance Group
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Air Command Sardinia
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR II Air Corps
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR IV Air Corps
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR IX Air Corps

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Luftflotte_2
    en.wikipedia.org
    en.wikipedia.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9207#28013Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Vrchní velitel:


    Gen Hellmuth Felmy, 1.2.39 - 12.1.40
    GenFeldm Albert Kesselring, 12.1.40 - 11.6.43
    GenFeldm Wolfram Freiherr von Richthofen, 12.6.43 - 27.9.44


    Náčelník štábu:


    Oberst Heinz von Wühlisch, 1.2.39 - 30.9.39
    Oberst Josef Kammhuber, 1.10.39 - 19.12.39
    GenMaj Wilhelm Speidel, 19.12.39 - 30.1.40
    Oberst Gerhard Bassenge, 30.1.40 - 31.7.40
    ?
    Oberst Hans Seidemann, 5.10.40 - 11.8.42
    GenMaj Paul Deichmann, 25.8.42 - 25.6.43
    Oberst Thorsten Christ, 6.43 - 9.43
    GenLt Ernst Müller, 1.10.43 - 9.44


    Zformována 1.2.39 ze Luftwaffengruppenkommando 2 v Braunschweigu.
    15.11.41 převelena do Italie. Zrušena 27.9.44.


    HQ (hlavní stan):




    1.2.39 - 1.9.39 Braunschweig
    1.9.39 to Münster (10.5.40)
    17.7.40 - 5.41 Brüssel
    5.41 Warzaw-Bielany (1.7.41)
    10.41 u Smolenska
    1.12.41 - 9.43 Frascati (Rome)
    9.43 - 10.43 Malcesine (jezero Garda)
    10.43 - 27.4.44 Abano Terme, near Padua
    27.4.44 - 20.7.44 Salsomaggiore
    20.7.44 - 9.44 Malcesine


    V průběhu války velela následujícím jednotkám:


    Verbindungsstaffel/Luftflotte 2 (W.34), 2.41 - 10.41
    Kurierstaffel/Luftflotte 2 (He 111)
    Luftwaffenkommando Südost, 1.1.43 - 10.3.43
    Komm. General der Deutschen Luftwaffe in Italien, 12.41 - 9.44
    I. Fliegerkorps, 15.5.40 - konec.8.40
    II. Fliegerkorps, 7.40 - 12.43
    IV. Fliegerkorps, 10.39 - 7.40
    VIII. Fliegerkorps, 10.39 - 13.5.40, 6.41 - 7.41 a 28.9.41 - 12.41
    IX. Fliegerkorps, 10.40 - 5.41
    X. Fliegerkorps, 10.39 - 4.40 and 12.41 - 9.3.43
    Fliegerkorps Tunis, 2.43 - 5.43
    Luftlandekorps Student, 5.40
    Ital. Fliegerkorps (CAI), 9.40 - 4.41
    2. Flieger-Division, 11.42 - 1.44 and 7.44 - 9.44
    3. Flieger-Division, 2.39 - 10.39
    4. Flieger-Division, 2.39 - 10.39
    9. Flieger-Division, 23.5.40 - 10.40
    1. Nachtjagd-Division, 17.7.40 - 21.3.41
    Fliegerführer 2, 7.43 - 5.44
    Fliegerführer Afrika, 11.41 - 2.43
    Fliegerführer Sardinien, 7.43 (Sardinie)
    Jagdfliegerführer 1, 1.40 - zima 41/42
    Jagdfliegerführer 2, 1.40 - 5.41
    Jagdfliegerführer Oberitalien, 7.43 - 9.44 (Severní Itálie)
    Jagdfliegerführer Sizilien, 7.43 (Sicílie)
    Luftgau-Kommando II, 5.41 - 12.41
    Luftgau-Kommando VI, 10.37 - 21.3.41
    Luftgau-Kommando XI, 10.37 - 21.3.41
    Luftgau-Kommando Belgien-Nordfrankreich, 6.40 - 5.41 (Belgie a severní Francie)
    Luftgau-Kommando Holland, 5.40 - 5.41 (Holandsko)
    Luftgau-Kommando Griechenland, (Řecko)
    Feldluftgau-Kommando XXVIII, 6.43 - 9.44
    Luftgaustab z.b.V. 2, 6.41 - 11.41
    Luftgaustab z.b.V. 6, 4.40 - 6.40
    Luftgaustab z.b.V. 11, 4.40 - 6.40
    Luftgaustab z.b.V. 20, 6.41 - 11.41
    II. Flakkorps, 10.39 - 12.40 a 9.41 - 11.41
    19. Flak-Division, 8.42 - 5.43
    20. Flak-Division, 11.42 - 5.43
    25. Flak-Division, 4.44 - 9.44
    Flak-Brigade VII, 11.41 - 8.42
    17. Flak-Brigade, 3.43 - 4.44
    22. Flak-Brigade, 5.43 - 10.43


    Luftnachrichten-Regiment 2
    Luftnachrichten-Regiment 12
    Luftnachrichten-Regiment 22
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9207#28014Verze : 0
    MOD