Velitelství letectva Don [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 356 příspěvků vloženo, 1992 editováno a 270 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Velitelství letectva Don [1942-1943]

Air Force Command Don / Luftwaffenkommando Don (Lw. Kdo. Don)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství letectva Don Air Force Command Don
    Originální název:
    Original Name:
    Luftwaffenkommando Don
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    26.08.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    I. letecký sbor I Air Corps
    Datum zániku:
    Disbanded:
    17.02.1943
    Nástupce:
    Successor:
    I. letecký sbor I Air Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    26.08.1942-17.02.1943 Letecká armáda 4
    DD.MM.RRRR-17.02.1943 4th Air Fleet
    Dislokace:
    Deployed:
    26.08.1942-DD.12.1942 Charkov, ?
    DD.12.1942-DD.MM.RRRR Starobilsk, ?

    Velitel:
    Commander:
    26.08.1942-30.01.1943 Korten, Günther (Generalleutnant)
    30.01.1943-17.02.1943 Korten, Günther (General der Flieger)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    26.08.1942-25.10.1942 Kreipe, Werner (Oberst)
    25.10.1942-17.02.1943 Uebe, Klaus (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
    www.geocities.com
    http://www.ww2.dk/air/hq/lwdon.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9221#421669Verze : 0
    MOD