04.02.2010 - Německo vydá Mein Kampf

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 366 příspěvků vloženo, 1942 editováno a 3080 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

04.02.2010 - Německo vydá Mein Kampf

  Avatar
  Na konci roku 2015 zaniknou v Německu autorská práva na jednu z nejdiskutovanějších knih 20. století, Hitlerův Mein Kampf. Mnichovský Institut soudobých dějin připravuje jeho komentované vydání. Pět let ale čekat nechce.


  Autorská práva nyní patří bavorskému Ministerstvu financí. Stát práva střeží již od konce druhé světové války. Tehdy mu je předali spojenci s cílem zabránit šíření nacistické ideologie. Mein Kampf od druhé světové války v Německu nevyšel.


  Institut soudobých dějin však považuje za důležité, aby byl odborně komentovaný Mein Kampf vydán co nejdříve. „Chceme včas zabránit možné dezinterpretaci díla. Existují mnohá historická vydání, v některých byly změněny celé pasáže. Toto vše chceme v novém vydání objasnit," řekla pro server Financial Times Deutschland historička Edith Raimová.


  Podle odborníků se navíc jedná o významný dokument z doby národního socialismu, který je třeba odborné veřejnosti zpřístupnit.
  Nové vydání Mein Kampfu chce financovat Institut soudobých dějin v Mnichově. Podle Financial Times Deutschland bude potřebovat „nevysokou šestimístnou částku".

  aktualne.centrum.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92273#345336Verze : 0