Velitelství letectva Západ [1944-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 407 příspěvků vloženo, 2116 editováno a 267 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Velitelství letectva Západ [1944-1945]

Air Force Command West / Luftwaffenkommando West

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství letectva Západ Air Force Command West
    Originální název:
    Original Name:
    Luftwaffenkommando West
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    28.09.1944
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Letecká armáda 3 3rd Air Fleet
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.MM.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    28.09.1944-31.03.1945 Letecká armáda Říše
    01.04.1945-DD.MM.1945 Letecká armáda 6
    28.09.1944-31.03.1945 Air Fleet Empire
    01.04.1945-DD.MM.1945 6th Air Fleet
    Dislokace:
    Deployed:
    28.09.1944-29.09.1944 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen /
    30.09.1944-08.05.1945 Dehrn bei Limburg, ? /

    Velitel:
    Commander:
    28.09.1944-11.12.1944 Holle, Alexander (Generalleutnant)
    12.12.1944-27.04.1945 Schmid, Josef (Generalleutnant)
    27.04.1945-08.05.1945 Harlinghausen, Martin (Generalleutnant)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    28DD.09.1944-DD.03.1945 Wolters, Hans (Oberst)
    DD.03.1945-08.05.1945 Wittmer, Heinrich (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    26.09.1944-23.11.1944 Bombardovací eskadra 30
    26.09.1944-26.01.1945 II. stíhací sbor
    DD.10.1944-DD.01.1945 5. stíhací divize
    DD.11.1944-09.02.1945 16. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.11.1944-DD.01.1945 3. letecká divize
    DD.MM.1944-DD.MM.1945 Skupina blízkého průzkumu 13
    26.01.1945-02.03.1945 16. letecká divize
    DD.01.1945-01.04.1945 14. letecká divize
    DD.01.1945-01.04.1945 15. letecká divize
    DD.02.1945-DD.04.1945 Letecká župa VI
    DD.02.1945-DD.02.1945 Protiletadlová dělostřelecká brigáda 18
    21.04.1945-DD.05.1945 Transportní skupina 30
    DD.04.1945-DD.05.1945 7. stíhací divize
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Generál německého letectva Normanské ostrovy
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stíhací eskadra 2

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    26.09.1944-23.11.1944 30th Bomber Wing
    26.09.1944-26.01.1945 II Fighter Corps
    DD.10.1944-DD.01.1945 5th Fighter Division
    DD.11.1944-09.02.1945 16th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.11.1944-DD.01.1945 3rd Air Division
    DD.MM.1944-DD.MM.1945 13th Short-Range Reconnaissance Group
    26.01.1945-02.03.1945 16th Air Division
    DD.01.1945-01.04.1945 14th Air Division
    DD.01.1945-01.04.1945 15th Air Division
    DD.02.1945-DD.02.1945 18th Anti-Aircraft Artillery Brigade
    DD.02.1945-DD.04.1945 6th Air Region
    21.04.1945-DD.05.1945 30th Transport Group
    DD.04.1945-DD.05.1945 7th Fighter Division
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2nd Fighter Wing
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR General of the German Air Force Channel Islands

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.geocities.com
    www.geocities.com
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9235#421789Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Velitel:

    GenLt Alexander Holle, 28.9.44 - 15.11.44
    GenLt Josef Schmid, 16.11.44 - 27.4.45
    GenLt Martin Harlinghausen, 28.4.45 - 8.5.45

    Náčelník štábu:

    Oberst Hans Wolters, 9.44 - 3.45
    Oberst Heinrich Wittmer, 3.45 - 5.45

    Zformována 28.9.44 Mannheim-Sandhofen, ze Luftflotte 3. Podřízena Luftflotte Reich, ale od 1.4.45 převzala odpovědnost za jihozápadní Německo a přešla pod Luftflotte 6.

    HQ :

    28.9.44 - 30.9.44 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen /
    30.9.44 - 4.45 Dehrn/Limburg

    Během války velela následujícím jednotkám:

    II. Jagdkorps, 9.44 - 1.45
    3. Flieger-Division, 10.44 - ?
    14. Flieger-Division, 26.1.45 - 1.4.45
    15. Flieger-Division, 26.1.45 - 1.4.45
    16. Flieger-Division, 26.1.45 - 8.5.45
    5. Jagddivision, 10.44 - 26.1.45
    7. Jagddivision, 1.4.45 - 5.45
    Luftgau-Kommando V, 4.45
    Luftgau-Kommando VI, 2.45 - 4.45
    Luftgau-Kommando VII, 3.45 - 5.45
    III. Flakkorps, 9.44 - 5.45
    IV. Flakkorps, 9.44 - 5.45
    VI. Flakkorps, 2.45 - 5.45
    16. Flak-Division, 11.44 - 2.45
    18. Flak-Brigade, 2.45
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9235#28071Verze : 0
    MOD