17.02.2010 - Francie vystavovala vojáky jaderným testům

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 367 příspěvků vloženo, 1735 editováno a 2884 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

17.02.2010 - Francie vystavovala vojáky jaderným testům

  Avatar
  Francouzská armáda v 60. letech úmyslně vystavovala své mladé brance jaderným atmosferickým testům. Francie chtěla atomovou zbraň za každou cenu a potřebovala prozkoumat účinky ozáření na člověka, napsal pařížský deník Le Parisien s odvoláním na důvěrnou zprávu ministerstva obrany.


  Zdroj:
  zpravy.idnes.cz
  aktualne.centrum.cz
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92684#347037Verze : 0
  MOD
  Avatar
  Pokud vím to, prokazatelně a opakovaně dělali i v SSSR, GB, USA a u dalších jaderných mocností bych ruku do ohně za to, že to nezkusily také nedal.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92684#347060Verze : 0
  MOD
  Avatar
  ruský experiment v Totsku se údajně týkal 44 000 vojáků někteří byli jen 2,5 km od cílové plochy (většina kolem 5 km), bomba vybuchla ve vzduchu asi 350 m nad terénem. Následně se vojáci dostali až na vzdálenost asi 500 m od cíle. viz třeba zde www.albionmonitor.com
  Velel tomu maršál Žukov.
  Pokud vím USA udělali v podstatě to samé a pokud vím vystavili radiaci i civilisty (šlo většinou o farmáře zasažené radioaktivním spadem)
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92684#347078Verze : 0
  Avatar
  Rusi takýchto cvičení veľa neurobili, zrejem len to jediné v Tocku.
  V súpise jadrových pokusov, ktorý spracoval Franta02 ( forum.valka.cz ), je Tock (14.09.1954) uvádzaný ako jediné takéto cvičenie vôbec.


  Pritom je zrejmé, že prinajmenšom v určitom období a prinajmenšom v USA bola účasť celých vojenských jednotiek a nácvik ich činnosti na území zasiahnutom JZ bežnou praxou pri rôznych testoch jadrových zbraní.
  Je veľmi pravdepodobné, že aj sovieti takýchto cvičení spojených s jadrovým testom urobili viac, ale chýbajú mi k tomu podklady.
  Podobne existujú zábery z jadrového testu ČLR, kde bezprostredne po výbuchu nasleduje vojenské cvičenie a cvičenie jednotiek "civilnej ochrany".


  Je teda zrejmé, že nácviky bojovej činnosti celých jednotiek v priestore zasiahnutom jadrovým výbuchom boli v 50.-60. rokoch praktikované všeobecne, všetkými vlastníkmi jadrových zbraní. Postup Fancúzska teda nijak nevybočuje z dobovej praxe jadrových mocností.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92684#347097Verze : 0
  Avatar
  V Semipalatinsku to řešili podobně jako Amíci. Ostatně to vycházelo z neúplných znalostí účinků JZ.
  Lidem řekli, ať si zavřou okenice a dvě hodiny nevycházejí ven. Finito. Kolik kdo dostal nikdo nikdy nezjistí. Pravda je taková, že v oblasti byla nestandardně vysoká úmrtnost na karcinomy a poruchy tvorby krve.
  Byl o tom nějaký dokument v souvislosti s Černobylem. Vykládali tam, jak chtěli hloubit Asuán jadernými výbuchy, protože se jim líbilo "keramické" dno Very Happy jen s kvalitou vody to bylo slabší, tak toho nechali.
  Ostatně záběry z Bikini ... Able a Baker blast ... a lodě jeli opláchnout hadicemi z remorkéru a šli posbírat mrtvá nebo polomrtvá zvířata v bednách na palubách.
  Teď jsem překládal K-19. Zamořenou ponorku omývali holýma rukama a vodu vylévali do moře.
  Prostě jiná doba ... mysleli si, že je to v poho. Všichni bez rozdílu.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92684#347100Verze : 0
  MOD
  Avatar
  O Tocku se ví jen proto, že byl rozsahem obrovský a přežilo dodnes poměrně dost lidí, to zda se podobná akce nestala několikrát i před nebo něm je věc silně nejistá. Tock je znám ne že by ho rusové (jako státú zveřejnili, ale proto že se ustavila veteránská organizace a ta to rozmázla. Ale je to jak píše ICE, v té době to nebylo neobvyklé, prostě se mnoho nevědělo (byť soudruh maršál a další potentáti asi nekoukali zblízka a necapkali přes zamořený prostor Smile ). O amerických pokusech podobného typu se mi nepodařilo nic najít, ale vím že jsem na podobnou akci kde vojáci procházeli zamořeným územím kdysi narazil, takže je to spíš to že to možná blbě hledám. Možná by bylo zajímavé srovnat i podobné pokusy, pokud jsou k nim podklady, jak a v jakých počtech a v kterých dobách je který stát dělal.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92684#347109Verze : 0
  Avatar
  > Jaderné exploze od roku 1945 po současnost - seznam a základní charakteristiky - tady jsou všechny jaderné testy (zatím do konce roku 1982, resp. pořadové číslo 1709, postupně to ale doplňuji).


  Takže test zmiňovaný na aktualne.centrum.cz měl pořadové číslo 304 (v celosvětovém pořadníku), jmenoval se Gerboise Verte, uskutečnil se v Reggane (Alžírsko), byl tvořen jedinou jadernou explozí poměrně malé ráže do 1 kt v kategorii pozemní, tzn. výška exploze < 1/3 * 35 m/kt, jaderná nálož byla umístěna na věži (její výšku bohužel neznám, musela být ale menší než 11,6 m - viz výše uvedený vzorec).


  Byl to poslední francouzský jaderný test v zemské atmosféře provedený v Alžíru.
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92684#347118Verze : 0
  Avatar

  Citace - bitaxe :

  O Tocku se ví jen proto, že byl rozsahem obrovský a přežilo dodnes poměrně dost lidí, to zda se podobná akce nestala několikrát i před nebo něm je věc silně nejistá. Tock je znám ne že by ho rusové (jako státú zveřejnili, ale proto že se ustavila veteránská organizace a ta to rozmázla. Ale je to jak píše ICE, v té době to nebylo neobvyklé, prostě se mnoho nevědělo (byť soudruh maršál a další potentáti asi nekoukali zblízka a necapkali přes zamořený prostor Smile ). O amerických pokusech podobného typu se mi nepodařilo nic najít, ale vím že jsem na podobnou akci kde vojáci procházeli zamořeným územím kdysi narazil, takže je to spíš to že to možná blbě hledám. Možná by bylo zajímavé srovnat i podobné pokusy, pokud jsou k nim podklady, jak a v jakých počtech a v kterých dobách je který stát dělal.  jestli se nepletu, tak jsem i z podobneho americkeho testu videl video, kdybych jen vedel kde Sad
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92684#347222Verze : 0
  MOD
  Avatar
  určitě to bylo kdysi v TV (oboje) ale už je to řada let
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92684#347225Verze : 0
  Avatar
  Nasel sem video k tomuto "experimentu".Bohuzel pro neznale rustiny musi stacit obraz. Dokument ma 43 minut.

  Citace :

  rutube.ru
  URL : https://forum.valka.cz/topic/view/92684#384253Verze : 0