Skupinové velitelství letectva 2 [1938-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 378 příspěvků vloženo, 1940 editováno a 277 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Skupinové velitelství letectva 2 [1938-1939]

2nd Air Force Group Command / Luftwaffengruppenkommando 2

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Skupinové velitelství letectva 2 Air Force Group Command 2
    Originální název:
    Original Name:
    Luftwaffengruppenkommando 2
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    DD.MM.1938
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.01.1939
    Nástupce:
    Successor:
    Letecká armáda 2 2nd Air Fleet
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    DD.MM.1938-31.01.1939 Felmy, Hellmuth (General der Flieger)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, Wühlisch, Heinz-Hellmuth von (plukovník )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    04.02.1938-01.02.1939 Letecká župa VI
    04.02.1938-30.06.1938 Letecká župa X
    04.02.1938-01.02.1939 Letecká župa XI
    04.02.1938-01.08.1938 Vyšší letecké velitelství 4
    04.02.1938-01.08.1938 Vyšší letecké velitelství 7
    DD.02.1938-DD.06.1938 Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva 4
    DD.02.1938-DD.06.1938 Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva 7
    01.11.1938-01.05.1939 Těžká stíhací eskadra 142
    04.02.1938-30.06.1938 10th Air Region
    04.02.1938-01.02.1939 11th Air Region
    04.02.1938-01.08.1938 4th Higher Air Command
    04.02.1938-01.02.1939 6th Air Region
    04.02.1938-01.08.1938 7th Higher Air Command
    DD.02.1938-DD.06.1938 4th Higher Anti-Aircraft Artillery Command
    DD.02.1938-DD.06.1938 7th Higher Anti-Aircraft Artillery Command
    01.11.1938-01.05.1939 142nd Heavy Fighter Wing
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Stabe und Truppenteile des Heeres und der Luftwaffe. Boppard, Harald Boldt Verlag 1959.
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9279#421590Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Velitel:


    Gen Hellmuth Felmy, 4.2.38 - 1.2.38


    Náčelník štábu:


    Oberst Heinz von Wühlisch, ? - 1.2.38


    Zformována 4.2.38 v Braunschweig ze Luftkreis-Kommando 4 a Luftkreis-Kommando 7.


    1.2.39 přejmenována na Luftflotte 2.


    ve své existenci velela následujícím jednotkám:


    3. Flieger-Division, 1.8.38 - 1.2.39
    5. Flieger-Division, 1.8.38 - 1.2.39
    Höherer Fliegerkommandeur 4, 4.2.38 - 31.7.38
    Höherer Fliegerkommandeur 7, 4.2.38 - 31.7.38
    Höheren Kommandeure der Flakartillerie 4, 4.2.38 - 30.6.38
    Höheren Kommandeure der Flakartillerie 7, 4.2.38 - 30.6.38
    Luftverteidigungskommando 4, 1.7.38 - 1.2.39
    Luftverteidigungskommando 6, 1.7.38 - 1.2.39
    Luftgau-Kommando VI, 4.2.38 - 1.2.39
    Luftgau-Kommando X, 4.2.38 - 1.7.38
    Luftgau-Kommando XI, 4.2.38 - 1.2.39
    Kommando der Fliegerschulen und Ersatzabteilungen IV
    Kommando der Fliegerschulen und Ersatzabteilungen VII
    Luftzeuggruppe 4
    Luftzeuggruppe 7
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9279#28199Verze : 0
    MOD