Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 338 příspěvků vloženo, 1421 editováno a 322 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

7. armáda [1939-1945]

7th Army / 7. Armee

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    7. armáda 7th Army
    Originální název:
    Original Name:
    7. Armee
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    25.08.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.08.1939-03.07.1940 Skupina armád C
    03.07.1940-16.08.1940 Skupina armád B
    16.08.1940-26.10.1940 Skupina armád C
    26.10.1940-12.01.1944 Skupina armád D
    12.01.1944-23.03.1945 Skupina armád B
    23.03.1945-DD.MM.RRRR Skupina armád G
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Skupina armád Střed
    25.08.1939-03.07.1940 Army Group C
    03.07.1940-16.08.1940 Army Group B
    16.08.1940-26.10.1940 Army Group C
    26.10.1940-12.01.1944 Army Group D
    12.01.1944-23.03.1945 Army Group B
    23.03.1945-DD.MM.RRRR Army Group G
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Army Group Centre
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    25.08.1939-28.06.1944 Dollmann, Friedrich (Generaloberst)
    29.06.1944-21.08.1944 Hausser, Paul (SS-Oberstgruppenführer und Generaloberst der Waffen-SS)
    21.08.1944-22.08.1944 Funck, Hans von (General der Panzertruppen)
    22.08.1944-31.08.1944 Eberbach, Heinrich (General der Panzertruppen)
    31.08.1944-20.02.1945 Brandenberger, Erich (General der Panzertruppen)
    22.02.1945-25.03.1945 Felber, Hans-Gustav (General der Infanterie)
    25.03.1945-08.05.1945 Obstfelder, Hans von (General der Infanterie)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    26.08.1939-25.11.1940 Fischer von Weikersthal, Walther (Generalleutnant)
    25.11.1940-09.07.1942 Richter, Werner (Generalmajor)
    09.07.1942-07.03.1943 Sixt, Friedrich (Generalmajor)
    07.03.1943-01.06.1943 Thadden, Henning von (Generalmajor)
    01.06.1943-DD.04.1944 Pemsel, Max (Generalmajor)
    DD.04.1944-DD.05.1944 Kraehe, Horst (Oberst)
    DD.05.1944-28.07.1944 Pemsel, Max (Generalmajor)
    28.07.1944-08.05.1945 Gersdorff, Rudolph-Christoph von (Generalmajor)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    26.08.1939-01.07.1940 Velitelství armádní týlové oblasti 550
    26.08.1939-DD.02.1941 Velitelství letectva 7. armády
    17.09.1939-DD.07.1940 XXV. armádní sbor
    22.10.1939-05.11.1939 35. pěší divize
    DD.01.1940-DD.06.1940 96. pěší divize
    DD.03.1940-DD.07.1940 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIII
    01.06.1940-DD.07.1940 6. horská divize
    DD.06.1940-DD.08.1940 Veithova protiletadlová dělostřelecká brigáda
    DD.06.1940-DD.07.1940 XXVII. armádní sbor
    03.07.1940-06.07.1940 19. pěší divize
    03.07.1940-13.09.1940 I. armádní sbor
    07.07.1940-12.07.1940 94. pěší divize
    DD.07.1940-DD.08.1940 VIII. armádní sbor
    DD.07.1940-27.05.1942 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXI
    DD.09.1940-DD.11.1940 Divize SS Totenkopf
    DD.09.1940-DD.03.1941 VI. armádní sbor
    DD.MM.1940-DD.MM.RRRR 3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 31
    DD.03.1941-20.01.1942 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LIX
    DD.05.1941-DD.08.1944 XXV. armádní sbor
    22.09.1941-29.09.1941 94. pěší divize
    25.09.1941-DD.01.1942 22. tanková divize
    DD.09.1941-DD.10.1941 2. tanková divize
    04.11.1941-10.11.1941 327. pěší divize
    20.01.1942-DD.02.1942 LIX. armádní sbor
    DD.01.1942-09.07.1942 XXXIX. armádní sbor (motorizovaný)
    DD.04.1942-DD.06.1942 24. tanková divize
    DD.05.1942-DD.06.1942 15. pěší divize
    DD.06.1942-02.11.1944 LXXXIV. armádní sbor
    21.07.1942-DD.09.1942 Brigáda generál Göring
    DD.07.1942-DD.09.1942 6. tanková divize
    DD.07.1942-DD.07.1942 Tanková brigáda 100
    DD.11.1942-DD.12.1942 6. tanková divize
    DD.12.1942-DD.08.1943 LXXXVII. armádní sbor
    13.02.1943-31.05.1943 1. tanková divize
    14.02.1943-03.06.1943 2. paradesantní divize
    17.02.1943-DD.04.1943 305. pěší divize
    DD.04.1943-DD.06.1943 16. tanková divize
    DD.04.1943-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých stíhačů tanků 560
    DD.06.1943-DD.09.1943 94. pěší divize
    27.07.1943-DD.07.1944 LXXIV. armádní sbor
    DD.07.1943-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých stíhačů tanků 525
    11.11.1943-26.07.1944 Tankový oddíl 206
    DD.MM.1943-05.09.1944 Rychlá brigáda 30
    DD.02.1944-DD.03.1944 77. pěší divize
    DD.05.1944-DD.06.1944 2. paradesantní divize
    DD.05.1944-DD.07.1944 2. tanková divize SS Das Reich
    DD.05.1944-DD.06.1944 91. (kluzáková) pěší divize
    DD.05.1944-DD.08.1944 II. výsadkový sbor
    DD.06.1944-DD.07.1944 5. paradesantní divize
    DD.06.1944-DD.07.1944 I. tankový sbor SS Leibstandarte
    DD.06.1944-DD.07.1944 XXXXVII. tankový sbor
    DD.07.1944-DD.08.1944 2. paradesantní divize
    DD.07.1944-DD.08.1944 716. pěší divize
    DD.09.1944-DD.11.1944 I. tankový sbor SS Leibstandarte
    DD.09.1944-DD.01.1945 LXXIV. armádní sbor
    DD.09.1944-DD.11.1944 LXXXI. armádní sbor
    25.10.1944-10.01.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 570
    DD.10.1944-DD.11.1944 3. divize tankových granátníků
    DD.10.1944-DD.01.1945 LXVI. armádní sbor
    DD.10.1944-DD.04.1945 LXXX. armádní sbor
    DD.10.1944-08.05.1945 Vyšší dělostřelecké velitelství 319
    01.11.1944-10.12.1944 LVIII. tankový sbor
    DD.11.1944-DD.12.1944 26. divize lidových granátníků
    DD.11.1944-DD.12.1944 272. divize lidových granátníků
    02.12.1944-DD.02.1945 LXXXV. armádní sbor
    DD.12.1944-DD.01.1945 116. tanková divize
    DD.12.1944-DD.01.1945 2. tanková divize
    DD.12.1944-DD.01.1945 276. divize lidových granátníků
    DD.12.1944-DD.01.1945 326. divize lidových granátníků
    DD.12.1944-DD.01.1945 352. divize lidových granátníků
    DD.12.1944-DD.04.1945 LIII. armádní sbor
    DD.12.1944-02.12.1944 LXXXV. armádní sbor ke zvláštnímu použití
    DD.12.1944-DD.MM.RRRR Těžký oddíl stíhačů tanků pozemního vojska 668
    10.01.1945-08.05.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 534
    DD.01.1945-DD.03.1945 11. tanková divize
    DD.02.1945-DD.04.1945 XIII. armádní sbor
    DD.03.1945-DD.04.1945 246. divize lidových granátníků
    DD.03.1945-08.05.1945 XII. armádní sbor
    DD.04.1945-08.05.1945 6. horská divize SS Nord
    DD.04.1945-08.05.1945 LXXXII. armádní sbor
    DD.04.1945-08.05.1945 LXXXV. armádní sbor
    DD.04.1945-DD.05.1945 LXXXX. armádní sbor
    DD.05.1945-08.05.1945 XIII. armádní sbor
    DD.MM.RRRR-DD.02.1945 Lidový dělostřelecký sbor (částečně motorizovaný) 408
    DD.MM.RRRR-DD.04.1945 Oddíl těžkých samohybných děl 217
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých samohybných děl 217

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    26.08.1939-01.07.1940 550th Army Rear Area Command
    26.08.1939-DD.02.1941 Air Force Command of the 7th Army
    17.09.1939-DD.07.1940 XXV Army Corps
    22.10.1939-05.11.1939 35th Infantry Division
    DD.01.1940-DD.06.1940 96th Infantry Division
    DD.03.1940-DD.07.1940 XXXIII Special Purpose Higher Command
    01.06.1940-DD.07.1940 6th Mountain Division
    DD.06.1940-DD.08.1940 Anti-Aircraft Artillery Brigade Veith
    DD.06.1940-DD.07.1940 XXVII Army Corps
    03.07.1940-06.07.1940 19th Infantry Division
    03.07.1940-13.09.1940 I Army Corps
    07.07.1940-12.07.1940 94th Infantry Division
    DD.07.1940-DD.08.1940 VIII Army Corps
    DD.07.1940-27.05.1942 XXXI Special Purpose Higher Command
    DD.09.1940-DD.11.1940 SS Division Totenkopf
    DD.09.1940-DD.03.1941 VI Army Corps
    DD.MM.1940-DD.MM.RRRR 3rd Squadron (Long Range) of the 31st Reconnaissance Group
    DD.03.1941-20.01.1942 LIX Special Purpose Higher Command
    DD.05.1941-DD.08.1944 XXV Army Corps
    22.09.1941-29.09.1941 94th Infantry Division
    25.09.1941-DD.01.1942 22nd Tank Division
    DD.09.1941-DD.10.1941 2nd Tank Division
    04.11.1941-10.11.1941 327th Infanty Division
    20.01.1942-DD.02.1942 LIX Army Corps
    DD.01.1942-09.07.1942 XXXIX Army Corps (motorized)
    DD.04.1942-DD.06.1942 24th Tank Division
    DD.05.1942-DD.06.1942 15th Infantry Division
    DD.06.1942-02.11.1944 LXXXIV Army Corps
    21.07.1942-DD.09.1942 Brigade General Göring
    DD.07.1942-DD.07.1942 100th Tank Brigade
    DD.07.1942-DD.09.1942 6th Tank Division
    DD.11.1942-DD.12.1942 6th Tank Division
    DD.12.1942-DD.08.1943 LXXXVII Army Corps
    13.02.1943-31.05.1943 1st Tank Division
    14.02.1943-03.06.1943 2nd Parachute Division
    17.02.1943-DD.04.1943 305th Infantry Division
    DD.04.1943-DD.06.1943 16th Tank Division
    DD.04.1943-DD.MM.RRRR 560th Heavy Tank Destroyer Battalion
    DD.06.1943-DD.09.1943 94th Infantry Division
    27.07.1943-DD.07.1944 LXXIV Army Corps
    DD.07.1943-DD.MM.RRRR 525th Heavy Tank Destroyer Battalion
    11.11.1943-26.07.1944 206th Tank Battalion
    DD.MM.1943-05.09.1944 30th Fast Brigade
    DD.02.1944-DD.03.1944 77th Infantry Division
    DD.05.1944-DD.06.1944 2nd Parachute Division
    DD.05.1944-DD.07.1944 2nd SS Tank Division Das Reich
    DD.05.1944-DD.06.1944 91st (Airlanding) Infantry Division
    DD.05.1944-DD.08.1944 II Airborne Corps
    DD.06.1944-DD.07.1944 5th Parachute Division
    DD.06.1944-DD.07.1944 I SS Tank Corps Leibstandarte
    DD.06.1944-DD.07.1944 XXXXVII Tank Corps
    DD.07.1944-DD.08.1944 2nd Parachute Division
    DD.07.1944-DD.08.1944 716th Infantry Division
    DD.09.1944-DD.11.1944 I SS Tank Corps Leibstandarte
    DD.09.1944-DD.01.1945 LXXIV Army Corps
    DD.09.1944-DD.11.1944 LXXXI Army Corps
    25.10.1944-10.01.1945 570th Army Rear Area Command
    DD.10.1944-08.05.1945 319th Higher Artillery Command
    DD.10.1944-DD.11.1944 3rd Tank Grenadier Division
    DD.10.1944-DD.01.1945 LXVI Army Corps
    DD.10.1944-DD.04.1945 LXXX Army Corps
    01.11.1944-10.12.1944 LVIII Tank Corps
    DD.11.1944-DD.12.1944 26th People\'s Grenadier Division
    DD.11.1944-DD.12.1944 272nd People\'s Grenadier Division
    02.12.1944-DD.02.1945 LXXXV Army Corps
    DD.12.1944-DD.01.1945 116th Tank Division
    DD.12.1944-DD.01.1945 276th People\'s Grenadier Division
    DD.12.1944-DD.01.1945 2nd Tank Division
    DD.12.1944-DD.01.1945 326th People\'s Grenadier Division
    DD.12.1944-DD.01.1945 352nd People\'s Grenadier Division
    DD.12.1944-DD.MM.RRRR 668th Heavy Tank Destroyer Battalion of Ground Forces
    DD.12.1944-DD.04.1945 LIII Army Corps
    DD.12.1944-02.12.1944 LXXXV Special Purpose Army Corps
    10.01.1945-08.05.1945 534th Army Rear Area Command
    DD.01.1945-DD.03.1945 11th Tank Division
    DD.02.1945-DD.04.1945 XIII Army Corps
    DD.03.1945-DD.04.1945 246th People\'s Grenadier Division
    DD.03.1945-08.05.1945 XII Army Corps
    DD.04.1945-08.05.1945 6th SS Mountain Division Nord
    DD.04.1945-08.05.1945 LXXXII Army Corps
    DD.04.1945-08.05.1945 LXXXV Army Corps
    DD.04.1945-DD.05.1945 LXXXX Army Corps
    DD.05.1945-08.05.1945 XIII Army Corps
    DD.MM.RRRR-DD.04.1945 217th Heavy Self-propelled Guns Battalion
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 217th Heavy Self-propelled Guns Battalion
    DD.MM.RRRR-DD.02.1945 408th People\'s Artillery Corps (partially motorized)

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Armee-Oberkommando 7 (AOK 7) Armee-Oberkommando 7 (AOK 7)
    Zdroje:
    Sources:
    Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Dritter Band: Die Landstreitkräfte 6—14, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.axishistory.com/index.php?id=2077
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9703#434119Verze : 1
    MOD