1. jezdecká divize [1939-1941]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 378 příspěvků vloženo, 1939 editováno a 275 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

1. jezdecká divize [1939-1941]

1st Cavalry Division / 1. Kavallerie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. jezdecká divize 1st Cavalry Division
    Originální název:
    Original Name:
    1. Kavallerie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    25.10.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    1. jezdecká brigáda 1st Cavalry Brigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    28.11.1941
    Nástupce:
    Successor:
    24. tanková divize 24th Tank Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.10.1939-DD.12.1939 ?
    DD.12.1939-DD.01.1940 Skupina armád B
    DD.01.1940-31.05.1940 18. armáda
    01.06.1940-DD.07.1940 XXXVIII. armádní sbor
    DD.07.1940-DD.08.1940 VIII. armádní sbor
    DD.08.1940-DD.09.1940 I. armádní sbor
    DD.09.1940-DD.06.1941 XXXXIV. armádní sbor
    DD.06.1941-DD.07.1941 XXIV. armádní sbor (motorizovaný)
    DD.07.1941-DD.08.1941 Tanková skupina 2
    DD.08.1941-DD.09.1941 XII. armádní sbor
    DD.09.1941-DD.10.1941 Tanková skupina 2
    DD.10.1941-DD.11.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
    DD.11.1941-28.11.1941 Skupina armád Střed
    25.10.1939-DD.12.1939 ?
    DD.12.1939-DD.01.1940 Army Group B
    DD.01.1940-DD.06.1940 18th Army
    DD.06.1940-DD.07.1940 XXXVIII Army Corps
    DD.07.1940-DD.08.1940 VIII Army Corps
    DD.08.1940-DD.09.1940 I Army Corps
    DD.09.1940-DD.06.1941 XXXXIV Army Corps
    DD.06.1941-DD.07.1941 XXIV Army Corps (motorized)
    DD.07.1941-DD.08.1941 2nd Tank Group
    DD.08.1941-DD.09.1941 XII Army Corps
    DD.09.1941-DD.10.1941 2nd Tank Group
    DD.10.1941-DD.11.1941 XXXV Special Purpose Higher Command
    DD.11.1941-28.11.1941 Army Group Centre
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    25.10.1939-01.11.1940 Feldt, Kurt (Generalmajor)
    01.11.1940-28.11.1941 Mengers, Otto (Generalmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    25.10.1939-28.11.1941 Divizní jednotky 1. jezdecké divize


    25.10.1939-28.11.1941 Division Units of 1st Cavalry Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.axishistory.com/index.php?id=962
    reocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9819#383854Verze : 0
    MOD