Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu [1945-1954]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu [1945-1954]

Group of the Soviet Occupation Forces in Germany / Группа Советских оккупационных войск в Германии

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu Group of the Soviet Occupation Forces in Germany
    Originální název:
    Original Name:
    Группа Советских оккупационных войск в Германии
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.06.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    1. běloruský front 1st Byelorussian Front
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.03.1954
    Nástupce:
    Successor:
    Skupina sovětských vojsk v Německu Group of the Soviet Forces in Germany
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    10.06.1945-03.08.1945 Hlavní stan nejvyššího velení

    03.08.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
    25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
    15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
    25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
    15.03.1953-26.03.1954 Ministerstvo obrany
    10.06.1945-03.08.1945 Supreme Main Command of the Armed Forces
    03.08.1945-25.02.1946 People´s Commissariat for Defence
    25.02.1946-15.03.1946 People´s Commissariat for Armed Forces
    15.03.1946-25.02.1950 Ministry of Armed Forces
    25.02.1950-15.03.1953 Ministry of Military Affairs
    15.03.1953-26.03.1954 Ministry of Defence
    Dislokace:
    Deployed:
    10.06.1945-DD.MM.1946 Potsdam, ? /
    DD.MM.1946-26.03.1954 Wünsdorf, Kasárny /
    Velitel:
    Commander:
    10.06.1945-22.03.1946 Žukov, Georgij Konstantinovič (maršál Sovětského svazu)
    22.03.1946-03.07.1946 Sokolovskij, Vasilij Danilovič (armádní generál)
    03.07.1946-01.04.1949 Sokolovskij, Vasilij Danilovič (maršál Sovětského svazu)
    01.04.1949-27.05.1953 Čujkov, Vasilij Ivanovič (armádní generál)
    27.05.1953-03.08.1953 Grečko, Andrej Antonovič (generálplukovník)
    03.08.1953-26.03.1954 Grečko, Andrej Antonovič (armádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    10.06.1945-DD.MM.1948 Malinin, Michail Sergejevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
    DD.06.1952-15.03.1953 Štěmenko, Sergej Matvejevič (Geněral armii / Генерал армии)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    10.06.1945-04.07.1946 1. gardová tanková armáda
    10.06.1945-20.02.1949 16. letecká armáda
    10.06.1945-12.06.1946 2. gardová tanková armáda
    10.06.1945-09.07.1945 2. gardový jezdecký sbor
    10.06.1945-DD.01.1946 2. úderná armáda
    10.06.1945-DD.01.1946 3. průlomový dělostřelecký sbor
    10.06.1945-06.01.1954 3. úderná armáda
    10.06.1945-DD.10.1953 4. průlomový dělostřelecký sbor
    10.06.1945-25.10.1946 5. úderná armáda
    10.06.1945-DD.06.1946 6. dělostřelecký průlomový sbor
    10.06.1945-26.03.1954 8. gardová armáda
    DD.06.1945-DD.06.1945 33. armáda
    DD.06.1945-DD.02.1946 47. armáda
    DD.06.1945-DD.06.1945 61. armáda
    DD.06.1945-DD.07.1945 69. armáda
    DD.05.1946-12.06.1946 3. gardová tanková armáda
    DD.05.1946-12.06.1946 4. gardová tanková armáda
    12.06.1946-24.03.1954 2. gardová mechanizovaná armáda
    04.07.1946-26.03.1954 1. gardová mechanizovaná armáda
    04.07.1946-31.10.1946 3. gardová mechanizovaná armáda
    04.07.1946-31.10.1946 4. gardová mechanizovaná armáda
    31.10.1946-17.03.1950 3. samostatná gardová tanková divize
    31.10.1946-17.03.1950 4. samostatná gardová tanková divize
    17.03.1950-26.03.1954 3. gardová mechanizovaná armáda
    17.03.1950-26.03.1954 4. gardová mechanizovaná armáda
    06.01.1954-26.03.1954 3. armáda
    10.06.1945-20.02.1949 16th Air Army
    10.06.1945-04.07.1946 1st Guards Tank Army
    10.06.1945-09.07.1945 2nd Guards Cavalry Corps
    10.06.1945-12.06.1946 2nd Guards Tank Army
    10.06.1945-DD.01.1946 2nd Shock Army
    10.06.1945-DD.01.1946 3rd Artillery Breakthrough Corps
    10.06.1945-06.01.1954 3rd Shock Army
    10.06.1945-DD.10.1953 4th Artillery Breakthrough Corps
    10.06.1945-25.10.1946 5th Shock Army
    10.06.1945-DD.06.1946 6th Artillery Breakthrough Corps
    10.06.1945-26.03.1954 8th Guards Army
    DD.06.1945-DD.06.1945 33rd Army
    DD.06.1945-DD.02.1946 47th Army
    DD.06.1945-DD.06.1945 61st Army
    DD.06.1945-DD.07.1945 69th Army
    DD.05.1946-12.06.1946 3rd Guards Tank Army
    DD.05.1946-12.06.1946 4th Guards Tank Army
    12.06.1946-24.03.1954 2nd Guards Mechanised Army
    04.07.1946-26.03.1954 1st Guards Mechanised Army
    04.07.1946-31.10.1946 3rd Guards Mechanised Army
    04.07.1946-31.10.1946 4th Guards Mechanised Army
    31.10.1946-17.03.1950 3rd Separate Guards Tank Division
    31.10.1946-17.03.1950 4th Separate Guards Tank Division
    17.03.1950-26.03.1954 3rd Guards Mechanised Army
    17.03.1950-26.03.1954 4th Guards Mechanised Army
    06.01.1954-26.03.1954 3rd Army
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70547#515481Verze : 4
    MOD