Severní skupina vojsk [1945-1991]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Severní skupina vojsk [1945-1991]

Northern Group of Forces / Севернaя группa войск

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Severní skupina vojsk Northern Group of Forces
    Originální název:
    Original Name:
    Севернaя группa войск
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    10.06.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    2. běloruský front 2nd Belorussian Front
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1991
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    10.06.1945-03.08.1945 Hlavní stan nejvyššího velení


    03.08.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
    25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
    15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
    10.06.1945-03.08.1945 Supreme Main Command of the Armed Forces
    03.08.1945-25.02.1946 People´s Commissariat for Defence
    25.02.1946-15.03.1946 People´s Commissariat for Armed Forces
    15.03.1946-25.02.1950 Ministry of Armed Forces
    Dislokace:
    Deployed:
    10.06.1945-20.07.1945 Bydgoszcz, ? /
    20.07.1945-01.09.1984 Legnica, ? /
    Velitel:
    Commander:
    10.06.1945-DD.10.1949 Rokossovskij, Konstantin Konstantinovič (maršál Sovětského svazu)
    DD.10.1949-DD.09.1950 Trubnikov, Kuzma Pětrovič (generálplukovník)
    DD.09.1950-DD.06.1952 Radzijevskij, Alexej Ivanovič (generálporučík)
    DD.06.1952-DD.06.1955 Konstantinov, Michail Pětrovič (generálporučík)
    DD.06.1955-DD.02.1958 Galickij, Kuzma Nikitovič (armádní generál)
    DD.02.1958-DD.03.1963 Chetagurov, Georgij Ivanovič (generálplukovník)
    DD.03.1963-DD.06.1964 Marjachin, Sergej Sergejevič (generálplukovník)
    DD.06.1964-DD.10.1964 Rudakov, Alexanděr Pavlovič (generálporučík)
    DD.10.1964-DD.06.1967 Baklanov, Gleb Vladimirovič (generálplukovník)
    DD.06.1967-DD.12.1968 Škadov, Ivan Nikolajevič (generálplukovník)
    DD.12.1968-DD.05.1973 Tankajev, Magamed T. (generálplukovník)
    DD.05.1973-DD.07.1975 Gerasimov, Ivan Alexandrovič (generálplukovník)
    DD.07.1975-DD.01.1978 Kulišev, Oleg F. (generálplukovník)
    DD.01.1978-DD.08.1984 Zarudin, Jurij Fjodorovič (generálplukovník)
    DD.08.1984-DD.02.1987 Kovtunov, Alexanděr Vasiljevič (generálplukovník)
    DD.02.1987-DD.07.1989 Korbutov, Ivan Ivanovič (generálplukovník)
    DD.07.1989-31.12.1991 Dubynin, Viktor Pětrovič (generálplukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:

    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    10.06.1945-06.05.1946 10. průlomový dělostřelecký sbor
    10.06.1945-DD.07.1945 10. tankový sbor
    10.06.1945-09.07.1945 13. armáda
    10.06.1945-DD.09.1945 18. armáda
    10.06.1945-02.07.1945 20. tankový sbor
    10.06.1945-DD.07.1945 3. gardový jezdecký sbor
    10.06.1945-15.06.1945 3. gardový tankový sbor
    10.06.1945-10.01.1949 4. letecká armáda
    10.06.1945-DD.06.1945 70. armáda
    10.06.1945-DD.04.1946 8. průlomový dělostřelecký sbor
    27.06.1945-DD.MM.1945 52. armáda
    DD.06.1945-DD.05.1946 65. armáda
    12.06.1946-20.12.1946 7. mechanizovaná armáda
    20.12.1946-DD.05.1948 7. samostatná tanková divize
    10.01.1949-04.04.1968 37. letecká armáda
    10.06.1945-06.05.1946 10th Artillery Breakthrough Corps
    10.06.1945-DD.07.1945 10th Tank Corps
    10.06.1945-09.07.1945 13th Army
    10.06.1945-DD.09.1945 18th Army
    10.06.1945-02.07.1945 20th Tank Corps
    10.06.1945-DD.07.1945 3rd Guards Cavalry Corps
    10.06.1945-15.06.1945 3rd Guards Tank Corps
    10.06.1945-10.01.1949 4th Air Army
    10.06.1945-DD.06.1945 70th Army
    10.06.1945-DD.04.1946 8th Artillery Breakthrough Corps
    27.06.1945-DD.MM.1945 52nd Army
    DD.06.1945-DD.05.1946 65th Army
    12.06.1946-20.12.1946 7th Mechanised Army
    20.12.1946-DD.05.1948 7th Separate Tank Division
    10.01.1949-04.04.1968 37th Air Army
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70555#408570Verze : 0
    MOD