13. tanková brigáda [1941-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

13. tanková brigáda [1941-1943]

13-ja tankovaja brigada

    Avatar
    13. tanková brigáda / 13-я танковая бригада


    Brigáda bola sformovaná k 06.09.1941 na báze zvyškov 20. a 44. tankových divízií.
    Súčasťou brigády bolo:


    velenie brigády
    veliteľská rota
    prieskumná rota
    13. tankový pluk
    motorizovaný strelecký prápor
    protitankový oddiel
    protilietadlový oddiel
    automobilná rota
    rota opráv techniky
    zdravotnícka čata


    Neskôr bol tankový pluk zrušený a namiesto neho boli súčasťou brigády:
    1. samostatný tankový prápor
    2. samostatný tankový prápor



    Rozkazom NKO No 58 z 07.02.1943 bola brigáda premenovaná na 32. gardovú tankovú brigádu.


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70922#249851Verze : 0
    Avatar
    Veliteľmi brigády boli:


    06.09.1941 – 14.09.1941 – major Klimenčuk, Ivan Trofimovič
    15.09.1941 – 03.10.1941 – plukovník Levskij, Michail Iľjič
    03.10.1941 – 16.10.1941 – major Kazakov, Alexej Ivanovič
    17.10.1941 – 02.12.1941 – podplukovník Zemljanoj, Andrej Grigorjevič
    03.12.1941 – 19.01.1942 – major, od 10.12.1941 podplukovník Kazakov, Alexej Ivanovič
    20.01.1942 – 02.09.1942 – podplukovník Klimenčuk, Ivan Trofimovič
    03.09.1942 – 10.10.1942 – podplukovník Bogdanov, Alexej Artemjevič
    11.10.1942 – 07.02.1943 – plukovník Grinkevič, Franc Andrejevič


    Zástupca veliteľa:
    major Klimenčuk, Ivan Trofimovič


    Komisári:
    08.09.1941 – 19.01.1942 – plukovný komisár Švarc, Pejsach Jankelevič
    práporný komisár Makarenko
    starší práporný komisár Gorev, Pjotr Ivanovič


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70922#249853Verze : 0