Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko [1920-1921]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko [1920-1921]

Land Artillery Command for Slovakia

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko Land Artillery Command for Slovakia
    Originální název:
    Original Name:
    Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.07.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Zemský dělostřelecký inspektorát pro Slovensko Land Artillery Inspectorat for Slovakia
    Datum zániku:
    Disbanded:
    27.10.1921
    Nástupce:
    Successor:
    Velitelství dělostřelectva západoslovenské skupiny Western Slovakian Group Artillery Command
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.07.1920-27.10.1921 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko 01.07.1920-27.10.1921 Land Military Command for Slovakia


    Dislokace:
    Deployed:
    01.07.1920-27.10.1921 Bratislava, Budova zemského velitelství /

    Velitel:
    Commander:
    01.07.1920-22.12.1920 Cartier, Etienne-Jean (plukovník generálního štábu)
    22.12.1920-27.10.1921 Pauk, Maximilian (plukovník generálního štábu)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.06.1920-27.10.1921 Velitelství dělostřelectva 10. divise
    01.06.1920-27.10.1921 Velitelství dělostřelectva 11. divise
    01.06.1920-27.10.1921 Velitelství dělostřelectva 9. divise
    15.07.1920-DD.09.1921 Lehký dělostřelecký pluk 52
    15.07.1920-27.10.1921 Lehký dělostřelecký pluk 54
    15.08.1921-27.10.1921 Hrubá dělostřelecká brigáda


    01.06.1920-27.10.1921 10th Division Artillery Command
    01.06.1920-27.10.1921 11th Division Artillery Command
    01.06.1920-27.10.1921 9th Division Artillery Command
    15.07.1920-DD.09.1921 52nd Light Artillery Regiment
    15.07.1920-27.10.1921 54th Light Artillery Regiment
    15.08.1921-27.10.1921 Rough Artillery Brigade


    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73921#389815Verze : 1
    MOD