Bratislava

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Bratislava

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bratislava Bratislava
    Originální název:
    Original Name:
    Bratislava
    Další názvy:
    Other Names:
    latinsky Posonium, řecky Istropolis, maďarsky Pozsony, německy Pressburg, Prešpurk či Prešporok, slangově též Blava.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    - -
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°09'00.16"N 17°07'17.39"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    Staré Mesto, Ružinov, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Nové Mesto, Rača, Vajnory, Karlova Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica, Petržalka, Jarovce, Rusovce, Čunovo
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    907
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Vznik
    Established
    Zánik
    Cancelled
    Název
    Name
    DD.MM.1763 DD.MM.RRRR Vodní kasárna
    Water Barracks
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Bratislava-Ivanka, Letiště
    Bratislava, Airfield
    DD.MM.RRRR 07.02.2007 Bratislava-Vajnory, letiště
    Bratislava-Vajnory, Airfield
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Dukelské kasárny
    Barracsk of Dukla
    DD.MM.RRRR DD.MM.2008 Dunajské kasárny
    Donau Barracks
    DD.MM.RRRR DD.11.2010 Hurbanovy kasárna
    Hurban Barracks
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Kasárna Vajnory
    Vajnory Barracks
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Kutuzovovy kasárna
    Kutuzov Barracks
    DD.MM.RRRR 15.03.1939 Zemské velitelství
    Barracsk of Land Military Command
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Stará radnice
    Michalská brána
    Konkatedrála svatého Martina
    Františkánský kostel
    Kostel svaté Alžběty
    Arcibiskupský palác
    Primaciální palác
    Bratislavský hrad
    Devínský hrad
    Muzea:
    Museums:
    Muzeum města Bratislavy
    Muzeum zbraní
    Muzeum farmacie
    Slovenské národní muzeum
    Archeologické muzeum
    Přírodovědecké muzeum
    Muzeum dopravy
    Lodní muzeum
    Galerie města Bratislavy
    Slovenská národní galerie
    City Museum
    Museum of Weapons
    Pharmacy Museum
    Slovak National Museum
    Archaeological Museum
    Natural History Museum
    Museum of Transport
    Boat Museum
    City Gallery of Bratislava
    Slovak National Gallery
    Osobnosti:
    Personalities:
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
      08.10.1620 Duval von Dampierre, Heinrich
      13.04.1825 Krautwald von Annau, Josef
    22.04.1852   - Kummer von Falkenfeld, Heinrich
    27.11.1865   - Baumann von Koryto, Josef
    DD.MM.1868   - Seydl, Eugen
    12.07.1884   Hickmann, Emil
    24.12.1889   Klepp, Ernst
    26.01.1896   Kiss, Josef
    20.10.1898   Bertalan, Árpád
    13.09.1913   Obuch, Teodor
    24.01.1923   Wendrinsky, Gustav
    11.12.1923   Schwarz, Ivan
      31.07.1934 Slunský, Josef
      20.12.1934 Plaček, František
      14.01.1936 - Hradský, Ludvík
      03.02.1936 - Podojil, František
      20.10.1938 Koblic, Eduard
    23.07.1942   Hergovič, Mojmír
      26.02.1945 Schariczer von Rény, Georg
      18.04.1947 Tiso, Jozef
      DD.MM.1947 Höfle, Hermann
    07.01.1948   Ďurove, Ján
      18.12.1950 Nosák, Ladislav
      18.12.1950 Žingor, Viliam
      24.08.1958 Hluchý, Jakub
    27.05.1961   Viktorín, Jozef
      19.02.1965 Baron, František
      04.11.1965 Haluzický, Ivan
      20.05.1968 Čáni, Štefan
      24.04.1970 Kristín, Jozef
      18.07.1970 Širica, Michal
      19.03.1974 Bacílek, Karol
      27.10.1975 Ďurana, Justín
      23.11.1977 Lichner, Ján Viliam
      17.08.1978 Štauder, Jozef
      31.01.1979 Hron, Ladislav
      15.10.1980 Mach, Alexander
      22.05.1981 Marko, Jozef
      20.09.1983 Kováč, Vojtech
      03.03.1984 Kmicikievič, Jaroslav
      16.02.1986 Kučera, Martin
      08.06.1986 Šumichrast, Mikuláš
      03.07.1986 Jeleň, Oskár
      05.08.1986 Dobrovodský, Jozef
      16.03.1987 Lisický, Mikuláš
      14.05.1987 Martiš, Štefan
      05.02.1988 Kriško, Vladimír
      08.02.1988 Wetzler, Alfréd
      24.06.1989 Trnka, Július
      01.09.1989 Paškan, Ján
      06.02.1990 Šalgovič, Viliam
      18.11.1991 Husák, Gustáv
      06.02.1992 Malár, Ján
      29.07.1993 Zeman, Ján
      08.08.1993 Pridala, Michal
      15.06.1994 Gerinec, Bohumír
      11.10.1994 Polk, Elemír
      24.10.1994 Gajdoš, Pavol
      26.12.1994 Tóth, Jozef
      15.06.1995 Bielik, Ernest
      24.05.2000 - Bakoš, Štefan
      25.02.2002 Benka-Rybár, Andrej
      22.04.2004 Kubica, Belo
      02.07.2004 Pittner, Ladislav
      08.09.2004 Obuch, Teodor
      04.02.2007 Hergovič, Mojmír
      17.05.2007 Rašla, Anton
      23.08.2010 Brunovský, Jozef
      16.12.2010 Kaduc, Jozef
      06.02.2014 Biľak, Vasil
      01.03.2014 Schwarz, Karol
      01.09.2015 Hatala, František
      24.05.2016 Váňa, Ján
      05.10.2016 Kováč, Michal
      19.09.2017 Šedivý, Ondrej
    Bacílek Karol
    Bakoš Štefan
    Benka-Rybár Andrej
    Bielik Ernest
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    DD.MM.1861 DD.MM.RRRR Řadový pěší pluk č. 72
    72nd Line Infantry Regiment
    DD.MM.1871 DD.MM.1873 Řadový pěší pluk č. 72
    72nd Line Infantry Regiment
    DD.MM.1873 DD.MM.RRRR Pěší pluk č. 72
    72nd Infantry Regiment
    DD.MM.1883 DD.MM.RRRR Pěší pluk č. 102
    102nd Infantry Regiment
    DD.MM.1884 DD.MM.RRRR Pěší pluk č. 72
    72nd Infantry Regiment
    DD.MM.1914 DD.08.1914 14. pěší divize
    14th Infantry Division
    DD.MM.1914 DD.08.1914 27. pěší brigáda
    27th Infantry Brigade
    25.03.1919 10.10.1919 Velitelství dělostřelectva východní armádní skupiny
    Eastern Army Group Artillery Command
    25.03.1919 10.10.1919 Velitelství dělostřelectva západní armádní skupiny
    Western Army Group Artillery Command
    25.03.1919 10.10.1919 Západní armádní skupina
    Western Army Group
    10.10.1919 01.04.1920 Velitelství vojenského vzduchoplavectva pro Slovensko
    Military Aeronautics Command for Slovakia
    10.10.1919 01.07.1920 Zemský dělostřelecký inspektorát pro Slovensko
    Land Artillery Inspectorate for Slovakia
    01.01.1920 31.12.1937 17. pěší brigáda
    17th Infantry Brigade
    01.10.1920 DD.01.1930 Pěší pluk 23
    23rd Infantry Regiment
    22.10.1920 24.09.1938 Ženijní pluk 4
    4th Engineer Regiment
    22.10.1920 01.10.1937 Ženijní prapor 10
    10th Engineer Battalion
    22.10.1920 01.10.1937 Ženijní prapor 9
    9th Engineer Battalion
    DD.10.1920 01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 54
    54th Light Artillery Regiment
    DD.11.1920 DD.06.1921 Pěší pluk 39
    39th Infantry Regiment
    15.12.1920 15.09.1933 Vozatajská rota 15
    15th Train Company
    15.12.1920 15.09.1933 Vozatajská rota 16
    16th Train Company
    15.12.1920 15.09.1933 Vozatajská rota 21
    21st Train Company
    15.12.1920 15.09.1933 Vozatajská rota 9
    9th Train Company
    15.12.1920 15.09.1921 Vozatajský prapor 4
    4th Train Battalion
    01.01.1921 01.01.1923 3. baterie protiletadlového dělostřeleckého pluku 151
    3rd Battery of the 151st Anti-aircraft Artillery Regiment
    01.02.1921 15.10.1937 3. jezdecká brigáda
    3rd Cavalry Brigade
    25.02.1921 DD.09.1930 Automobilní prapor 3
    3rd Automobile Battalion
    25.02.1921 24.09.1938 Automobilní rota 9
    9th Automobile Company
    DD.06.1921 DD.10.1922 Jezdecká eskadrona 2/7
    2nd Squadron of the 7th Cavalry Regiment
    01.09.1921 DD.09.1930 Náhradní rota 3
    3rd Replacement Company
    DD.10.1921 15.09.1933 Vozatajská rota 10
    10th Train Company
    01.01.1922 21.05.1924 Vodní prapor
    Water Battalion
    01.01.1923 DD.03.1928 Dělostřelecký pluk 109
    109th Artillery Regiment
    01.01.1923 24.09.1938 Dělostřelecký pluk 54
    54th Artillery Regiment
    21.05.1924 15.08.1934 Mostní prapor
    Bridge Battalion
    01.10.1924 24.09.1938 Dělostřelecký pluk 153
    153rd Artillery Regiment
    DD.01.1927 01.05.1928 Jezdecká eskadrona 2/3
    2nd Squadron of the 3rd Cavalry Regiment
    01.10.1927 24.09.1938 Dělostřelecký oddíl I/109
    1st Artillery Battalion
    01.10.1927 24.09.1938 Dělostřelecký oddíl II/109
    2nd Artillery Battalion
    01.05.1928 DD.09.1933 Polní eskadrona 2/3
    2nd Field Squadron of the 3rd Cavalry/Dragoon Regiment
    01.05.1928 24.09.1938 Polní eskadrona 3/11 /kulometná/
    3rd Field Squadron of the 11th Cavalry Regiment /Machine-gun/
    00.11.1928 25.09.1938 9. divise
    9th Division
    DD.11.1928 31.12.1937 9. polní dělostřelecká brigáda
    9th Field Artillery Brigade
    DD.01.1930 25.09.1938 Pěší pluk 39
    39th Infantry Regiment
    15.09.1933 15.09.1935 Eskadrona obrněných automobilů 3
    3rd Armoured Car Squadron
    15.09.1933 01.01.1936 I. korouhev jezdeckého pluku 11
    1st Guidon of the 1th Cavalry Regiment
    15.09.1933 01.01.1936 Jezdecký pluk 11
    11th Cavalry Regiment
    15.09.1933 DD.11.1933 Náhradní eskadrona jezdeckého pluku 11
    Replacement Squadron of the 11th Cavalry Regiment
    15.09.1933 01.01.1936 Náhradní korouhev jezdeckého pluku 11
    Replacement Guidon of the 11th Cavalry Regiment
    15.09.1933 24.09.1938 Polní eskadrona 1/11
    1st Squadron of the 11th Cavalry Regiment
    15.09.1933 01.01.1936 Polní eskadrona 2/11
    2nd Squadron of the 11th Cavalry Regiment
    15.09.1933 01.01.1936 Pomocná eskadrona jezdeckého pluku 11
    Auxiliary Squadron of the 11th Cavalry Regiment
    15.09.1933 DD.05.1935 Vozatajská eskadrona 10
    10th Train Squadron
    15.09.1933 25.09.1933 Vozatajská eskadrona 13
    13th Train Squadron
    15.09.1933 DD.08.1938 Vozatajská eskadrona 9
    9th Train Squadron
    01.10.1933 01.10.1937 Strojní prapor
    Machinery Battalion
    15.08.1934 01.10.1937 Mostní prapor
    Bridge Battalion
    15.08.1934 01.10.1937 Říční prapor
    River Battalion
    15.08.1934 24.09.1938 Ženijní pluk 6
    6th Engineer Regiment
    15.09.1935 15.09.1938 Rota útočné vozby 1/3 /obrněných aut a tančíků/
    1st Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Armoured Cars and Tankettes/
    01.01.1936 24.09.1938 Dragounský pluk 11
    11th Dragoon Regiment
    01.01.1936 24.09.1938 I. korouhev dragounského pluku 11
    1st Guidon of the 11th Dragoon Regiment
    01.01.1936 24.09.1938 Pomocná eskadrona dragounského pluku 11
    Auxilliary Squadron of the 11th Dragoon Regiment
    22.09.1936 DD.09.1938 VII. sbor
    7th Corps
    22.09.1936 DD.09.1938 Velitelství dělostřelectva VII. sboru
    7th Corps Artillery Command
    30.09.1936 15.09.1938 Velitelství telegrafního vojska VII. sboru
    7th Corps Signal Command
    30.09.1936 15.09.1938 Velitelství ženijního vojska VII. sboru
    7th Corps Engineer Command
    01.09.1937 25.09.1938 Vozatajská eskadrona 18
    18th Train Squadron
    01.10.1937 24.09.1938 I. prapor ženijního pluku 4
    1st Battalion of the 4th Engineer Regiment
    01.10.1937 24.09.1938 II. prapor ženijního pluku 4
    2nd Battalion of the 4th Engineer Regiment
    15.10.1937 24.09.1938 3. jezdecká brigáda
    3rd Cavalry Brigade
    15.10.1937 24.09.1938 3. motorisovaná brigáda
    3rd Motorised Brigade
    15.10.1937 24.09.1938 3. rychlá divise
    3rd Rapid Division
    31.12.1937 24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 9. divise
    9th Division Artillery Command
    27.09.1938 15.12.1938 Skupina obrany proti letadlům IV/153
    4th Anti-Aircraft Group
    24.11.1938 15.12.1938 1. oddělení /organizační/
    1st Section /Organizational/ of the 3rd Army
    24.11.1938 15.12.1938 2. oddělení /zpravodajské/
    2nd Section /Intelligence/ of the 3rd Army
    24.11.1938 15.12.1938 3. oddělení /operační/
    3rd Section /Operating/ of the 3rd Army
    24.11.1938 15.12.1938 4. oddělení /materiální/
    4th Section /Logistic/ of the 3rd Army
    24.11.1938 15.12.1938 III. armáda
    3rd Army
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství automobilní služby III. armády
    3rd Army Automobile Services Command
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství dělostřelectva III. armády
    3rd Army Artillery Command
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství etapní služby III. armády
    3rd Army Rear Command
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství intendanční služby III. armády
    3rd Army Logistic Services Command
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství letectva III. armády
    3rd Army Air Command
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství remontní služby III. armády
    3rd Army Remont Services Command
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství služby silniční dopravy III. armády
    3rd Army Road Transport Services Command
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství telegrafního vojska III. armády
    3rd Army Signal Command
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství veterinární služby III. armády
    3rd Army Veterinary Services Command
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství zdravotnické služby III. armády
    3rd Army Medical Services Command
    24.11.1938 15.12.1938 Velitelství ženijního vojska III. armády
    3rd Army Engineer Command
    06.12.1938 14.03.1939 Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
    Land Military Command in Pressburg
    13.03.1939 DD.MM.1945 Ministerstvo národní obrany
    Ministry of National Defence
    14.03.1939 DD.MM.1945 Vojenská správa
    Military Administration
    02.05.1939 20.10.1939 Dělostřelecký oddíl III/153
    3rd Artillery Division of the 153rd Artillery Regiment
    02.05.1939 20.10.1939 Dělostřelecký oddíl V/153
    5th Artillery Division of the 153rd Artillery Regiment
    02.05.1939 01.05.1940 Dělostřelecký pluk 153
    153rd Artillery Regiment
    02.05.1939 01.10.1940 Hlavní vojenské velitelství
    Supreme Military Headquarters
    02.05.1939 15.08.1939 Jezdecká eskadrona 1/I
    1st Cavalry Squadron of the 1st Cavalry Battalion
    02.05.1939 15.08.1939 Jezdecká korouhev I
    1st Cavalry Battalion
    02.05.1939 20.10.1939 Lehká protiletadlová baterie 1
    1st Light Anti-Aircraft Battery
    02.05.1939 20.10.1939 Lehká protiletadlová baterie 2
    2nd Light Anti-Aircraft Battery
    02.05.1939 01.10.1940 Lehká protiletadlová baterie 4
    4th Light Anti-Aircraft Battery
    02.05.1939 20.10.1939 Lehká protiletadlová baterie 5
    5th Light Anti-Aircraft Battery
    02.05.1939 01.10.1940 Náhradní eskadrona 1
    1st Replacement Squadron
    02.05.1939 01.10.1940 Pomocná eskadrona 1
    1st Auxiliary Squadron
    02.05.1939 20.10.1939 Těžká protiletadlová baterie 7
    7th Heavy Anti-Aircraft Battery
    02.05.1939 22.06.1941 Těžká protiletadlová baterie 8
    8th Heavy Anti-Aircraft Battery
    02.05.1939 01.10.1940 Vozatajská eskadrona 1
    1st Charrioters Squadron
    02.05.1939 15.08.1939 Vozatajská eskadrona 1
    1st Charioteers Squadron
    09.05.1939 01.10.1940 Náhradní prapor pěšího pluku 4
    Replacement Battalion of 4th Infantry Regiment
    09.05.1939 28.08.1939 Pěší pluk 4
    4th Infantry Regiment
    09.05.1939 28.08.1939 Pěší prapor I/4
    1st Infantry Battalion
    09.05.1939 28.08.1939 Pěší prapor II/4
    2nd Infantry Battalion
    09.05.1939 28.08.1939 Pěší rota 1/4
    1st Infantry Company
    09.05.1939 28.08.1939 Pěší rota 2/4
    2nd Infantry Company
    09.05.1939 28.08.1939 Pěší rota 3/4
    3rd Infantry Company
    09.05.1939 28.08.1939 Pěší rota 4/4
    4th Infantry Company
    09.05.1939 28.08.1939 Pěší rota 5/4
    5th Infantry Company
    09.05.1939 28.08.1939 Pěší rota 6/4
    6th Infantry Company
    01.08.1939 28.08.1939 Dělostřelecký pluk 1
    1st Artillery Regiment
    01.08.1939 30.09.1939 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 1
    Replacement Battalion of 1st Artillery Regiment
    15.08.1939 01.10.1940 Jezdecká eskadrona 1/1
    1st Cavalry Squadron
    15.08.1939 01.10.1940 Jezdecký přezvědný oddíl 1
    1st Cavalry Reconnaissance Division
    01.10.1939 01.10.1940 Pěší pluk 4
    4th Infantry Regiment
    01.10.1939 01.10.1940 Pěší prapor I/4
    1st Infantry Battalion
    01.10.1939 01.10.1940 Pěší prapor II/4
    2nd Infantry Battalion
    01.10.1939 01.10.1940 Pěší rota 1/4
    1st Infantry Company
    01.10.1939 01.10.1940 Pěší rota 2/4
    2nd Infantry Company
    01.10.1939 01.10.1940 Pěší rota 3/4
    3rd Infantry Company
    01.10.1939 01.10.1940 Pěší rota 4/4
    4th Infantry Company
    01.10.1939 01.10.1940 Pěší rota 5/4
    5th Infantry Company
    01.10.1939 01.10.1940 Pěší rota 6/4
    6th Infantry Company
    20.10.1939 30.08.1944 Dělostřelecký protiletadlový oddíl III
    3rd Artillery Anti-Aircraft Division
    20.10.1939 22.06.1941 Lehká protiletadlová baterie 13
    13th Light Anti-Aircraft Battery
    20.10.1939 30.08.1944 Lehká protiletadlová baterie 14
    14th Light Anti-Aircraft Battery
    20.10.1939 30.08.1944 Lehká protiletadlová baterie 15
    15th Light Anti-Aircraft Battery
    20.10.1939 01.10.1940 Světlometná protiletadlová baterie 11
    11th Spotlight Anti-Aircraft Battery
    20.10.1939 30.08.1944 Těžká protiletadlová baterie 9
    9th Heavy Anti-Aircraft Battery
    DD.MM.1939 DD.12.1944 Vojenská trestnice
    Military Jail
    DD.MM.1939 DD.09.1944 Vojenská věznice Bratislava
    Military Prison Bratislava
    DD.MM.1939 DD.12.1944 Vojenský soud Bratislava
    Military Court Bratislava
    DD.MM.1939 DD.12.1944 Vojenský učtovní a cenzurní úřad
    Military Accounting and Censorship Office
    15.02.1940 DD.MM.1945 Vysoká vojenská škola
    High Military School
    03.05.1940 01.05.1942 Velitelství vzdušných zbraní
    Air Arms Command
    01.10.1940 30.08.1944 Dopravní eskadrona 1/1
    1st Transport Squadron
    01.10.1940 30.08.1944 Dělostřelecký protiletadlový oddíl VI
    6th Artillery Anti-Aircraft Division
    01.10.1940 30.08.1944 Jezdecká eskadrona 1/1
    1st Cavalry Squadron
    01.10.1940 30.08.1944 Jezdecká eskadrona 2/1
    2nd Cavalry Squadron
    01.10.1940 30.08.1944 Jezdecký přezvědný oddíl 1
    1st Cavalry Reconnaissance Division
    01.10.1940 30.08.1944 Kulometná eskadrona 1
    1st Machine Gun Squadron
    01.10.1940 30.08.1944 Lehká protiletadlová baterie 10
    10th Light Anti-Aircraft Battery
    01.10.1940 30.08.1944 Náhradní prapor pěšího pluku 1
    Replacement Battalion of 1st Infantry Regiment
    01.10.1940 22.06.1941 Pěší pluk 1
    1st Infantry Regiment
    01.10.1940 22.06.1941 Pěší prapor I/1
    1st Infantry Battalion
    01.10.1940 22.06.1941 Pěší rota 1/1
    1st Infantry Company
    01.10.1940 22.06.1941 Pěší rota 2/1
    2nd Infantry Company
    01.10.1940 22.06.1941 Pěší rota 3/1
    3rd Infantry Company
    01.10.1940 30.08.1944 Vojenská dělostřelecká škola
    Military Artillery School
    01.10.1940 30.08.1944 Vojenská podkovářská škola
    Military Farrier School
    01.10.1940 DD.07.1944 Vojenský zeměpisný ústav
    Military Geographical Institute
    DD.MM.1940 DD.MM.1945 Veliteľstvo pracovného zboru
    Command Labor Corps
    DD.MM.1940 DD.MM.1943 Vojenská akademie
    Military Academy
    DD.MM.1940 DD.MM.1944 Vojenská nemocnice 1
    1st Military Hospital
    DD.MM.1940 DD.MM.1944 Vojenská stavební správa
    Military Construction Administration
    25.07.1941 30.08.1944 Lehká protiletadlová baterie 15
    15th Light Anti-Aircraft Battery
    25.07.1941 30.08.1944 Pěší prapor I/1
    1st Infantry Battalion
    25.07.1941 30.08.1944 Pěší rota 1/1
    1st Infantry Company
    25.07.1941 30.08.1944 Pěší rota 2/1
    2nd Infantry Company
    25.07.1941 30.08.1944 Pěší rota 3/1
    3rd Infantry Company
    12.08.1941 30.08.1944 Pěší pluk 1
    1st Infantry Regiment
    DD.MM.1941 DD.MM.1945 Vojenská kancelária prezidenta Slovenskej republiky
    Military Office of the President of the Slovak Republic
    01.05.1942 30.08.1944 Lehká protiletadlová baterie 14
    14th Light Anti-Aircraft Battery
    01.08.1943 30.08.1944 Lehká protiletadlová baterie 13
    13th Light Anti-Aircraft Battery
    01.08.1943 30.08.1944 Těžká protiletadlová baterie 8
    8th Heavy Anti-Aircraft Battery
    03.09.1944 03.04.1945 Pěší pluk 1
    1st Infantry Regiment
    03.09.1944 03.04.1945 Pěší prapor I/1
    1st Infantry Battalion
    DD.09.1944 DD.09.1944 Velitelství vzdušných zbraní
    Air Arms Command
    17.04.1945 01.10.1949 Posádkové velitelství Bratislava
    Military Command Bratislava
    25.05.1945 01.10.1945 Průzkumná rota 4
    4th Reconnaissance Company of the 4th Division
    01.06.1945 15.09.1950 1. oddělení (operační) 4. oblasti
    1st Department (Operating) of the 4th Military Area
    01.06.1945 15.09.1950 2. oddělení (zpravodajské) 4. oblasti
    2nd Department (Intelligence) of the 4th Military Area
    01.06.1945 15.09.1950 3. oddělení (školské) 4. oblasti
    3rd Department (School) of the 4th Military Area
    01.06.1945 15.09.1950 4. oddělení (organisační) 4. oblasti
    4th Department (Organisational) of the 4th Military Area
    01.06.1945 15.09.1950 6. oddělení (materiální) 4. oblasti
    6th Department (Material) of the 4th Military Area
    01.06.1945 15.09.1950 7. oddělení (dopravní) 4. oblasti
    7th Department (Transport) of the 4th Military Area
    01.06.1945 15.09.1950 8. oddělení (zvláštních úkonů) 4. oblasti
    8th Department (Special Tasks) of the 4th Military Area
    01.06.1945 15.09.1950 9. oddělení (válečného materiálu) 4. oblasti
    9th Department (War Equipment) of the 4th Military Area
    01.06.1945 01.10.1945 Náhradní prapor pěšího pluku 17
    Replacement Battalion of 17th Infantry Regiment
    01.06.1945 01.10.1945 Pěší pluk 17
    17th Infantry Regiment
    01.06.1945 01.10.1945 Pěší pluk 39
    39th Infantry Regiment
    01.06.1945 15.09.1950 Týl vojenské oblasti 4
    Rear of 4th Military Area
    01.06.1945 15.09.1950 Velitelství dělostřelectva 4. oblasti
    4th Area Artillery Command
    01.06.1945 15.09.1950 Vojenská oblast 4
    4th Military Area
    01.06.1945 01.01.1947 Vojenské stavební ředitelstvi IV
    4th Military Construction Directory
    01.06.1945 01.10.1945 Zdravotnický prapor 9
    9th Medical Battalion
    21.06.1945 01.01.1946 Polní prokurátor VII. sboru
    VII Corps Field Prosecutor
    21.06.1945 01.01.1946 Polní soud VII. sboru
    VII Corps Field Court
    21.06.1945 01.01.1946 Polní věznice VII. sboru
    VII Corps Field Prison
    21.06.1945 22.09.1945 Veterinární nemocnice 4
    4th Veterinary Hospital
    21.06.1945 01.10.1945 Vojenská nemocnica 1
    1st Military Hospital
    01.07.1945 01.09.1945 Automobilní prapor 4
    4th Automobile Battalion
    01.07.1945 28.10.1945 Velitelství letecké oblasti 4
    Air Command of 4th Area
    01.08.1945 01.10.1945 Oblastní intendačný sklad 4
    4th Area Store
    01.08.1945 01.10.1945 Odbočka 1
    1st Store
    01.09.1945 01.10.1945 Oblastní zbrojnice 4
    4th Area Armory
    15.09.1945 15.09.1950 Velitelství tankového vojska 4. oblasti
    Tank Command of 4th Area
    15.09.1945 15.09.1950 Velitelství ženijního vojska 4. oblasti
    Engineer Command of the 4th Military Area
    22.09.1945 DD.MM.1946 Oblastní veterinární nemocnice 4
    4th Area Veterinary Hospital
    01.10.1945 01.10.1947 Intendačný sklad 15
    15th Logistics Store
    01.10.1945 15.10.1945 Intendačný sklad 7
    7th Logistics Store
    01.10.1945 12.10.1945 Náhradní prapor pěšího pluku 17
    Replacement Battalion of 17th Infantry Regiment
    01.10.1945 DD.06.1946 Pěší pluk 17
    17th Infantry Regiment
    01.10.1945 DD.06.1946 Pěší prapor I/17
    1st Infantry Battalion
    01.10.1945 DD.06.1946 Pěší prapor III/17
    3rd Infantry Battalion
    01.10.1945 01.11.1950 Vojenská nemocnica 13
    13th Military Hospital
    01.10.1945 20.10.1945 Vozatajská eskadrona 12
    12th Charioteer Squadron
    01.10.1945 01.10.1949 Vozatajská eskadrona 15
    15th Charioteer Squadron
    01.10.1945 01.10.1948 Zbrojnice 15
    15th Armory
    28.10.1945 01.08.1947 Velitelství letectva 4. oblasti
    Air Command of 4th Area
    01.12.1945 01.10.1947 Ženijní prapor IV/4 /řiční/
    4th Engineer Battalion /river/
    DD.MM.1945 DD.MM.1946 Doplňovací okresní velitelství Bratislava
    District Replacement Command Bratislava
    01.01.1946 01.10.1952 Vojenská věznice Bratislava
    Military Prison Bratislava
    01.01.1946 01.08.1950 Vojenský prokurátor Bratislava
    Military Prosecutor Bratislava
    01.01.1946 01.01.1948 Vojenský soud I. stolice Bratislava
    Military Court of 1st District Bratislava
    02.01.1946 01.08.1947 Velitelství leteckých základen 4. oblasti
    Air Base Command of 4th Area
    01.03.1946 01.10.1947 Dělostřelecký pluk 154
    154th Artillery Regiment
    01.05.1946 15.09.1950 5. oddělení (obranného zpravodajství) 4. oblasti
    5th Department (Defence Intelligence) of the 4th Military Area
    12.06.1946 01.10.1947 4. ženijní brigáda
    4th Engineer Brigade
    12.06.1946 01.10.1947 Ženijní prapor I/4
    1st Engineer Battalion
    DD.06.1946 DD.09.1946 Pěší pluk 31
    31st Infantry Regiment
    DD.06.1946 DD.09.1946 Pěší prapor I/31
    1st Infantry Battalion
    DD.06.1946 DD.09.1946 Pěší prapor III/31
    3rd Infantry Battalion
    01.09.1946 01.12.1950 Automobilní rota 10
    10th Automobile Company
    01.09.1946 01.10.1947 Vojenská stavební správa Bratislava
    Military Construction Office Bratislava
    29.09.1946 01.10.1947 Dělostřelecký oddíl I/154
    1st Artillery Battalion
    DD.09.1946 01.10.1947 Pěší pluk 17
    17th Infantry Regiment
    DD.09.1946 01.10.1947 Pěší prapor I/17
    1st Infantry Battalion
    DD.09.1946 01.10.1947 Pěší prapor III/17
    3rd Infantry Battalion
    01.10.1946 15.01.1951 Letištní správa Dvorník
    Airfield Authority Dvorník
    15.12.1946 23.03.1948 Letecký pluk 44
    44th Air Regiment
    DD.MM.1946 01.10.1947 Doplňovací okresní velitelství Bratislava I
    1st District Replacement Command Bratislava
    DD.MM.1946 01.10.1947 Doplňovací okresní velitelství Bratislava II
    2nd District Replacement Command Bratislava
    DD.MM.1946 01.04.1951 Vojenská meteorologická stanice 30
    30th Military Meteorological Station
    DD.MM.1946 01.12.1950 Vojenská veterinární nemocnice 4
    4th Military Veterinary Hospital
    01.01.1947 01.10.1947 Vojenské stavební ředitelstvi 4
    4th Military Construction Directory
    01.04.1947 01.10.1947 Vozatajská eskadrona 12
    12th Charioteer Squadron
    01.08.1947 27.11.1951 III. letecký okruh
    III Air Area
    01.08.1947 01.05.1948 IV. letecký sbor
    IV Air Corps
    01.10.1947 01.10.1949 Doplňovací okresní velitelství Bratislava
    District Replacement Command Bratislava
    01.10.1947 01.05.1950 Dělostřelecká baterie 62
    62nd Artillery Battery of the 62nd Infantry Battalion /Guard/
    01.10.1947 01.12.1950 Dělostřelecký oddíl I/153
    1st Artillery Battalion
    01.10.1947 01.12.1950 Dělostřelecký pluk 153
    153rd Artillery Regiment
    01.10.1947 01.05.1950 Kulometná rota 5/62
    5th Machine Gun Company of the 62nd Infantry Battalion /Guard/
    01.10.1947 01.05.1950 Povětrnostní ústředna III
    3rd Meteorological Station
    01.10.1947 01.12.1950 Pěší pluk 39
    39th Infantry Regiment
    01.10.1947 01.05.1950 Pěší prapor 62 /strážní/
    62nd Infantry Battalion /Guard/
    01.10.1947 01.10.1949 Pěší prapor I/39
    1st Infantry Battalion
    01.10.1947 01.10.1949 Pěší prapor III/39
    3rd Infantry Battalion
    01.10.1947 01.05.1950 Pěší rota 1/62
    1st Infantry Company of the 62nd Infantry Battalion /Guard/
    01.10.1947 01.05.1950 Pěší rota 2/62
    2nd Infantry Company of the 62nd Infantry Battalion /Guard/
    01.10.1947 01.05.1950 Pěší rota 3/62
    3rd Infantry Company of the 62nd Infantry Battalion /Guard/
    01.10.1947 01.05.1950 Rota těžkých zbraní 6/62
    6th Heavy Weapons Company of the 62nd Infantry Battalion /Guard/
    01.10.1947 01.10.1949 Rota velkých kulometů proti letadlům 9
    9th Anti-Aircraft Machine Gun Company
    01.10.1947 01.05.1950 Samopalná rota 4/62
    4th Submachine Gun Company of the 62nd Infantry Battalion /Guard/
    01.10.1947 01.05.1950 Velitelská rota
    Command Company of the 62nd Infantry Battalion /Guard/
    01.10.1947 01.10.1949 Vojenská stavební správa 17
    17th Military Construction Office
    01.10.1947 01.08.1949 Ženijní pluk 4
    4th Engineer Regiment
    01.10.1947 16.11.1950 Ženijní prapor 14 /řiční/
    14th Engineer Battalion /river/
    01.01.1948 01.08.1950 Krajský vojenský soud Bratislava
    County Military Court Bratislava
    01.01.1948 01.08.1950 Vrchní vojenský prokurátor Bratislava
    High Military Prosecutor Bratislava
    01.01.1948 01.08.1950 Vrchní vojenský soud Bratislava
    High Military Court Bratislava
    01.04.1948 01.01.1951 Pohraniční jezdecká četa Bratislava
    Border Cavalry Platoon Bratislava
    15.06.1948 10.04.1951 Plavební oddíl Bratislava
    Boat Detachment Bratislava
    15.06.1948 12.10.1950 Pohraniční prapor XIV
    14th Border Guards Battalion
    07.09.1949 01.04.1950 Pohraniční rota 2/XIV
    2nd Border Guards Company
    01.10.1949 01.12.1950 Dělostřelecký oddíl III/153
    3rd Artillery Battalion
    01.10.1949 01.01.1954 Krajské vojenské velitelství Bratislava
    Regional Military Command Bratislava
    01.10.1949 01.12.1950 Kulometní rota 4/39 /samostatná/
    4th Machine Gun Company /Indipendent/
    01.10.1949 15.12.1951 Městské vojenské velitelství Bratislava
    City Military Command Bratislava
    01.10.1949 01.01.1954 Okresné vojenské velitelství Bratislava - vidiek
    District Military Command Bratislava - Countryside
    01.10.1949 01.12.1950 Pěší rota 1/39 /samostatná/
    1st Infantry Company /Indipendent/
    01.10.1949 01.12.1950 Pěší rota 3/39 /samostatná/
    3rd Infantry Company /Indipendent/
    01.10.1949 01.11.1950 Rota kulometů proti letadlům 9
    9th Anti-Aircraft Machine Gun Company
    01.10.1949 01.10.1950 Vozatajská rota 12
    12th Charioteer Company
    01.08.1950 01.01.1957 Nižší vojenská prokuratura Bratislava
    Lower Military Prosecutor\'s Office Bratislava
    01.08.1950 01.01.1957 Nižší vojenský soud Bratislava
    Lower Military Court Bratislava
    01.08.1950 01.01.1951 Vyšší vojenský prokurátor Bratislava
    High Military Prosecutor Bratislava
    01.08.1950 01.01.1951 Vyšší vojenský soud Bratislava
    High Military Court Bratislava
    01.10.1950 01.12.1950 Remontní rota 3
    3rd Remont Company
    12.10.1950 19.03.1951 Pohraniční oddíl IV
    4th Border Guards Detachment
    01.11.1950 01.01.1951 Divisní škola 9
    9th Divisional School
    01.11.1950 01.10.1960 Posádková nemocnica Bratislava
    Garrison Hospital Bratislava
    16.11.1950 01.12.1950 Pontonový pluk 52
    52nd Pontoon Regiment
    01.12.1950 01.11.1954 39. pěší pluk
    39th Infantry Regiment
    01.12.1950 01.08.1958 52. pontonový pluk
    52nd Pontoon Regiment
    01.12.1950 01.01.1953 Remontní rota
    Remont Company
    03.12.1950 26.07.1951 187. protiletadlový oddíl
    187th Anti-Aircraft Division
    10.12.1950 01.10.1951 9. protiletadlová baterie
    9th Anti-Aircraft Battery
    10.12.1950 01.10.1951 9. protitanková dělostřelecká baterie
    9th Anti-Tank Artillery Battery
    01.01.1951 02.10.1955 19. dělostřelecký pluk
    19th Artillery Regiment
    15.01.1951 15.03.1951 16. letištní správa
    16th Airfield Authority
    26.01.1951 15.01.1964 3. pohraniční prapor
    3rd Border Guards Battalion
    01.02.1951 DD.04.1969 Posádková správa Bratislava
    Military Command Bratislava
    19.03.1951 15.01.1952 11. pohraniční oddíl
    11th Border Guards Detachment
    01.04.1951 01.11.1954 Radiová stanice Bratislava
    Radio Station Bratislava
    10.04.1951 20.06.1952 Poříční oddíl Bratislava
    Riverine Detachment Bratislava
    01.06.1951 01.03.1953 12. intendanční sklad
    12th Logistics Store
    01.07.1951 01.11.1956 Vojenská stavební správa Bratislava
    Military Construction Office Bratislava
    01.10.1951 01.11.1954 9. protiletadlový oddíl
    9th Anti-Aircraft Division
    15.12.1951 01.01.1954 Obvodové vojenské velitelství Bratislava I
    1st City District Military Command Bratislava
    15.12.1951 01.01.1954 Obvodové vojenské velitelství Bratislava II
    2nd City District Military Command Bratislava
    15.12.1951 01.01.1954 Obvodové vojenské velitelství Bratislava III
    3rd City District Military Command Bratislava
    15.12.1951 01.01.1954 Obvodové vojenské velitelství Bratislava IV
    4th City District Military Command Bratislava
    02.01.1952 08.09.1958 6. prapor civilní obrany
    6th Civil Defence Battalion
    15.01.1952 01.09.1967 11. brigáda Pohraniční stráže
    11th Brigade of Border Guards
    20.06.1952 01.01.1991 1. poříční oddíl
    1st Riverine Detachment
    01.11.1952 06.01.1954 2. hygienicko epidemiologická skupina
    2nd Hygienic Epidemiological Group
    13.01.1953 31.12.1992 Posádková hudba Bratislava
    Military Band Bratislava
    01.02.1953 10.02.1954 5. motomechanizovaný prapor
    5th Moto-mechanized Battalion
    01.03.1953 01.11.1954 12. sklad vozatajského materiálu
    12th Charioteer Store
    07.03.1953 01.11.1955 192. protiletadlový oddíl
    192nd Anti-Aircraft Division
    01.09.1953 25.05.1969 Vojenská škola Jana Žižky z Trocnova
    Military School of Jan Zizka from Trocnov
    01.01.1954 01.01.1992 Krajská vojenská správa Bratislava
    County Military Administration Bratislava
    01.01.1954 01.04.1960 Obvodová vojenská správa Bratislava I
    1st City District Military Administration Bratislava
    01.01.1954 01.04.1960 Obvodová vojenská správa Bratislava II
    2nd City District Military Administration Bratislava
    01.01.1954 01.04.1960 Obvodová vojenská správa Bratislava III
    3rd City District Military Administration Bratislava
    01.01.1954 01.04.1960 Obvodová vojenská správa Bratislava IV
    4th City District Military Administration Bratislava
    01.01.1954 DD.MM.1961 Okresná vojenská správa Bratislava - okolie
    District Military Administration Bratislava - Countryside
    10.02.1954 01.09.1955 1. rota
    1st Company
    10.02.1954 DD.08.1958 2. motomechanizovaný prapor
    2nd Moto-mechanized Battalion
    10.02.1954 01.09.1955 2. rota
    2nd Company
    10.02.1954 01.02.1955 4. prapor
    4th Battalion
    15.05.1954 01.10.1957 8. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
    8th Air Support Devices Company
    19.10.1954 01.11.1954 2. letecký stíhací pluk
    2nd Air Fighter Regiment
    01.11.1954 01.09.1961 2. stíhací letecký pluk
    2nd Fighter Air Regiment
    01.11.1954 09.05.1955 39. střelecký pluk
    39th Rifle Regiment
    01.11.1954 09.05.1955 9. protiletadlový dělostřelecký oddíl
    9th Anti-Aircraft Artillery Division
    01.11.1954 31.10.1985 Radiová průzkumná rota Bratislava
    Radio Reconnaissance Company Bratislava
    01.11.1954 01.10.1958 Ústřední sklad vozatajského materiálu
    Central Charioteer Store
    DD.11.1954 01.09.1961 Velitelské stanoviště 2. stíhacího leteckého pluku
    Command Post of 2nd Fighters Air Regiment
    DD.12.1954 31.10.1955 Radiotechnická stanice Bratislava
    Electronic Station Bratislava
    01.02.1955 01.09.1955 2. prapor
    2nd Battalion
    09.05.1955 01.11.1955 4. protiletadlový oddíl
    4th Anti-Aircraft Division
    09.05.1955 02.10.1955 46. dělostřelecký pluk
    46th Artillery Regiment
    09.05.1955 17.08.1958 9. střelecký pluk
    9th Rifle Regiment
    01.11.1955 01.06.1957 192. protiletadlový dělostřelecký oddíl
    192nd Anti-Aircraft Artillery Division
    01.11.1955 01.10.1956 3. radiotechnická hláska
    3rd Electronic Post
    01.10.1956 01.06.1957 6. radiotechnická hláska
    6th Electronic Post
    01.11.1956 17.08.1958 4. protiletadlový dělostřelecký oddíl
    4th Anti-Aircraft Artillery Division
    01.11.1956 01.01.1992 Krajská vojenská ubytovací a stavební správa Bratislava
    Regional Military Accommodation and Construction Office Bratislava
    01.01.1957 31.12.1992 Vojenská obvodová prokuratura Bratislava
    Military District Prosecutor\'s Office Bratislava
    01.01.1957 31.12.1992 Vojenský obvodový soud Bratislava
    Military Discrict Court Bratislava
    01.06.1957 01.10.1958 1. radiotechnický uzel
    1st Electronic Intelligence Node
    01.06.1957 15.08.1958 192. protiletadlový dělostřelecký pluk
    192nd Anti-Aircraft Artillery Regiment
    01.06.1957 15.08.1958 78. protiletadlová dělostřelecká brigáda
    78th Anti-Aircraft Artillery Brigade
    01.10.1957 01.10.1958 8. rota pozemního zabezpečení navigace
    8th Ground Support Navigation Company
    30.08.1958 16.06.1969 92. pontonový prapor
    92nd Pontoon Battalion
    15.09.1958 15.08.1969 Ženijní technické učiliště
    Engineer Apprentice School
    01.10.1958 31.10.1992 2. okruhový hygienicko epidemiologický oddíl
    2nd District Hygienic Epidemiological Detachment
    01.10.1958 01.09.1962 345. radiotechnický uzel
    345th Electronic Intelligence Node
    01.10.1958 01.09.1963 8. prapor pozemního zabezpečení navigace
    8th Ground Support Navigation Battalion
    01.04.1960 01.10.1962 6. rota
    6th Company
    01.04.1960 01.10.1962 7. rota
    7th Company
    01.04.1960 31.12.1992 Městská vojenská správa Bratislava
    City Military Administration Bratislava
    01.10.1960 31.12.1992 Vojenská nemocnica Bratislava
    Military Hospital Bratislava
    01.09.1961 15.07.1964 2. stíhací bombardovací letecký pluk
    2nd Fighter Bomber Air Regiment
    01.11.1961 01.10.1962 8. rota
    8th Company
    DD.MM.1961 31.12.1992 Okresná vojenská správa Bratislava - vidiek
    District Military Administration Bratislava - Countryside
    01.09.1962 01.01.1992 Krajská správa vojenskej dopravy Bratislava
    Regional Military Traffic Office Bratislava
    01.10.1962 01.07.1966 2. rota
    2nd Company
    01.09.1963 15.07.1964 8. prapor radiotechnického zabezpečení
    8th Electronic Support Battalion
    01.09.1964 31.12.1992 Vojenská spojovací správa Bratislava
    Military Signal Office Bratislava
    01.09.1967 01.01.1972 11. pohraniční brigáda
    11th Border Guards Brigade
    15.10.1968 01.09.1969 52. pontonový pluk
    52nd Pontoon Regiment
    DD.04.1969 DD.03.1974 Posádkové velitelství Bratislava
    Military Command Bratislava
    01.11.1969 31.12.1992 318. strážní prapor
    318th Guard Battalion
    01.01.1972 01.01.1991 11. brigáda Pohraniční stráže
    11th Brigade of Border Guards
    01.09.1972 31.12.1989 Vojenská politická akademie
    Political Military Academy
    DD.03.1974 01.05.1992 Posádková správa Bratislava
    Military Command Bratislava
    01.10.1975 01.01.1992 105. silniční stavební prapor
    105th Road Construction Battalion
    01.10.1975 01.01.1992 2. silniční stavební brigáda
    2nd Road Construction Brigade
    01.10.1975 01.01.1992 2. silniční strojní rota
    2nd Road Machinery Company
    01.09.1976 31.12.1992 Obvodová vojenská správa Bratislava I
    1st City District Military Administration Bratislava
    01.09.1976 31.12.1992 Obvodová vojenská správa Bratislava II
    2nd City District Military Administration Bratislava
    01.09.1976 31.12.1992 Obvodová vojenská správa Bratislava III
    3rd City District Military Administration Bratislava
    01.09.1976 31.12.1992 Obvodová vojenská správa Bratislava IV
    4th City District Military Administration Bratislava
    01.09.1977 01.10.1978 Velitelské stanoviště 65. radiotechnického praporu
    Command Post of 65th Electronic Battalion
    01.10.1983 01.12.1989 16. samostatný raketometný oddíl
    16th Separate Rocket Launcher Division
    31.10.1984 31.12.1992 13. průzkumný prapor
    13th Reconnaissance Battalion
    01.06.1986 31.12.1992 Obvodová vojenská správa Bratislava V
    5th City District Military Administration Bratislava
    31.12.1986 31.10.1992 Oblastní předpovědní oddělení Slovensko
    Regional Forecasting Department Slovakia
    01.01.1987 29.02.1992 Oblastní středisko řízení letového provozu Bratislava
    Regional Air Traffic Control Bratislava
    DD.MM.1990 01.01.1992 106. silniční stavební prapor
    106th Road Construction Battalion
    31.10.1991 31.12.1992 8. mechanizovaný pluk
    8th Mechanized Regiment
    01.01.1992 31.12.1992 60. stavební základna
    60th Construction Base
    01.01.1992 31.12.1992 604. základna ubytovací a stavební služby
    604th Accomodation and Construction Services Base
    01.01.1992 31.12.1992 605. základna ubytovací a stavební služby
    605th Accomodation and Construction Services Base
    01.01.1992 31.12.1992 Správa vojenskej dopravy Bratislava
    Military Traffic Office Bratislava
    01.01.1992 31.12.1992 Vojenská ubytovací a stavební správa Bratislava
    Military Accommodation and Construction Office Bratislava
    01.01.1992 31.12.1992 Vyšší doplňovací velitelství Bratislava
    Higher Replacement Headquarters Bratislava
    01.05.1992 31.12.1992 Posádkové velitelství Bratislava
    Garrison Command Bratislava
    31.10.1992 31.12.1992 3. hygienicko epidemiologický oddíl
    3rd Hygienic Epidemiological Detachment
    31.10.1992 31.12.1992 Středisko řízení letového provozu Bratislava
    Air Traffic Control Centre Bratislava
    31.12.1992 31.12.1992 Hlavná vojenská prokuratura Bratislava
    Main Military Prosecutor\'s Office Bratislava
    31.12.1992 31.12.1992 Vojenský ústav hygieny a epidemiologie
    Military Hygienic and Epidemiological Institute
    01.01.1993 01.03.1993 1. prapor čestné stráže
    1st Honour Guard Battalion
    01.01.1993 01.03.1993 2. prapor čestné stráže
    2nd Honour Guard Battalion
    01.01.1993 DD.MM.RRRR Ministerstvo obrany Slovenské republiky
    Ministry of Defence of the Slovak Republic
    01.01.1993 01.08.2001 Pluk hradní a čestné stráže
    Castle and Honour Guard Regiment
    01.01.1993 DD.MM.2002 Posádkové velitelství Bratislava
    Garrison Command Bratislava
    01.01.1993 01.09.1993 Vysoká vojenská pedagogická škola
    University of Military Education
    01.03.1993 01.08.2001 Prapor čestné stráže
    Honour Guard Battalion
    DD.MM.1993 01.01.2013 Vojenská zpravodajská služba
    Military Intelligence Service
    DD.MM.1993 01.01.2013 Vojenské obranné zpravodajství
    Military Defence Intelligence
    01.01.1994 01.07.2002 Štáb logistiky Generálního štábu Armády SR
    Logistic Staff of General Stafff of Army of Slovak Republic
    01.05.1994 DD.MM.RRRR Vojenský historický ústav
    Military History Institute
    01.02.1995 01.03.2003 Úřad vojenských duchovních
    Military Chaplains Office
    DD.MM.1995 30.10.2010 Ministerstvo dopravy, pošt a telekomunikací Slovenské republiky
    Ministry of Transport, Posts and Telecommunications of SR
    01.01.2000 01.07.2002 Generální štáb Armády Slovenské republiky
    General Staff of the Army of the Slovak Republic
    01.08.2001 01.07.2002 Čestná stráž armády Slovenské republiky
    Honour Guard of Army of Slovak Republic
    01.08.2001 DD.MM.RRRR Čestná stráž prezidenta Slovenské republiky
    Honour Guard of President of Slovak Republic
    01.07.2002 DD.MM.RRRR Generální štáb Ozbrojených sil Slovenské republiky
    General Staff of the Armed Forces of the Slovak Republic
    01.07.2002 01.07.2004 Čestná stráž ozbrojených sil Slovenské republiky
    Honour Guard of Armed Forces of Slovak Republic
    01.07.2002 01.06.2009 Štáb logistiky Generálniho štábu OS SR
    Logistic Staff of General Staff of Armed Forces of Slovak Republic
    01.07.2002 31.05.2009 Štáb personálniho manažmentu Generálniho štábu OS SR
    Staff of Personal Management of General Staff of Armed Forces of Slovak Republic
    01.10.2002 01.07.2009 Vojenská hudba ozbrojených sil Slovenské republiky
    Military band of Armed forces of Slovak republic
    DD.MM.2002 01.02.2008 Velitelství posádky Bratislava
    Command of Garrison Bratislava
    01.01.2003 01.01.2006 Jazykový institut MO SR
    Language Institute of MoD
    01.03.2003 DD.MM.RRRR Ordinariát ozbrojených sil a ozbrojených sborů SR
    The Ordinariate of the armed forces SR
    01.03.2003 15.01.2006 Sekce lidských zdrojů
    Section of Human Resources
    01.03.2003 DD.MM.RRRR Úřad ekumenické pastorační služby OS SR
    Office of ecumenical pastoral of Armed Forces of Slovak Republic
    01.05.2003 01.10.2004 Sekce vojenského vzdělávání MO SR
    Section of Military Education MoD
    01.01.2005 01.07.2009 Správa vojenské dopravy Západ
    Administration of Military Transport West
    01.07.2005 01.09.2014 Útvar vojenské policie Bratislava
    Military Police Department in Bratislava
    01.01.2006 01.03.2013 Sekce obranné politiky, mezinárodních vztahů a legislatívy
    Section of Defence Politic, International Relations and Legislative
    01.01.2006 28.02.2013 Sekce obranného plánovaní a manažmentu zdrojů
    Section of Defence Planning and Source Management
    01.02.2008 DD.MM.RRRR Velitelství posádky Bratislava
    Command of Garrison Bratislava
    01.06.2009 01.01.2014 Štáb pro operace
    Staff for Operations
    01.06.2009 DD.MM.RRRR Štáb pro podporu operací GŠ OS SR
    Staff for Support Operations of General Staff of Armed Forces of Slovak Republic
    01.07.2009 31.12.2013 Centrum vojenské dopravy
    Centre of Military Transport
    01.07.2009 DD.MM.RRRR Vojenská hudba ozbrojených sil Slovenské republiky
    Military band of Armed forces of Slovak republic
    01.01.2013 DD.MM.RRRR Vojenské zpravodajství
    Military Intelligence
    01.03.2013 DD.MM.RRRR Sekce lidských zdrojů
    Section of Human Resources
    01.01.2014 DD.MM.RRRR Odbor síl speciálniho určení
    Department of Special Forces
    01.01.2014 DD.MM.RRRR Strategické centrum krizového řízení
    Strategic Centre of Crisis Management
    01.01.2014 31.08.2015 Úřad logistického zabezpečení
    Logistic Support Office
    01.09.2014 DD.MM.RRRR Odbor policejního výkonu Bratislava
    Department of Police Exercise Bratislava
    01.09.2015 01.11.2016 Odbor vojenské dopravy
    Department of Military Transport
    01.09.2016 DD.MM.RRRR Styčný integrační tým NATO pro Slovensko
    NATO Force Integration Unit Slovakia
    01.11.2016 DD.MM.RRRR Národní centrum vojenské dopravy OS SR
    National Centre of Military Transport of Armed Forces of Slovak republic
    01.03.2033 DD.MM.RRRR Vikariát Ordinariátu Ozbrojených sil Slovenské republiky
    Vicariate Ordinariate of the Armed Forces of the Slovak Republic
    DD.MM.RRRR DD.08.1914 2. jezdecká divize
    2nd Cavalry Division
    DD.MM.RRRR DD.07.1914 37. honvédska pěší divize
    37th Honved Infantry Division
    DD.MM.RRRR DD.08.1914 5. sbor
    5th Corps
    DD.MM.RRRR DD.07.1914 73. honvédska pěší brigáda
    73rd Honved Infantry Brigade
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Generálne ředitelství Železniční policie
    General directorate of Railway Police
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Hlavní vojenský prokurátor
    Judge Advocate General
    DD.MM.RRRR DD.07.1914 Honvédsky pěší pluk č. 13
    13th Honved Infantry Regiment
    DD.MM.RRRR DD.MM.1914 Pluk polních houfnic č. 5
    5th Field Howitzer Regiment
    DD.MM.RRRR DD.MM.1914 Pluk polních kanónů č. 14
    14th Field Cannon Regiment
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Vojenská kancelář prezidenta Slovenské republiky
    Miiltary Office of President of Slovak Republic
    DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR Vzdušný úřad
    Air Office
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Datum od Datum do Název
    Name
    DD.MM.1997 DD.MM.2001 Ivan Stražan - LR AUTO TUNING
    DD.MM.2001 DD.MM.RRRR Stražan s.r.o.
    Vlajka:
    Banner:
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    Hlavní město Slovenské republiky The capital of the Slovak Republic
    Zdroje:
    Sources:
    http://visit.bratislava.sk/index.asp
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Bratislava
    http://www.bratislava.sk/
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/43694#388177Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Bratislava

    V období 1.republiky hlavní město Země slovenské, sídlo dvou politických a dvou soudních okresů.

    Sčítání lidu v roce 1930: 123 844 obyvatel (z toho 10 osob cikánské národnosti, 60 013 osob československé národnosti, 18 890 osob maďarské národnosti, 32 801 osob německé národnosti, 56 osob polské národnosti, 12 osob rumunské národnosti, 199 osob ruské národnosti, 111 osob srbochorvatské národnosti a 4 747 osob židovské národnosti)


    Název posádky: Bratislava
    Datum zřízení : 01.1919
    Vojenské objekty :
    Name of Garisson: Bratislava
    Date of establishment : 01.1919
    Utility :



    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/43694#172785Verze : 0
    Avatar

    Období Jednotky a úřady umístěné v posádce :
    Československo
    1918 - 1939
    10.1919-09.1925 - Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
    09.1919-XX.XXXX - Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
    06.1920-09.1925 - Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
    09.1925-XX.XXXX - Velitelství zemského dělostřelectva v Bratislavě
    01.1922-09.1925 - Velitelství zemského ženijního vojska pro Slovensko
    09.1925-12.1936 - Velitelství zemského ženijního vojska v Bratislavě
    09.1934-XX.XXXX - Velitelství zemského letectva v Bratislavě
    09.1936-01.1938 - Velitelství Sedmého sboru
    11.1928-01.1938 - Velitelství Deváté divise
    01.1938-XX.XXXX - Velitelství Deváté pěší divise
    01.1938-XX.XXXX - Velitelství Třetí rychlé divise
    01.1921-XX.XXXX - Velitelství Třetí jezdecké brigády
    06.1920-12.1937 - Velitelství Sedmnácté pěší brigády
    01.1938-XX.XXXX - Velitelství Třetí motomechanisované brigády
    11.1928-12.1937 - Velitelství Deváté polní dělostřelecké brigády
    10.1920-XX.XXXX - Pěší pluk 23
    11.1920-01.1921 - Pěší pluk 39
    01.1930-XX.XXXX - Pěší pluk 39
    09.1935-09.1938 - Rota Pluku útočné vozby 3
    07.1938-XX.XXXX - Hraničářský prapor 50
    09.1936-XX.XXXX - Dělostřelecký pluk 9
    10.1920-01.1923 - Lehký dělostřelecký pluk 54
    01.1923-09.1936 - Dělostřelecký pluk 54
    07.1920-01.1923 - Hrubý dělostřelecký pluk 109
    01.1923-XX.XXXX - Dělostřelecký pluk 109
    07.1920-09.1920 - II. oddíl Hrubého dělostřeleckého pluku 126
    07.1920-01.1923 - Baterie Protiletadlového dělostřeleckého pluku 151
    01.1923-01.1924 - Baterie Dělostřeleckého pluku 151
    01.1924-10.1924 - Dělostřelecký oddíl 153
    10.1924-XX.XXXX - Dělostřelecký pluk 153
    07.1920-10.1920 - Baterie Horského dělostřeleckého pluku 205
    07.1920-10.1920 - Baterie Těžkého kanónového pluku 301
    10.1936-XX.XXXX - Remontní baterie 9
    01.1927-10.1933 - Eskadrona Jezdeckého pluku 3
    06.1922-10.1922 - Eskadrona Jezdeckého pluku 7
    09.1933-01.1936 - Jezdecký pluk 11
    01.1936-XX.XXXX - Dragounský pluk 11
    09.1933-09.1935 - Eskadrona obrněných automobilů 3
    09.1933-08.1935 - Vozatajská eskadrona 9
    09.1933-05.1935 - Vozatajská eskadrona 10
    09.1933-XX.XXXX - Vozatajská eskadrona 13
    09.1937-XX.XXXX - Vozatajská eskadrona 18
    10.1920-XX.XXXX - Ženijní pluk 4
    08.1934-XX.XXXX - Ženijní pluk 6
    01.1922-05.1924 - Vodní prapor
    05.1924-08.1934 - Mostní prapor
    08.1934-10.1937 - Mostní prapor
    10.1920-10.1937 - Ženijní prapor 9
    10.1920-10.1937 - Ženijní prapor 10
    12.1920-09.1933 - Vozatajský prapor 4
    12.1920-09.1933 - Vozatajská rota 9
    10.1921-09.1933 - Vozatajská rota 10
    02.1921-09.1933 - Automobilní prapor 3
    09.1919-XX.XXXX - Automobilní rota 9
    04.1921-05.1921 - Odbočka armádní zbrojnice Bratislava
    01.1937-XX.XXXX - Sborová zbrojnice 7
    02.1919-08.1924 - Zbrojně technický úřad u firmy Dynamit Nobel
    02.1919-XX.1928 - Zbrojně technický úřad u firmy J. Roth, akciová společnost Bratislava
    XX.1919-01.1935 - Zbrojně technický úřad u firmy Československé muniční a kovodělné závody, akciová společnost Bratislava
    01.1935-01.1936 - Zbrojně technický úřad u firmy Československá zbrojovka, akciová společnost v Brně, závod v Bratislavě
    11.1920-01.1937 - Vojenské zemské stavební ředitelství v Bratislavě
    09.1921-01.1937 - Vojenská stavební odbočka 9
    01.1937-09.1938 - Stavební ředitelství sedmého sboru
    09.1938-XX.XXXX - Stavební správa Bratislava
    04.1922-01.1937 - Divisní nemocnice 9
    01.1937-XX.XXXX - Sborová nemocnice 9
    06.1920-04.1923 - Vojenská zásobárna 9
    04.1923-01.1924 - Divisní zásobárna 9
    01.1924-01.1937 - Divisní proviantní sklad 9
    Period Troops or services located here :
    Czechoslovakia
    1918 - 1939
    10.1919-09.1925 - Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
    09.1919-XX.XXXX - Zemské vojenské velitelství v Bratislavě
    06.1920-09.1925 - Velitelství zemského dělostřelectva pro Slovensko
    09.1925-XX.XXXX - Velitelství zemského dělostřelectva v Bratislavě
    01.1922-09.1925 - Velitelství zemského ženijního vojska pro Slovensko
    09.1925-12.1936 - Velitelství zemského ženijního vojska v Bratislavě
    09.1934-XX.XXXX - Velitelství zemského letectva v Bratislavě
    09.1936-01.1938 - Velitelství Sedmého sboru
    11.1928-01.1938 - Velitelství Deváté divise
    01.1938-XX.XXXX - Velitelství Deváté pěší divise
    01.1938-XX.XXXX - Velitelství Třetí rychlé divise
    01.1921-XX.XXXX - Velitelství Třetí jezdecké brigády
    06.1920-12.1937 - Velitelství Sedmnácté pěší brigády
    01.1938-XX.XXXX - Velitelství Třetí motomechanisované brigády
    11.1928-12.1937 - Velitelství Deváté polní dělostřelecké brigády
    10.1920-XX.XXXX - Pěší pluk 23
    11.1920-01.1921 - Pěší pluk 39
    01.1930-XX.XXXX - Pěší pluk 39
    09.1935-09.1938 - Rota Pluku útočné vozby 3
    07.1938-XX.XXXX - Hraničářský prapor 50
    09.1936-XX.XXXX - Dělostřelecký pluk 9
    10.1920-01.1923 - Lehký dělostřelecký pluk 54
    01.1923-09.1936 - Dělostřelecký pluk 54
    07.1920-01.1923 - Hrubý dělostřelecký pluk 109
    01.1923-XX.XXXX - Dělostřelecký pluk 109
    07.1920-09.1920 - II. oddíl Hrubého dělostřeleckého pluku 126
    07.1920-01.1923 - Baterie Protiletadlového dělostřeleckého pluku 151
    01.1923-01.1924 - Baterie Dělostřeleckého pluku 151
    01.1924-10.1924 - Dělostřelecký oddíl 153
    10.1924-XX.XXXX - Dělostřelecký pluk 153
    07.1920-10.1920 - Baterie Horského dělostřeleckého pluku 205
    07.1920-10.1920 - Baterie Těžkého kanónového pluku 301
    10.1936-XX.XXXX - Remontní baterie 9
    01.1927-10.1933 - Eskadrona Jezdeckého pluku 3
    06.1922-10.1922 - Eskadrona Jezdeckého pluku 7
    09.1933-01.1936 - Jezdecký pluk 11
    01.1936-XX.XXXX - Dragounský pluk 11
    09.1933-09.1935 - Eskadrona obrněných automobilů 3
    09.1933-08.1935 - Vozatajská eskadrona 9
    09.1933-05.1935 - Vozatajská eskadrona 10
    09.1933-XX.XXXX - Vozatajská eskadrona 13
    09.1937-XX.XXXX - Vozatajská eskadrona 18
    10.1920-XX.XXXX - Ženijní pluk 4
    08.1934-XX.XXXX - Ženijní pluk 6
    01.1922-05.1924 - Vodní prapor
    05.1924-08.1934 - Mostní prapor
    08.1934-10.1937 - Mostní prapor
    10.1920-10.1937 - Ženijní prapor 9
    10.1920-10.1937 - Ženijní prapor 10
    12.1920-09.1933 - Vozatajský prapor 4
    12.1920-09.1933 - Vozatajská rota 9
    10.1921-09.1933 - Vozatajská rota 10
    02.1921-09.1933 - Automobilní prapor 3
    09.1919-XX.XXXX - Automobilní rota 9
    04.1921-05.1921 - Odbočka armádní zbrojnice Bratislava
    01.1937-XX.XXXX - Sborová zbrojnice 7
    02.1919-08.1924 - Zbrojně technický úřad u firmy Dynamit Nobel
    02.1919-XX.1928 - Zbrojně technický úřad u firmy J. Roth, akciová společnost Bratislava
    XX.1919-01.1935 - Zbrojně technický úřad u firmy Československé muniční a kovodělné závody, akciová společnost Bratislava
    01.1935-01.1936 - Zbrojně technický úřad u firmy Československá zbrojovka, akciová společnost v Brně, závod v Bratislavě
    11.1920-01.1937 - Vojenské zemské stavební ředitelství v Bratislavě
    09.1921-01.1937 - Vojenská stavební odbočka 9
    01.1937-09.1938 - Stavební ředitelství sedmého sboru
    09.1938-XX.XXXX - Stavební správa Bratislava
    04.1922-01.1937 - Divisní nemocnice 9
    01.1937-XX.XXXX - Sborová nemocnice 9
    06.1920-04.1923 - Vojenská zásobárna 9
    04.1923-01.1924 - Divisní zásobárna 9
    01.1924-01.1937 - Divisní proviantní sklad 9


    Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
    Recenze knihy
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/43694#277386Verze : 0
    Avatar
     
    Období:
    Period:
    Slovenská republika (1993- ) Slovak republic (1993- )
    Jednotky a úřady umístěné v posádce:
    Units and military institutions located
    within garrison administrative boundaries:
    XX.XXXX-XX.XXXX - Veliteľstvo posádky Bratislava
    01.01.1993-30.09.1995 8. mechanizovaný pluk
    01.01.1993-30.09.1995 13. prieskumný prápor
    01.10.1995-31.03.2000 13.mechanizovaná brigáda
    01.10.1995-31.03.2000 1. prieskumný prápor
    01.10.2000-31.03.2002 1. mobilizačná základňa
    01.04.2002-30.06.2004 1. výcviková základňa VZS
    XX.XXXX-XX.XXXX - Útvar Vojenskej polície Bratislava
    XX.2004-XX.XXXX Posádková správa budov Bratislava
    XX.XXXX-30.06.2009 Čestná stráž OS SR
    XX.2002-30.06.2009 Vojenská hudba OS SR
    XX.2001-XX.XXXX Čestná stráž prezidenta SR
    01.01.1993-31.07.2001 Pluk hradnej a čestnej stráže
    XX.XXXX-XX.XXXX Vojenská nemocnica
    XX.XXXX-XX.XXXX Ministerstvo obrany
    XX.2002-XX.XXXX Generálny štáb OS SR
    XX.2002-XX.2002 Generálny štáb Armády SR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    -
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/43694#191258Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Datum *
    Date *
    Datum †
    Date †
    Fotografie
    Photo
    Jméno
    Name
    Stát
    Country
      08.10.1620 Duval von Dampierre, Heinrich
      13.04.1825 Krautwald von Annau, Josef
    22.04.1852   - Kummer von Falkenfeld, Heinrich
    27.11.1865   - Baumann von Koryto, Josef
    DD.MM.1868   - Seydl, Eugen
    12.07.1884   Hickmann, Emil
    24.12.1889   Klepp, Ernst
    26.01.1896   Kiss, Josef
    20.10.1898   Bertalan, Árpád
    13.09.1913   Obuch, Teodor
    24.01.1923   Wendrinsky, Gustav
    11.12.1923   Schwarz, Ivan
      31.07.1934 Slunský, Josef
      20.12.1934 Plaček, František
      14.01.1936 - Hradský, Ludvík
      03.02.1936 - Podojil, František
      20.10.1938 Koblic, Eduard
    23.07.1942   Hergovič, Mojmír
      26.02.1945 Schariczer von Rény, Georg
      18.04.1947 Tiso, Jozef
      DD.MM.1947 Höfle, Hermann
    07.01.1948   Ďurove, Ján
      18.12.1950 Nosák, Ladislav
      18.12.1950 Žingor, Viliam
      24.08.1958 Hluchý, Jakub
    27.05.1961   Viktorín, Jozef
      19.02.1965 Baron, František
      04.11.1965 Haluzický, Ivan
      20.05.1968 Čáni, Štefan
      24.04.1970 Kristín, Jozef
      18.07.1970 Širica, Michal
      19.03.1974 Bacílek, Karol
      27.10.1975 Ďurana, Justín
      23.11.1977 Lichner, Ján Viliam
      17.08.1978 Štauder, Jozef
      31.01.1979 Hron, Ladislav
      15.10.1980 Mach, Alexander
      22.05.1981 Marko, Jozef
      20.09.1983 Kováč, Vojtech
      03.03.1984 Kmicikievič, Jaroslav
      16.02.1986 Kučera, Martin
      08.06.1986 Šumichrast, Mikuláš
      03.07.1986 Jeleň, Oskár
      05.08.1986 Dobrovodský, Jozef
      16.03.1987 Lisický, Mikuláš
      14.05.1987 Martiš, Štefan
      05.02.1988 Kriško, Vladimír
      08.02.1988 Wetzler, Alfréd
      24.06.1989 Trnka, Július
      01.09.1989 Paškan, Ján
      06.02.1990 Šalgovič, Viliam
      18.11.1991 Husák, Gustáv
      06.02.1992 Malár, Ján
      29.07.1993 Zeman, Ján
      08.08.1993 Pridala, Michal
      15.06.1994 Gerinec, Bohumír
      11.10.1994 Polk, Elemír
      24.10.1994 Gajdoš, Pavol
      26.12.1994 Tóth, Jozef
      15.06.1995 Bielik, Ernest
      24.05.2000 - Bakoš, Štefan
      25.02.2002 Benka-Rybár, Andrej
      22.04.2004 Kubica, Belo
      02.07.2004 Pittner, Ladislav
      08.09.2004 Obuch, Teodor
      04.02.2007 Hergovič, Mojmír
      17.05.2007 Rašla, Anton
      23.08.2010 Brunovský, Jozef
      16.12.2010 Kaduc, Jozef
      06.02.2014 Biľak, Vasil
      01.03.2014 Schwarz, Karol
      01.09.2015 Hatala, František
      24.05.2016 Váňa, Ján
      05.10.2016 Kováč, Michal
      19.09.2017 Šedivý, Ondrej
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/43694#416625Verze : 0
    MOD