1. divise [1920-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

1. divise [1920-1938]

1st Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. divise 1st Division
    Originální název:
    Original Name:
    1. divise
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1920
    Předchůdce:
    Predecessor:
    7. divise 7th Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 113 113th Mobilisation Formation
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
    15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Praze
    15.10.1935-24.09.1938 I. sbor
    01.01.1920-15.09.1925 Land Military Command for Bohemia
    15.09.1925-15.10.1935 Land Military Command in Prague
    15.10.1935-24.09.1938 1st Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1920-24.09.1938 Praha, Kasárny Jiřího z Poděbrad

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1920-DD.07.1920 Schuhler, Louis Hubert (generál V. hodnostní třídy)
    DD.07.1920-19.11.1920 Voženílek, Karel (plukovník pěchoty)
    19.11.1920-DD.10.1921 Voženílek, Karel (generál V. hodnostní třídy)
    DD.10.1921-DD.12.1923 Gibiš, Hynek (generál V. hodnostní třídy)
    DD.12.1923-16.12.1927 Škvára, Alfréd (generál IV. hodnostní třídy)
    16.12.1927-DD.01.1928 Škvára, Alfréd (divisní generál)
    DD.01.1928-DD.04.1928 Šidlík, Václav (plukovník pěchoty)
    DD.04.1928-04.05.1928 Bílý, Josef (brigádní generál)
    04.05.1928-DD.02.1929 Bílý, Josef (divisní generál)
    DD.02.1929-30.09.1931 Bartoš, František (brigádní generál)
    30.09.1931-01.03.1934 Klecanda, Vojtěch (divisní generál)
    01.03.1934-DD.04.1934
    DD.04.1934-01.08.1935 Homola, Bedřich (brigádní generál)
    01.08.1935-15.10.1935 Homola, Bedřich (divisní generál)
    15.10.1935-30.09.1936 Viest, Rudolf (brigádní generál)
    30.09.1936-24.09.1938 Langer, Cyril (brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.01.1920-DD.02.1921 Dentz, Henri-Ferdinand (major generálního štábu)
    DD.02.1921-DD.04.1922 Osvald, Jiří (major generálního štábu)
    DD.04.1922-DD.10.1923 Kálal, Bohuslav (podplukovník generálního štábu)
    DD.10.1923-DD.10.1926 Kvapil, Ladislav (podplukovník generálního štábu)
    DD.10.1926-04.05.1928 Koubek, Bedřich (podplukovník generálního štábu)
    04.05.1928-DD.09.1928 Koubek, Bedřich (plukovník generálního štábu)
    DD.09.1928-DD.09.1931 Braun, Josef (podplukovník generálního štábu)
    DD.09.1931-DD.09.1935 Eret, Josef (podplukovník generálního štábu)
    DD.09.1935-22.12.1936 Lisý, Jaroslav (podplukovník generálního štábu)
    22.12.1936-DD.09.1937 Lisý, Jaroslav (plukovník generálního štábu)
    DD.09.1937-24.09.1938 Feistmantl, Rudolf (podplukovník generálního štábu)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.01.1920-31.12.1937 1. pěší brigáda
    01.01.1920-31.12.1937 2. pěší brigáda
    01.01.1920-11.03.1930 Úřad hospodářsko-správní služby 1. divise
    01.01.1920-24.09.1938 Úřad zdravotnické služby 1. divise
    01.06.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 1. divise
    15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 1
    01.12.1921-31.12.1937 1. polní dělostřelecká brigáda
    11.03.1930-24.09.1938 Úřad intendanční služby 1. divise
    31.12.1937-23.05.1938 Dělostřelecký pluk 1
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 28
    31.12.1937-01.05.1938 Pěší pluk 38
    31.12.1937-15.05.1938 Pěší pluk 46
    31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 5
    31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 1. divise


    01.01.1920-24.09.1938 1st Division Office Health Services
    01.01.1920-11.03.1930 1st Division Office of the Economic-administrative Services
    01.01.1920-31.12.1937 1st Infantry Brigade
    01.01.1920-31.12.1937 2nd Infantry Brigade
    01.06.1920-01.12.1921 1st Division Artillery Command
    15.07.1920-01.12.1921 1st Light Artillery Regiment
    01.12.1921-31.12.1937 1st Field Artillery Brigade
    11.03.1930-24.09.1938 1st Division Office Intendant Services
    31.12.1937-23.05.1938 1st Artillery Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 1st Division Artillery Command
    31.12.1937-24.09.1938 28th Infantry Regiment
    31.12.1937-01.05.1938 38th Infantry Regiment
    31.12.1937-15.05.1938 46th Infantry Regiment
    31.12.1937-24.09.1938 5th Infantry Regiment



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/73946#404067Verze : 3
    MOD