7. pěší divize [1939-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

7. pěší divize [1939-1939]

7 Dywizja Piechoty/7th Infantry Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    7. pěší divize
    7th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    7 Dywizja Piechoty
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    24.08.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    7. pěší divize
    7th Infantry Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    04.09.1939
    Nástupce:
    Successor:
    -
    -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    24.08.1939 - 04.09.1939 Armáda "Krakov"
    24.08.1939 - 04.09.1939 Kraków Army
    Dislokace:
    Deployed:
    24.08.1939-02.08.1939 Częstochowa/? /
    03.09.1939-04.09.1939 Złoty Potok/? /

    Velitel:
    Commander:
    24.08.1939-04.09.1939 Gąsiorowski, Janusz Tadeusz (generał brygady)1)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    24.08.1939-04.09.1939 Ombach, Leopold Aleksander (podpułkownik dyplomowany piechoty)1)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    .
    .
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    1) Padl do zajetí.

    Zdroje:
    Sources:
    Przemsza-Zieliński, Jan: Śląski front ´39 – Obrona Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego we wrześniu 1939 roku, „Sowa-Press“ Sosnowiec 1999
    Steblik, Władysław: Armia „Kraków“ 1939, MON, Warszawa 1975
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76043#429232Verze : 0
    MOD
    Avatar

    POLSKÁ REPUBLIKA 7 Dywizja Piechoty
    7. pěší divize [1939-1939]

    Datum vzniku 24.08.1939
    Předchůdce 7. pěší divize [1921-1939]
    Datum zániku 04.09.1939
    Následovník
    Nadřízené velitelství 24.08.1939 - 04.09.1939 Armáda "Krakov" [1939-1939]
    Dislokace 24.08.1939 - 29.08.1939 Częstochowa
    Od 29.08.1939 v poli na středoevropském válčišti
    Velitel 24.08.1939-04.09.1939 Gąsiorowski, Janusz (generał brygady)
    Podřízená tělesa 25. pěší pluk [1939-1939]
    27. pěší pluk [1939-1939]
    74. pěší pluk [1939-1939]
    7. lehký dělostřelecký pluk [1939-1939]
    Podřízené oddíly 7. motorizovaná protiletadlová dělostřelecká baterie typu A [1939-1939]
    7. těžký dělostřelecký oddíl [1939-1939]
    7. ženijní prapor [1939-1939]
    401. polní nemocnice
    Podřízené setniny 7. divizní jezdecká eskadrona [1939-1939]
    7. spojovací četa velitelství pěší divize
    7. telegrafní rota [1939-1939]
    41. cyklistická rota [1939-1939]
    41. rota těžkých kulometů na vozech [1939-1939]
    401. zdravotnická rota
    Literatura Jurga, Tadeusz: Regularne jednostki Wojska Polskiego w 1939 r, WIH, MON, Warszawa 1975
    Steblik, Władysław: Armia "Kraków" 1939, MON, Warszawa 1975

    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/76043#280622Verze : 0
    MOD