97. tanková brigáda

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

97. tanková brigáda

97-я танковая бригада

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    97. tanková brigáda -
    Originální název:
    Original Name:
    97-я танковая бригада
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.07.1943
    Nástupce:
    Successor:
    52. gardová tanková brigáda -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    12. tankový sbor

    Dislokace:
    Deployed:


    Velitel:
    Commander:
    01.04.1942-10.11.1942 generálmajor Vojejkov, Nikolaj Ivanovič
    11.11.1942-26.07.1943 plukovník Potapov, Ivan Timofejevič
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    28.05.1942-25.08.1942 major Moskaľčuk, Nikita Andrejevič
    28.08.1942-28.02.1943 major Nikitin, Nikolaj Lukič
    01.03.1943-26.07.1943 major Letov, Pavel Ivanovič
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    288. samostatný tankový prápor
    332. samostatný tankový prápor



    Čestný název:
    Honorary Name:


    Vyznamenání:
    Decorations:

    Zdroje:
    Sources:
    http://tankfront.ru/ussr/tbr/tbr097.html
    http://forum.valka.cz/topic/view/62006/
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/92785#347451Verze : 0