11. pěší divize [1935-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 421 příspěvků vloženo, 1642 editováno a 271 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

11. pěší divize [1935-1945]

11th Infantry Division

11. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    11. pěší divize 11th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    11. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Infanterieführer I Infanterieführer I
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1954
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1935-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.12.1939 I. armádní sbor
    DD.12.1939-DD.06.1940 Skupina armád B
    DD.06.1940-DD.09.1940 I. armádní sbor
    DD.09.1940-01.11.1940 Skupina armád B
    01.11.1940-10.03.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXI
    10.03.1941-18.03.1942 I. armádní sbor
    18.03.1942-24.03.1942 XXVIII. armádní sbor
    24.03.1942-01.04.1942 I. armádní sbor
    01.04.1942-31.01.1943 XXVIII. armádní sbor
    31.01.1943-02.02.1943 Hilpertova skupina
    02.02.1943-16.08.1943 XXVI. armádní sbor
    16.08.1943-27.01.1944 Hilpertova skupina
    27.01.1944-DD.02.1944 Sponheimerova skupina
    DD.02.1944-DD.03.1944 L. armádní sbor
    DD.03.1944-DD.06.1944 XXVI. armádní sbor
    DD.06.1944-DD.07.1944 XXXXIII. armádní sbor
    DD.07.1944-DD.10.1944 III. tankový sbor SS (germánský)
    DD.10.1944-DD.12.1944 I. armádní sbor
    DD.12.1944-DD.01.1945 X. armádní sbor
    DD.01.1945-DD.02.1945 I. armádní sbor
    DD.02.1945-DD.03.1945 II. armádní sbor
    DD.03.1945-08.05.1945 L. armádní sbor
    15.10.1935-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.12.1939 I Army Corps
    DD.12.1939-DD.06.1940 Army Group B
    DD.06.1940-DD.09.1940 I Army Corps
    DD.09.1940-01.11.1940 Army Group B
    01.11.1940-10.03.1941 XXXI Special Purpose Higher Command
    10.03.1941-18.03.1942 I Army Corps
    18.03.1942-24.03.1942 XXVIII Army Corps
    24.03.1942-01.04.1942 I Army Corps
    01.04.1942-31.01.1943 XXVIII Army Corps
    31.01.1943-02.02.1943 Group Hilpert
    02.02.1943-16.08.1943 XXVI Army Corps
    16.08.1943-27.01.1944 Group Hilpert
    27.01.1944-DD.02.1944 Group Sponheimer
    DD.02.1944-DD.03.1944 L Army Corps
    DD.03.1944-DD.06.1944 XXVI Army Corps
    DD.06.1944-DD.07.1944 XXXXIII Army Corps
    DD.07.1944-DD.10.1944 III SS Tank Corps (Germanic)
    DD.10.1944-DD.12.1944 I Army Corps
    DD.12.1944-DD.01.1945 X Army Corps
    DD.01.1945-DD.02.1945 I Army Corps
    DD.02.1945-DD.03.1945 II Army Corps
    DD.03.1945-08.05.1945 L Army Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1935-DD.MM.RRRR Allenstein, ? /

    Velitel:
    Commander:
    15.10.1935-01.04.1937 Niebelschütz, Günther von (Generalleutnant)
    01.04.1937-23.10.1939 Bock, Max (Generalleutnant)
    23.10.1939-26.01.1942 Böckmann, Herbert von (Generalleutnant)
    26.01.1942-07.09.1943 Thomaschki, Siegfried Paul Leonhard (Generalleutnant)
    07.09.1943-04.01.1944 Burdach, Karl (Generalleutnant)
    04.01.1944-18.11.1944 Reymann, Hellmuth (Generalleutnant)
    18.11.1944-08.05.1945 Feyerabend, Gerhard (Generalmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.04.1937-26.08.1939 Bucher, Wolfgang (Oberstleutnant)
    26.08.1939-05.02.1940 Schäfer, Lothar (Major)
    05.02.1940-08.10.1942 Mürau, Karl Heinz (Oberstleutnant)
    08.10.1942-10.09.1944 Langenstraß, Ernst Friedrich (Oberstleutnant)
    15.10.1944-10.01.1945 Hammerstein-Gesmold, Börries von (Major)
    DD.MM.1945-DD.MM.1945 Schwarz, Dieter (Major)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    15.10.1935-15.10.1942 Pěší pluk 2

    Ručně vyplněné položky:
    15.10.1935-15.10.1942 Pěší pluk 2
    15.10.1942-08.05.1945 Granátnický pluk 2
    15.10.1935-15.10.1942 Pěší pluk 23
    15.10.1942-08.05.1945 Granátnický pluk 23
    15.10.1935-15.10.1942 Pěší pluk 44
    19.10.1942-08.05.1945 Granátnický pluk 44
    15.10.1935-08.05.1945 Dělostřelecký pluk 11
    15.10.1935-DD.MM.RRRR Dělostřelecký pluk 47 (I., II.)
    15.10.1935-08.05.1945 Divizní jednotky 10
    Automatically linked items:
    15.10.1935-15.10.1942 2nd Infantry Regiment

    Manually added items:
    15.10.1935-15.10.1942 Infantry Regiment 2
    15.10.1942-08.05.1945 Grenadier Regiment 2
    15.10.1935-15.10.1942 Infantry Regiment 23
    15.10.1942-08.05.1945 Grenadier Regiment 23
    15.10.1935-15.10.1942 Infantry Regiment 44
    19.10.1942-08.05.1945 Grenadier Regiment 44
    15.10.1935-08.05.1945 Artillery Regiment 11
    15.10.1935-DD.MM.RRRR Artillery Regiment 47 (I., II.)
    15.10.1935-08.05.1945 Division Units 10
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10611#388366Verze : 1
    MOD
    Avatar
    11. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10611#32461Verze : 0
    MOD
    Avatar
    1935-1938



    Divizní jednotky 11 Division Units 11 Divisions-Einheit 11
    ženijní prapor 11 Pioneer Battalion 11 Pionier-Bataillon 11
    protitankový oddíl 11 Anti-tank Section 11 Panzerjäger-Abteilung 11
    spojovací oddíl 11. pěší divize Infantry Division Signal Section 11 Infanterie-Divisions-Nachrichten-Abteilung 11




    1939



    Divizní jednotky 11 Division Units 11 Divisions-Einheit 11
    pozorovací oddíl 11 Observation Section 11 Beobachtungs-Abteilung 11
    ženijní prapor 11 Pioneer Battalion 11 Pionier-Bataillon 11
    průzkumný oddíl 11 Reconnaissance Section 11 Aufklärungs-Abteilung 11
    protitankový oddíl 11 Anti-tank Section 11 Panzerabwehr-Abteilung 11
    spojovací oddíl 11. pěší divize Infantry Division Signal Section 11 Infanterie-Divisions-Nachrichten-Abteilung 11
    podpůrná jednotka 11. pěší divize Infantry Division Supply Unit 11 Infanterie-Divisions-Nachschubführer 11




    1940



    Divizní jednotky 11 Division Units 11 Divisions-Einheit 11
    ženijní prapor 11 Pioneer Battalion 11 Pionier-Bataillon 11
    průzkumný oddíl 11 Reconnaissance Section 11 Aufklärungs-Abteilung 11
    protitankový oddíl 11 Anti-tank Section 11 Panzerjäger-Abteilung 11
    spojovací oddíl 11. pěší divize Infantry Division Signal Section 11 Infanterie-Divisions-Nachrichten-Abteilung 11
    podpůrná jednotka 11. pěší divize Infantry Division Supply Unit 11 Infanterie-Divisions-Nachschubführer 11




    upravil: FiBe
    Zdroj: http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10611#32466Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Operace:
    Polsko (09/1939 - 05/1940)
    Francie (05/1940 - 06/1941)
    Východní fronta - severní sektor (06/1941 - 08/1943)
    Řecko (08/1943 - 09/1943)
    Východní fronta - severní sektor (09/1943 - 10/1944)
    Kuronsko (10/1944 - 05/1945)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10611#32465Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 11. Infanterie Division:


    Arthur Bahr 12/3/1944
    Robert Berger 3/7/1944
    Johann Bloch 4/14/1945
    Josef Block 6/6/1943
    Herbert Boeckmann 12/4/1941
    Ernst Born 4/21/1944
    Karl Burdach 2/23/1944
    Werner Buxa 3/23/1945
    Franz Dutter 3/20/1944
    Heinz-Martin Ewert 11/23/1941
    Konrad Fels 10/23/1944
    Gerhard Feyerabend 4/5/1945
    Werner Heyduck 3/3/1945
    Heinz Hoffmann 4/15/1942
    Egon Holzapfel 8/14/1943
    Wilhelm Kern 4/5/1944
    Erich Klawe 7/12/1942
    Botho Kollberg 9/6/1942
    Heinz-Oskar Laebe 3/7/1944
    Alfred Lanz 1/9/1945
    Egon Marwitz 8/12/1944
    Ernst Michael 5/18/1942
    Otto Milek 9/10/1944
    Hans Niedzwetzki 8/22/1943
    Hermann Nitsch 4/17/1945
    Josef Papesch 3/7/1944
    Günter Ramser 2/8/1944
    Herbert Reimann 4/6/1944
    Heinz Ritter 4/20/1945
    Horst Schaumann 4/17/1945
    Manfred Schulz 9/10/1944
    Gerhard Schurreit 11/26/1944
    Alfred Sekund 9/10/1944
    Bernhard Siegmund 4/14/1945
    Siegfried Thomaschki 11/1/1942
    Gustav Wagner 12/14/1941
    Hans Wahl 3/26/1944
    Arno Wienrich 5/5/1945
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10611#32467Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Datum
    Sbor
    Armáda
    Skupina armád
    Oblast nasazení


    9.39
    I.
    3. Armee
    Nord
    Východní Prusko, Polsko


    12/39 - 1.40
    Záloha

    B
    Niederrhein


    1.40 - 5.40
    Záloha
    6. Armee
    B
    Nirderrhein, Belgie, Lille


    6/40
    I.
    4. Armee
    B
    Somme
    Loire


    7/40 - 8.40
    I.
    7. Armee
    B
    Atlantické pobřeží


    9/40 - 10.40
    Rezerva
    7. Armee
    B
    Atlantické pobřeží


    11.40 - 2.41
    XXXI.
    7. Armee
    D
    Atlantické pobřeží


    3/41
    Rezerva
    18. Armee
    B
    Východní Prusko


    4/41
    I.
    18. Armee
    B
    Východní Prusko


    5/41
    I.
    18. Armee
    C
    Východní Prusko


    6.41 - 8.41
    I.
    18. Armee
    Nord
    East Prussia - Volkhov


    9.41 - 11.41
    I.
    16. Armee
    Nord
    Volkhov - Ladoga


    12.41 - 4.42
    I.
    18. Armee
    Nord
    Volkhov - Ladoga


    5.42 - 1.43
    XXVIII.
    18. Armee
    Nord
    Volkhov - Ladoga


    2.43 - 9.43
    XXVI.
    18. Armee
    Nord
    Volkhov - Ladoga


    10.43 - 1.44
    LIV.
    18. Armee
    Nord
    Leningrad


    2.44
    L.
    18. Armee
    Nord
    Pleskau


    3.44 - 5.44
    XXVI.
    Armee-Abteilung Narwa
    Nord
    Narva


    6.44
    XLIII.
    Armee-Abteilung Narwa
    Nord
    Narva


    7.44 - 9.44
    III. SS
    Armee-Abteilung Narwa
    Nord
    Narva, Pernau, Riga


    10.44 - 11.44
    I.
    18. Armee
    Nord
    Kuronsko


    12.44
    X.
    18. Armee
    Nord
    Kuronsko


    1.45
    I.
    18. Armee
    Nord
    Kuronsko


    2.45
    II.
    18. Armee
    Kurland
    Kuronsko


    3.45 - 4.45
    L.
    18. Armee
    Kurland
    Kuronsko


    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10611#122874Verze : 0
    Avatar

    Sestava divize k 01.09.1939
    velitel divize Generalleutnant Max Bock
    náčelník štábu Major i.G. Lothar Schäfer
    Pěší pluk 2 (IR2) Oberst Erwin Rauch
    I. prapor (I./IR2) Oberstleutnant Friedrich Rexilius
    II. prapor (II./IR2) Major Paul Bröcker
    III. prapor (III./IR2) ?
    13. rota (kanonová) ?
    14. rota (protitanková) ?
    štábní rota pěšího pluku 18 ?
    Pěší pluk 23 (IR23) Oberst Johann - Georg Richert
    I. prapor (I./IR23) ?
    II. prapor (II./IR23) Major Hilger
    III. prapor (III./IR23) Oberstleutnant Karl Becher
    13. rota (kanonová) ?
    14. rota (protitanková) ?
    štábní rota pěšího pluku 23 ?
    Pěší pluk 44 (IR44) Oberst Karl Klein
    I. prapor (I./IR44) Major Erich Sudau
    II. prapor (II./IR44) Major Schipp von Branitz
    III. prapor (III./IR44) Oberstleutnant Gustav Wagner
    13. rota (kanonová) ?
    14. rota (protitanková) ?
    štábní rota pěšího pluku 44 ?
    Dělostřelecký pluk 11 (AR11) Oberst Siegfried Conradi
    I. oddíl (I./AR11) Oberstleutnant Bernhard Neßlinger
    1. baterie ?
    2. baterie ?
    3. baterie ?
    II. oddíl (II./AR11) Major Kleine-Benne
    4. baterie ?
    5. baterie ?
    6. baterie ?
    III. oddíl (III./AR11) Oberstleutnant Dolleschall - padl 14.09.1939
    7. baterie ?
    8. baterie ?
    9. baterie ?
    I. oddíl dělostřeleckého pluku 47 (I./AR47) Oberstleutnant Gotthard Fischer
    1. baterie ?
    2. baterie ?
    3. baterie ?
    Pozorovací oddíl 11 (BeoAb11) ?
    1. baterie (měřická) ?
    2. baterie (zvukoměrná) ?
    3. baterie (světloměrná) ?
    Protitankový oddíl 11 (PzAbwAb.11) Hauptmann Grosan
    1. rota ?
    2. rota ?
    3. rota (protiletadlová) ?
    Průzkumný oddíl 11 (AA11) Major Hans Källner
    1. rota (jezdecká) ?
    2. rota (cyklistická) ?
    3. rota (těžká) ?
    Spojovací oddíl 11 (NA11) Oberstleutnant Gottfried Menny
    1. rota (telegrafická) ?
    2. rota (radiotelegrafická) ?
    lehká spojovací kolona ?
    Zdravotnický prapor 11 ?
    1. rota ?
    2. rota ?
    polní nemocnice ?
    zdravotnická automobilní četa ?
    Ženijní prapor 11 (Pi.Btl.11) Major Heinz-Ulrich Neumann
    1. rota ?
    2. rota ?
    3. rota ?
    lehká ženijní kolona ?
    mostní kolona (motorizovaná) ?
    Divizní zásobovací služba (DiNaFü11) ?
    1. automobilní kolona ?
    2. automobilní kolona ?
    3. automobilní kolona ?
    4. automobilní kolona ?
    5. automobilní kolona ?
    6. automobilní kolona ?
    7. automobilní kolona ?
    8. automobilní kolona ?
    9. automobilní kolona převozu PHM ?
    dílenská rota ?
    jateční četa ?
    polní pekárna ?
    polní pošta ?
    pomocná rota ?
    veterinární rota ?
    jednotka polního četnictva ?



    Zdroj:
    gliederungundstellenbesetzung.blogspot.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10611#384912Verze : 0
    MOD