205. pěší divize [1940-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 421 příspěvků vloženo, 1646 editováno a 271 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

205. pěší divize [1940-1945]

205th Infantry Division / 205. Infanterie-Division

    Avatar
    205. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11162#35275Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Velitel:
    Generalleutnant Ernst Richter (1.1. 1940 - 1.3. 1942)
    Generalleutnant Paul Seyffardt (1.3. 1942 - 5.11. 1943)
    Generalmajor Ernst Michael (5.11. 1943 - 1.12. 1943)
    General der Artillerie Horst von Mellenthin (1.12. 1943 - 20.10. 1944)
    Generalmajor Ernst Biehler (20.10. 1944 - 15.11. 1944)
    Generalmajor Karl Giese (15.11. 1944 - 8.5. 1945)



    Operace:
    Německo (01/ 1940 - 06/ 1940)
    Francie (06/ 1940 - 02/ 1942)
    Východní fronta, střední sektor (02/ 1942 - 10/ 1943)
    Východní fronta, severní sektor (10/ 1943 - 10/ 1944)
    Kurland (10/ 1944 - 05/ 1945)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11162#35277Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 205. Infanterie Division:


    Karl Alm 8/12/1944
    Anton Berg 10/16/1944
    Georg Bleher 5/6/1945
    Eugen Gall 3/17/1945
    Max Heldt 11/16/1944
    Rudolf Hemberger 3/7/1945
    Wilhelm Hurrle 3/17/1945
    Josef Lumpp 1/18/1945
    Horst Mellenthin 10/10/1944
    Hans Poncet 8/18/1944
    Hans Reimann 3/17/1945
    Anton Rothmaier 6/9/1944
    Johann Rottensteiner 2/18/1945
    Edwin Stolz 2/8/1943
    Erwin Widmayer 8/12/1944
    Achim Wunderlich 12/31/1944
    Gerhard-Georg Ziegler 2/12/1944
    Walter Zimmermann 2/10/1945
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11162#35279Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    VELITELSTVÍ
    ARMÁDA
    OBLAST NASAZENÍ


    1. 1940
    XXV
    7. Armee
    C
    Horné Porýnie


    2.-5. 1940
    záloha

    OKH



    6. 1940
    VI
    2. Armee
    A
    Francúzsko


    7. 1940
    záloha
    12. Armee
    C
    Francúzsko


    8. 1940 -
    2. 1941
    WK V





    3.-4. 1941
    XXV
    6. Armee
    C
    pobrežie Atlantiku


    5. 1941 -
    1. 1942
    XXV
    7. Armee
    D
    pobrežie Atlantiku


    2. 1942
    záloha

    Mitte
    Vicebsk (Bielorusko)


    3.-10. 1942
    LIX
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Veliž
    (Smolenskaja oblasť,
    Rusko)


    11. 1942
    XXXXI
    9. Armee
    Mitte
    Velikie Luki
    (Rusko)


    12. 1942 -
    1. 1943
    VI
    9. Armee
    Mitte
    Velikie Luki


    2. 1943
    LIX
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Velikie Luki


    3. 1943
    záloha
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Velikie Luki


    4.-9. 1943
    XXXXIII
    3. Pz. Armee
    Mitte
    Velikie Luki


    10.-12. 1943
    XXXXIII
    16. Armee
    Nord
    rieka Neveľ (Poľsko)


    1.-6. 1944
    I
    16. Armee
    Nord
    rieka Neveľ


    7. 1944
    II
    16. Armee
    Nord
    Polack (Bielorusko)


    8. 1944
    XXXXIII
    16. Armee
    Nord
    Daugavpils (Lotyšsko)


    9. 1944
    I
    16. Armee
    Nord
    oblasť Livónsko
    (Lotyšsko/Estónsko)


    10. 1944
    VI. SS
    16. Armee
    Nord
    polostrov Kurland
    (Lotyšsko)


    11. 1944
    záloha

    Nord
    polostrov Kurland


    12. 1944 - 1. 1945
    XXXVIII
    16. Armee
    Nord
    polostrov Kurland


    2. 1945
    XXXVIII
    16. Armee
    Kurland
    polostrov Kurland


    3. 1945
    L
    18. Armee
    Kurland
    polostrov Kurland
    (Lotyšsko)


    4. 1945
    XVI
    16. Armee
    Kurland
    polostrov Kurland
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11162#151220Verze : 0
    MOD