Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 507 příspěvků vloženo, 1251 editováno a 826 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Gusev, Nikolaj Ivanovič

Nikolai Ivanovich Gusev / Николай Иванович Гусев

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Gusev Gusev
    Jméno:
    Given Name:
    Nikolaj Ivanovič Nikolai Ivanovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Николай Иванович Гусев
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník Colonel General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    26.11.1897 Brodnikovo /
    26.11.1897 Brodnikovo /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    16.05.1962 Moskva /
    16.05.1962 Moscow /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel 47.armády
    velitel 48.armády
    velitel 4.armády
    Commander of the 47th Army
    Commander of the 48th Army
    Commander of the 4th Army
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    1950-1954: hlavní vojenský poradce a vojenský atašé v Československu -
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/Z5s8E
    foto: http://goo.gl/Je7qP
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125008#425022Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Gusev Gusev
    Jméno:
    Given Name:
    Nikolaj Ivanovič Nikolai Ivanovich
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Николай Иванович Гусев
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1928-DD.MM.1929 kurzy velitelského sboru protivzdušné obrany
    DD.07.1940-DD.MM.RRRR Akademie Generálního štábu
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    09.12.1941 generálmajor
    25.09.1943 generálporučík
    05.05.1945 generálplukovník
    DD.MM.RRRR Major General
    25.09.1943 Lieutenant General
    05.05.1945 Colonel General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    20.01.1942-30.06.1942 Velitel : 13. jezdecký sbor
    25.06.1942-25.09.1943 Velitel : 4. armáda
    25.09.1943-25.11.1943 Velitel : 4. armáda
    DD.04.1944-DD.11.1944 Velitel : 47. armáda
    DD.12.1944-DD.09.1945 Velitel : 48. armáda
    09.07.1945-04.02.1946 Velitel : Kazaňský vojenský okruh
    DD.02.1947-15.07.1947 Velitel : 9. mechanizovaná armáda
    20.04.1949-23.06.1950 Velitel : Samostatná mechanizovaná armáda

    Ručně vyplněné položky:
    DD.05.1917-DD.MM.RRRR povolán do ruské armády
    DD.09.1918-DD.MM.RRRR vstoupil do Rudé armády
    DD.MM.1920-DD.MM.1940 nižší velitelské funkce v jezdectvu
    09.07.1941-20.01.1942 velitel 25.jízdní divize
    20.01.1942-26.07.1942 velitel 13.jízdního sboru
    26.07.1942-30.10.1943 velitel 4.armády
    30.10.1943-28.04.1944 velitel 20.armády
    28.04.1944-15.12.1944 velitel 47.armády
    15.12.1944-DD.05.1945 velitel 48.armády
    DD.05.1945-DD.07.1946 Velitel Kazaňského vojenského okruhu
    DD.07.1946-DD.03.1947 velitel 3.armády
    DD.03.1947-DD.04.1949 velitel 28.armády
    DD.04.1949-DD.07.1950 velitel Samostatné armády v Rumunsku
    DD.07.1950-DD.07.1954 hlavní vojenský poradce a vojenský atašé v Československu
    DD.07.1954-DD.05.1956 zástupce náčelníka 10.správy Generálního štábu
    DD.05.1956-DD.12.1960 zástupce náčelníka štábu spojených ozbrojených sil Varšavské smlouvy
    DD.12.1960-DD.05.1962 náčelník 10.správy generálního štábu
    Automatically linked items:
    20.01.1942-30.06.1942 Commander : 13th Cavalry Corps
    25.06.1942-25.09.1943 Commander : 4th Army
    25.09.1943-25.11.1943 Commander : 4th Army
    DD.04.1944-DD.11.1944 Commander : 47th Army
    DD.12.1944-DD.09.1945 Commander : 48th Army
    09.07.1945-04.02.1946 Commander : Kazan Military District
    DD.02.1947-15.07.1947 Commander : 9th Mechanised Army
    20.04.1949-23.06.1950 Commander : Detached Mechanised Army

    Manually added items:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Řád rudé hvězdy
    Order of the Red Star
    Opден Красная Звезда
    -


    DD.MM.RRRR
    Leninův řád /1956-1991/
    Order of Lenin /1956-1991/
    Opден Ленина
    udělen dvakrát


    DD.MM.RRRR
    Řád slávy, 1. stupeň
    Order of Glory, 1st Class
    Opден Славы 1 степени
    udělen dvakrát


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -


    DD.MM.RRRR
    Řád rudého praporu /1943-1991/
    Order of the Red Banner /1943-1991/
    Орден Красного Знамени
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/Z5s8E
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/125008#433386Verze : 3
    MOD