Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 322 příspěvků vloženo, 1203 editováno a 380 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

416. bombardovací křídlo, těžké [1962-1991]

416th Bombardment Wing, Heavy

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    416. bombardovací křídlo, těžké 416th Bombardment Wing, Heavy
    Originální název:
    Original Name:
    416th Bombardment Wing, Heavy
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.11.1962
    Předchůdce:
    Predecessor:
    416. bombardovací skupina (lehká) 416th Bombardment Group (Light)
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.09.1991
    Nástupce:
    Successor:
    416. křídlo 416th Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.11.1962-01.02.1963 Velitelství strategického letectva
    01.02.1963-02.07.1966 6. letecká divize
    02.07.1966-02.09.1966 57. letecká divize
    02.09.1966-02.07.1969 817. letecká divize
    02.07.1969-30.06.1971 45. letecká divize
    30.06.1971-01.07.1973 40. letecká divize
    01.07.1973-01.12.1982 45. letecká divize
    01.12.1982-08.06.1988 40. letecká divize
    08.06.1988-01.09.1991 8. letecká armáda
    15.11.1962-01.02.1963 Strategic Air Command
    01.02.1963-02.07.1966 6th Air Division
    02.07.1966-02.09.1966 57th Air Division
    02.09.1966-02.07.1969 817th Air Division
    02.07.1969-30.06.1971 45th Air Division
    30.06.1971-01.07.1973 40th Air Division
    01.07.1973-01.12.1982 45th Air Division
    01.12.1982-08.06.1988 40th Air Division
    08.06.1988-01.09.1991 Eighth Air Force
    Dislokace:
    Deployed:
    01.02.1963-01.09.1991 Rome, Griffiss AFB

    Velitel:
    Commander:
    15.11.1962-31.01.1963 -, - (-)
    01.02.1963-31.07.1964 David, Robert G. (Colonel)
    31.07.1964-08.07.1966 Shy, William M. (Colonel)
    08.07.1966-12.07.1966 Hargrove, Clifford W. (Colonel)
    12.07.1966-28.06.1967 Steffes, Eugene Q. Jr (Colonel)
    28.06.1967-24.05.1968 Felices, Salvador E. (Colonel)
    24.05.1968-10.04.1969 Jacobson, Hilding L. Jr (Colonel)
    10.04.1969-21.04.1970 Temple, William A. (Colonel)
    21.04.1970-23.06.1972 Britton, Charles L. (Colonel)
    23.06.1972-30.04.1973 Brown, Bruce K. (Colonel)
    30.04.1973-11.06.1973 Newton, Richard Y. Jr (Colonel)
    11.06.1973-30.05.1974 Maxson, William B. (Colonel)
    30.05.1974-03.07.1974 Calhoun, Caryl W. (Colonel)
    03.07.1974-01.08.1975 Watkins, Jack L. (Colonel)
    01.08.1975-15.07.1977 Tynan, George P. (Colonel)
    15.07.1977-01.03.1979 Kiefer, Richard J. (Colonel)
    01.03.1979-14.03.1980 Rudolph, Harry G. Jr (Colonel)
    14.03.1980-28.09.1981 Wink, Frank R. (Colonel)
    28.09.1981-09.05.1983 Tillman, Frederick J. (Colonel)
    09.05.1983-02.07.1985 Webb, Walter E. III (Colonel)
    02.07.1985-20.01.1987 Dula, Brett M. (Colonel)
    20.01.1987-05.08.1988 Vick, James L. (Colonel)
    05.08.1988-11.09.1990 Richards, James M. III (Colonel)
    11.09.1990-01.09.1991 Loughran, Michael F. (Colonel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    Zdroje:
    Sources:
    www.afhra.af.mil
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/138760#452907Verze : 0
    MOD