Haarde, Johannes

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 600 příspěvků vloženo, 2553 editováno a 285 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Haarde, Johannes

generálporučík

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Haarde Haarde
    Jméno:
    Given Name:
    Johannes Johannes
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Johannes Haarde
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálporučík Lieutenant General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    21.06.1889 Wilhelmshaven /
    21.06.1889 Wilhelmshaven /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    08.02.1945 Kolberg /
    08.02.1945 Kolberg /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 383. pěší divize Commander of the 383rd Infantry Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    padl v boji Killed-in-Action
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    foto: http://goo.gl/361C4
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141259#458067Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Haarde Haarde
    Jméno:
    Given Name:
    Johannes Johannes
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Johannes Haarde
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    19.11.1909 poručík
    27.01.1915 nadporučík
    08.04.1917 kapitán
    01.03.1930 major
    01.04.1934 podplukovník
    01.01.1936 plukovník
    01.10.1939 Generálmajor
    01.10.1941 Generálporučík
    19.11.1909 Leutnant
    27.01.1915 Oberleutnant
    08.04.1917 Hauptmann
    01.03.1930 Major
    01.04.1934 Oberstleutnant
    01.01.1936 Oberst
    01.10.1939 Major General
    01.10.1941 Lieutenant General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    06.10.1936-10.11.1938 Velitel : Tankový pluk 8
    10.11.1938-01.03.1941 Velitel : Tanková brigáda 8
    25.02.1942-01.01.1943 Velitel : 25. tanková divize
    21.01.1943-20.07.1943 Velitel : Velitelství Soluň-Egejské moře
    21.01.1943-20.07.1943 Velitel : Hlavní polní velitelství 395
    01.03.1941-DD.MM.RRRR Velitel : Tanková brigáda 100
    06.10.1936-10.11.1938 Commander : 8th Tank Regiment
    10.11.1938-01.03.1941 Commander : 8th Tank Brigade
    01.03.1941-DD.MM.RRRR Commander : 100th Tank Brigade
    25.02.1942-01.01.1943 Commander : 25th Tank Division
    21.01.1943-20.07.1943 Commander : Command Thessaloniki-Aegean Sea
    21.01.1943-20.07.1943 Commander : 395th High Field Command
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 2. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Čestný kříž světové války 1914-1918 pro bojovníky
    Honor Cross of World War 1914-18 for Combatants
    Ehrenkreuz des Weltkrieges 1914 – 1918 für Frontkämpfer
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.geocities.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141259#458069Verze : 0
    MOD