Rimavská Seč

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 512 příspěvků vloženo, 1944 editováno a 306 zmoderováno. Statistiky
22.9.2018 - Praha - Sraz k 20. narozeninam valka.cz | Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Rimavská Seč

okr. Rimavská Sobota

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Rimavská Seč Rimavska Sec
    Originální název:
    Original Name:
    Rimavská Seč
    Další názvy:
    Other Names:
    (1289) Zeech, (1467) Rimazech, (1498) Rymazeech, (1920) Siač, Sečovce, (1927) Rimavská Seč, maďarsky Rimaszécs, Rimasécs.
    Nižší územní celek:
    Lower Administrative Area:
    okres Rimavská Sobota Rimavská Sobota District
    GPS souřadnice:
    GPS Coordinates:
    48°18'14.62"N 20°14'05.43"E
    Místní části:
    Local Municipalities:
    -
    První písemná zmínka:
    First Written Reference:
    1289
    Vojenské objekty:
    Military Objects:
    Památky:
    Historical Sights, Places of Interest:
    Kostol reformovaný gotický z roku 1332, veža renesančný z roku 1560, klasicistický prestavaný v roku 1791
    Kostol rímskokatolícky klasicistický z roku 1803
    Fara katolícka neskorobaroková z roku 1805
    Muzea:
    Museums:
    - -
    Osobnosti:
    Personalities:
    Dislokované jednotky:
    Garrisoned Units:
    Datum od
    Date from
    Datum do
    Date to
    Jednotka
    Unit
    Stát
    Country
    01.01.1949 01.04.1949 Pohraniční rota 1/XIII
    1st Border Guard Company
    Průmyslové podniky:
    Industry:
    Vlajka:
    Banner:
    -
    Znak:
    Coat of Arms:
    Poznámka:
    Note:
    V rokoch 1938-1945 bola obec pripojená k Maďarsku.
    Do roku 1951 bola súčasťou obce osada Slávikovo (1926), dnes Orávka. Zaniknuté osady v okolí - Kusold (1216) a usadlosť Balážovo(1352).
    -
    Zdroje:
    Sources:
    www.e-obce.sk ;
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/141957#459701Verze : 0
    MOD