Rozpočet tohoto webu pro rok 2019 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 64.741,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 316 příspěvků vloženo, 1104 editováno a 301 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Stolzmann, Hans Joachim von

generálmajor

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Stolzmann Stolzmann
    Jméno:
    Given Name:
    Hans-Joachim Hans-Joachim
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans-Joachim Stolzmann
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    Generálmajor Major General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    06.02.1898 Berlin /
    06.02.1898 Berlin /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    29.05.1971 Wohldorf /
    29.05.1971 Wohldorf /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel: 31. pěší divize
    velitel: 31. divize lidových granátníků
    Commander of the 31st Infantry Division
    Commander of the 31st People's Grenadier Division
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    nositel Rytířského kříže recipient of the Knight`s Cross of the Iron Cross
    Související články:
    Related Articles:

    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159029#485244Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Stolzmann Stolzmann
    Jméno:
    Given Name:
    Hans-Joachim Hans-Joachim
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Hans-Joachim Stolzmann
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.10.1944 Generálmajor
    01.10.1944 Major General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.07.1944-21.07.1944 Velitel : 31. pěší divize
    09.10.1944-DD.01.1945 Velitel : 31. divize lidových granátníků

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.07.1944-21.07.1944 Commander : 31st Infantry Division
    09.10.1944-DD.01.1945 Commander : 31st People\'s Grenadier Division

    Manually added items:
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    29.09.1940
    Rytířský kříž Železného kříže 1939
    Knight's Cross of the Iron Cross
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
    -


    22.07.1941
    - Armádní spona cti
    Army Honour Roll Clasp
    Ehrenblattspange des Heeres
    -


    28.02.1942
    - Německý kříž ve zlatě
    German Cross in Gold
    Deutsche Kreuz in Gold
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 I. třídy
    Iron Cross 1st Class
    Eisernes Kreuz I. Klasse
    -


    DD.MM.RRRR
    Železný kříž 1939 II. třídy
    Iron Cross 2nd Class
    Eisernes Kreuz II. Klasse
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.unithistories.com
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/159029#485245Verze : 0
    MOD