Bombardovací eskadra 152 [1936-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 362 příspěvků vloženo, 1654 editováno a 277 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bombardovací eskadra 152 [1936-1939]

152nd Bomber Wing / Kampfgeschwader 152 (KG 152)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bombardovací eskadra 152 152nd Bomber Wing
    Originální název:
    Original Name:
    Kampfgeschwader 152
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.04.1936
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.05.1939
    Nástupce:
    Successor:
    Bombardovací eskadra 1 1st Bomber Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Dislokace:
    Deployed:
    01.04.1936-01.10.1936 Greifswald, ?
    01.10.1936-15.03.1937 ?
    15.03.1937-01.05.1939 Neubrandenburg, Fliegerhorst Neubrandenburg /

    Velitel:
    Commander:
    01.04.1936-15.03.1937 ?, ? ( ? )
    15.03.1937-15.11.1938 Mahnke, Alfred (Oberst)
    15.11.1938-01.05.1939 Kessler, Ulrich (Oberst)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    01.04.1936-01.05.1939 I. skupina Bombardovací eskadry 152
    01.04.1936-01.10.1936 II. skupina Bombardovací eskadry 152
    01.04.1936-01.11.1938 III. skupina Bombardovací eskadry 152
    01.04.1936-01.10.1936 Štáb Bombardovací eskadry 152
    15.03.1937-01.05.1939 Štáb Bombardovací eskadry 152
    01.04.1937-01.10.1937 IV. skupina Bombardovací eskadry 152
    01.10.1937-01.05.1939 IV. skupina Bombardovací eskadry 152

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    01.04.1936-01.05.1939 1st Group of the 152nd Bomber Wing
    01.04.1936-01.10.1936 2nd Group of the 152nd Bomber Wing
    01.04.1936-01.11.1938 3rd Group of the 152nd Bomber Wing
    01.04.1936-01.10.1936 Staff of the 152nd Bomber Wing
    15.03.1937-01.05.1939 Staff of the 152nd Bomber Wing
    01.04.1937-01.10.1937 4th Group of the 152nd Bomber Wing
    01.10.1937-01.05.1939 4th Group of the 152nd Bomber Wing

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.04.1936-01.05.1939 Hindenburg (Hindenburg, Paul von)
    01.04.1936-01.05.1939 Hindenburg (Hindenburg, Paul von)
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/kampf/kg152.html
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/7351#513673Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Geschwaderkommodoren:


    ?
    Oberst Ulrich Kessler, 15.11.38 - 1.5.39


    Stab:


    Zformván 1.4.36 v Greifswald. Od 18.3.36 nesl čestné jméno "Hindenburg".


    1.10.36 přejmenován na Stab/Lehrgeschwader Greifswald.


    Znovu zformován 15.3.37 v Neubrandenburg. 1.5.39 přejmenován na Stab/KG1.


    Základny:


    1.4.36 - 1.10.36 Greifswald Ju 52, Do 23
    15.3.37 - 1.5.39 Neubrandenburg Do 23, Ju 86, He 111
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/7351#17636Verze : 0
    MOD