Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 327 příspěvků vloženo, 1427 editováno a 313 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Letecká armáda 6 [1943-1945]

6th Air Fleet / Luftflotte 6

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Letecká armáda 6 6th Air Fleet
    Originální název:
    Original Name:
    Luftflotte 6
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    06.05.1943
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Velitelství letectva Východ Air Force Group Command East
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    05.05.1943-05.02.1944 Vrchní velitelství ozbrojených sil
    05.02.1944-08.05.1945 Vrchní velitelství letectva
    05.05.1943-05.02.1944 Supreme Command of the Armed Forces
    05.02.1944-08.05.1945 Air Force Supreme Command
    Dislokace:
    Deployed:
    06.05.1943-DD.09.1943 Smolensk
    DD.09.1943-DD.02.1944 Minsk
    DD.02.1944-28.06.1944 Priluki
    30.06.1944-DD.08.1944 Varšava
    DD.08.1944-DD.12.1944 Brünnstadt
    DD.12.1944-DD.01.1945 Ozorkov
    DD.01.1945-16.02.1945 Merzdorf
    16.02.1945-DD.03.1945 Treuenbrietzen
    DD.03.1945-DD.05.1945 Cottbus, Fliegerhorst Cottbus /

    Velitel:
    Commander:
    06.05.1943-24.04.1945 Greim, Robert vom (Generaloberst)
    27.04.1945-08.05.1945 Deßloch, Otto (Generaloberst)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    11.05.1943-08.05.1945 Kless, Friedrich (Generalmajor)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.04.1943-DD.08.1944 Polní letecká župa XXVII
    05.05.1943-DD.12.1943 Skupina blízkého průzkumu 5
    06.05.1943-DD.08.1943 IV. skupina Bombardovací eskadry 51
    06.05.1943-DD.MM.RRRR Skupina dálkového průzkumu 2
    06.05.1943-29.04.1945 Stíhací eskadra 51
    DD.05.1943-DD.02.1945 1. letecká divize
    DD.05.1943-DD.11.1943 12. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.05.1943-13.11.1943 18. protiletadlová dělostřelecká divize
    06.06.1943-18.10.1943 Eskadra střemhlavých bombardérů 1
    DD.06.1943-DD.01.1945 4. letecká divize
    DD.06.1943-18.10.1943 Skupina rušivého bombardování Letecké armády 6
    10.10.1943-DD.01.1944 23. protiletadlová dělostřelecká divize
    01.11.1943-24.01.1945 II. protiletadlový dělostřelecký sbor
    DD.MM.1943-DD.MM.RRRR Skupina blízkého průzkumu 3
    01.05.1944-31.08.1944 Stíhací úsekové velitelství 6
    DD.05.1944-DD.07.1944 Východní letecká letka 1 (ruská)
    DD.07.1944-25.01.1945 VIII. letecký sbor
    08.08.1944-02.02.1945 Letecká župa I
    DD.09.1944-DD.MM.1945 Skupina dálkového průzkumu 3
    DD.10.1944-DD.03.1945 Skupina dálkového průzkumu 1
    13.12.1944-02.02.1945 Letecká župa XV
    DD.12.1944-DD.04.1945 Bitevní eskadra 1
    DD.12.1944-DD.04.1945 II. skupina Bitevní eskadry 1
    DD.12.1944-DD.04.1945 III. skupina Bitevní eskadry 1
    DD.MM.1944-DD.MM.RRRR Skupina blízkého průzkumu 15
    DD.MM.1944-DD.MM.RRRR Skupina blízkého průzkumu 4
    23.01.1945-08.05.1945 Letecká župa VIII
    DD.01.1945-DD.02.1945 11. protiletadlová dělostřelecká divize
    DD.01.1945-DD.05.1945 3. letecká divize
    DD.01.1945-DD.04.1945 I. skupina Bitevní eskadry 1
    DD.01.1945-DD.02.1945 Stíhací velitelství Slezsko
    DD.01.1945-DD.MM.RRRR Stíhací velitelství Východní Prusko
    DD.03.1945-DD.MM.1945 Protiletadlová dělostřelecká brigáda ke zvláštnímu použití při letecké armádě 6
    01.04.1945-DD.MM.1945 Velitelství letectva Západ
    DD.MM.1945-08.05.1945 Bitevní eskadra 4
    DD.MM.1945-DD.04.1945 Noční bitevní skupina 30
    DD.MM.1945-DD.MM.1945 Průzkumná letka 2 (dálková)/noční
    DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Skupina blízkého průzkumu 15
    DD.MM.1945-DD.MM.1945 Skupina blízkého průzkumu 2
    DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Skupina blízkého průzkumu 3
    DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Skupina blízkého průzkumu 4
    DD.MM.1945-DD.MM.RRRR Skupina blízkého průzkumu 8
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR II. letecký sbor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR IV. letecký sbor
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecké velitelství 1
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecké velitelství 200
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecké velitelství 6
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR VIII. letecký sbor

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.04.1943-DD.08.1944 27th Field Air Region
    05.05.1943-DD.12.1943 5th Short-Range Reconnaissance Group
    06.05.1943-DD.MM.RRRR 2nd Long-Range Reconnaissance Group
    06.05.1943-DD.08.1943 4th Group of the 51st Bomber Wing
    06.05.1943-29.04.1945 51st Fighter Wing
    DD.05.1943-DD.11.1943 12th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.05.1943-13.11.1943 18th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.05.1943-DD.02.1945 1st Air Division
    06.06.1943-18.10.1943 1st Dive Bomber Wing
    DD.06.1943-DD.01.1945 4th Air Division
    DD.06.1943-18.10.1943 Harassement Bomber Group of the 6th Air Fleet
    10.10.1943-DD.01.1944 23rd Anti-Aircraft Artillery Division
    01.11.1943-24.01.1945 II Anti-Aircraft Artillery Corps
    DD.MM.1943-DD.MM.RRRR 3rd Short-Range Reconnaissance Group
    01.05.1944-31.08.1944 6th Fighter Sector Command
    DD.05.1944-DD.07.1944 1st Eastern Air Squadron (Russian)
    DD.07.1944-25.01.1945 VIII Air Corps
    08.08.1944-02.02.1945 1st Air Region
    DD.09.1944-DD.MM.1945 3rd Long-Range Reconnaissance Group
    DD.10.1944-DD.03.1945 1st Long Range Reconnaissance Group
    13.12.1944-02.02.1945 15th Air Region
    DD.MM.1944-DD.MM.RRRR 15th Short-Range Reconnaissance Group
    DD.12.1944-DD.04.1945 1st Ground Attack Wing
    DD.12.1944-DD.04.1945 2nd Group of the 1st Ground Attack Wing
    DD.12.1944-DD.04.1945 3rd Group of the 1st Ground Attack Wing
    DD.MM.1944-DD.MM.RRRR 4th Short-Range Reconnaissance Group
    23.01.1945-08.05.1945 8th Air Region
    DD.01.1945-DD.02.1945 11th Anti-Aircraft Artillery Division
    DD.01.1945-DD.04.1945 1st Group of the 1st Ground Attack Wing
    DD.01.1945-DD.05.1945 3rd Air Division
    DD.01.1945-DD.MM.RRRR Fighter Command East Prussia
    DD.01.1945-DD.02.1945 Fighter Command Silesia
    DD.03.1945-DD.MM.1945 Special Purpose Anti-Aircraft Artillery Brigade with the 6th Air Fleet
    01.04.1945-DD.MM.1945 Air Force Command West
    DD.MM.1945-DD.MM.RRRR 15th Short-Range Reconnaissance Group
    DD.MM.1945-DD.MM.1945 2nd Reconnaissance Squadron (Long Range)/Night
    DD.MM.1945-DD.MM.1945 2nd Short-Range Reconnaissance Group
    DD.MM.1945-DD.04.1945 30th Night Ground Attack Group
    DD.MM.1945-DD.MM.RRRR 3rd Short-Range Reconnaissance Group
    DD.MM.1945-08.05.1945 4th Ground Attack Wing
    DD.MM.1945-DD.MM.RRRR 4th Short-Range Reconnaissance Group
    DD.MM.1945-DD.MM.RRRR 8th Short-Range Reconnaissance Group
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1st Air Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 200th Air Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 6th Air Command
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR II Air Corps
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR IV Air Corps
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR VIII Air Corps

    Manually added items:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Luftflotte_6
    en.wikipedia.org
    en.wikipedia.org
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9212#28023Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Vrchní velitel:


    GenFeldm Robert Ritter von Greim, 5.5.43 - 24.4.45
    GenOb Otto Dessloch, 27.4.45 - 8.5.45


    Náčelník štábu:


    GenMaj Friedrich Kless, 11.5.43 - 8.5.45


    Zformována 5.5.43 ze Luftwaffenkommando Ost v Centralním Rusku (Smolensk).


    HQ (hlavní štáb):


    5.43 - 9.43 Smolensk
    9.43 - 2.44 Minsk
    2.44 - 28.6.44 Priluki
    30.6.44 - 8.44 Warzaw
    8.44 - 12.44 Brünnstadt
    12.44 - 1.45 Ozorkov
    1.45 - 16.2.45 Merzdorf
    16.2.45 - 3.45 Treuenbrietzen
    3.45 - 5.45 Cottbus


    Během války velela následujícím jednotkám:


    Verbindungsstaffel/Luftflotte 6 (ze Verb.Sta./Lw.Kdo.Ost), 5.43 - 4.45
    Luftwaffenkommando 4, 21.4.45 - 8.5.45
    Luftwaffenkommando VIII, 29.4.45 - 8.5.45
    Luftwaffenkommando Ostpreussen, 1.45 - 5.45
    Luftwaffenkommando Schlesien, 25.1.45 - 2.2.45
    Luftwaffenkommando West, 1.4.45 - 8.5.45
    II. Fliegerkorps, 3.2.45 - 2.4.45
    IV. Fliegerkorps, 12.43 - 9.44
    VIII. Fliegerkorps, 7.44 - 25.1.45 a 2.2.45 - 29.4.45
    1. Flieger-Division, 5.43 - 3.2.45
    3. Flieger-Division, 1.45 - 4.45
    4. Flieger-Division, 6.43 - 3.2.45
    Fliegerführer 1, 27.12.43 - 30.7.44
    Fliegerführer 6, 26.11.44 - 24.1.45
    Fliegerführer 200, 6.3.45 - 8.5.45
    Jagdfliegerführer Ostpreussen, 1.45 - 5.45
    Jagdfliegerführer Schlesien, 1.45 - 2.45
    Jagdabschnittsführer 6, 5.44 - 8.44
    Luftgau-Kommando I, 8.8.44 - 8.5.45
    Luftgau-Kommando VIII, 23.1.45 - 1.3.45
    Luftgau-Kommando XV, 12.44 - 2.45
    Feldluftgau-Kommando XXV, 1.7.44 - 7.9.44
    Feldluftgau-Kommando XXVII, 1.4.43 - 8.44
    I. Flakkorps, 6.44 - 5.45
    II. Flakkorps, 10.43 - 1.45
    12. Flak-Division, 5.43 - 11.43
    18. Flak-Division, 5.43 - 11.43
    23. Flak-Division, 10.43 - 1.44
    10. Flak-Brigade, 5.43 - 11.43
    Luftnachrichten-Regiment 262
    Flugmelde-Meß-Abteilung 21



    Luftnachrichten-Regiment 22
    Luftnachrichten-Regiment 35
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/9212#28029Verze : 0
    MOD