Skupina sovětských vojsk v Německu [1954-1989]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Skupina sovětských vojsk v Německu [1954-1989]

Group of the Soviet Forces in Germany / Группа советских войск в Германии

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Skupina sovětských vojsk v Německu Group of the Soviet Forces in Germany
    Originální název:
    Original Name:
    Группа советских войск в Германии
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    26.03.1954
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu Grothe up of Soviet Occupation Forces in Germany
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.07.1989
    Nástupce:
    Successor:
    Západní skupina vojsk Western Group of Forces
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    26.03.1954-01.09.1984 Ministerstvo obrany
    01.09.1984-01.07.1989 Hlavní velitelství vojsk západního směru
    26.03.1954-01.09.1984 Ministry of Defence
    01.09.1984-01.07.1989 Main Commander of the Armed Forces of the Western Theatre
    Dislokace:
    Deployed:
    26.03.1954-01.07.1989 Wünsdorf, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    26.03.1954-11.03.1955 Grečko, Andrej Antonovič (armádní generál)
    11.03.1955-17.11.1957 Grečko, Andrej Antonovič (maršál Sovětského svazu)
    17.11.1957-08.05.1959 Zacharov, Matvej Vasiljevič (armádní generál)
    08.05.1959-15.04.1960 Zacharov, Matvej Vasiljevič (maršál Sovětského svazu)
    15.04.1960-09.06.1961 Jakubovskij, Ivan Ignaťjevič (generálplukovník)
    09.06.1961-19.04.1962 Koněv, Ivan Stěpanovič (maršál Sovětského svazu)
    19.04.1962-27.01.1965 Jakubovskij, Ivan Ignaťjevič (armádní generál)
    27.01.1965-15.04.1968 Koševoj, Pjotr Kirillovič (armádní generál)
    15.04.1968-01.11.1969 Koševoj, Pjotr Kirillovič (maršál Sovětského svazu)
    01.11.1969-29.04.1970 Kulikov, Viktor Georgijevič (generálplukovník)
    29.04.1970-14.09.1971 Kulikov, Viktor Georgijevič (armádní generál)
    14.09.1971-20.07.1972 Kurkotkin, Semjon Konstantinovič (generálplukovník)
    20.07.1972-03.11.1972 Ivanovskij, Jevgenij Filippovič (generálplukovník)
    03.11.1972-26.11.1980 Ivanovskij, Jevgenij Filippovič (armádní generál)
    26.11.1980-07.07.1985 Zajcev, Michail Mitrofanovič (armádní generál)
    07.07.1985-12.07.1986 Lušev, Pjotr Georgijevič (armádní generál)
    12.07.1986-12.11.1987 Bělikov, Valerij Alexandrovič (armádní generál)
    12.11.1987-26.11.1987
    26.11.1987-01.07.1989 Snětkov, Boris Vasiljevič (armádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    26.03.1954
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    24.03.1954-29.04.1957 2. gardová mechanizovaná armáda
    26.03.1954-29.04.1957 1. gardová mechanizovaná armáda
    26.03.1954-01.07.1989 3. armáda
    26.03.1954-29.04.1957 3. gardová mechanizovaná armáda
    26.03.1954-29.04.1957 4. gardová mechanizovaná armáda
    26.03.1954-01.07.1989 8. gardová armáda
    29.04.1957-20.08.1968 1. gardová tanková armáda
    29.04.1957-28.08.1964 18. gardová armáda
    29.04.1957-01.07.1989 2. gardová tanková armáda
    29.04.1957-20.08.1968 20. gardová armáda
    24.10.1968-01.07.1989 1. gardová tanková armáda
    15.11.1968-01.07.1989 20. gardová armáda


    24.03.1954-29.04.1957 2nd Guards Mechanised Army
    26.03.1954-29.04.1957 1st Guards Mechanised Army
    26.03.1954-01.07.1989 3rd Army
    26.03.1954-29.04.1957 3rd Guards Mechanised Army
    26.03.1954-29.04.1957 4th Guards Mechanised Army
    26.03.1954-01.07.1989 8th Guards Army
    29.04.1957-28.08.1964 18th Guards Army
    29.04.1957-20.08.1968 1st Guards Tank Army
    29.04.1957-20.08.1968 20th Guards Army
    29.04.1957-01.07.1989 2nd Guards Tank Army
    24.10.1968-01.07.1989 1st Guards Tank Army
    15.11.1968-01.07.1989 20th Guards Army



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70548#515479Verze : 2
    MOD