Generální štáb Rudé armády [1940-1946]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Generální štáb Rudé armády [1940-1946]

General Staff of the Red Army / Генеральный штаб Красной Армии

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Generální štáb Rudé armády General Staff of the Red Army
    Originální název:
    Original Name:
    Генеральный штаб Красной Армии
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    26.07.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Generální štáb Dělnicko-rolnické rudé armády General Staff of the Red Workers' and Peasants' Army
    Datum zániku:
    Disbanded:
    03.06.1946
    Nástupce:
    Successor:
    Generální štáb ozbrojených sil General Staff of the Armed Forces
    Nadřízený úřad:
    Higher Authority:
    26.07.1940-10.07.1941 Lidový komisariát obrany
    10.07.1941-08.08.1941 Hlavní stan vrchního velení
    08.08.1941-03.08.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
    03.08.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
    25.02.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
    15.03.1946-03.06.1946 Ministerstvo ozbrojených sil
    26.07.1940-10.07.1941 People´s Commissariat for Defence
    10.07.1941-08.08.1941 Supreme Command of the Armed Forces
    08.08.1941-03.08.1945 Supreme Main Command of the Armed Forces
    03.08.1945-25.02.1946 People´s Commissariat for Defence
    25.02.1946-15.03.1946 People´s Commissariat for Armed Forces
    15.03.1946-03.06.1946 Ministry of the Armed Forces
    Dislokace:
    Deployed:
    26.07.1940-03.06.1946 Moskva, ? /
    Přednosta / náčelník:
    Chief:
    26.07.1940-DD.08.1940 Šapošnikov, Boris Michajlovič (maršál Sovětského svazu)
    DD.08.1940-14.01.1941 Mereckov, Kirill Afanasjevič (armádní generál)
    14.01.1941-29.07.1941 Žukov, Georgij Konstantinovič (armádní generál)
    29.07.1941-26.06.1942 Šapošnikov, Boris Michajlovič (maršál Sovětského svazu)
    26.06.1942-18.01.1943 Vasilevskij, Alexandr Michajlovič (generálplukovník)
    18.01.1943-16.02.1943 Vasilevskij, Alexandr Michajlovič (armádní generál)
    16.02.1943-19.02.1945 Vasilevskij, Alexandr Michajlovič (maršál Sovětského svazu)
    19.02.1945-22.03.1946 Antonov, Alexandr Innokenťjevič (armádní generál)
    22.03.1946-03.06.1946 Vasilevskij, Alexandr Michajlovič (maršál Sovětského svazu)
    Podřízené úřady či jednotky:
    Subordinated Agencies or Units:





    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70568#515472Verze : 0
    MOD