Tallavania, František

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 348 příspěvků vloženo, 1873 editováno a 259 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Tallavania, František

brigádní generál / Brigade General

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tallavania Tallavania
    Jméno:
    Given Name:
    František František
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Tallavania
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigade General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    24.05.1894 Královské Vinohrady / 24.05.1894 Kralovske Vinohrady /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    03.01.1981 Praha / 03.01.1981 Prague /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    velitel tankového vojska hlavního štábu Commander of the Tank Troops Command
    Jiné významné skutečnosti:(maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    ? ?
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/106152#379319Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Tallavania Tallavania
    Jméno:
    Given Name:
    František František
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Tallavania
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.09.1905-DD.06.1912 Státní reálka, Žižkov
    DD.10.1912-DD.06.1914 České vysoké učení technické, Praha
    DD.09.1905-DD.06.1912 ?
    DD.10.1912-DD.06.1914 ?
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.10.1914-DD.04.1915 Škola jednoročních dobrovolníků, Praha
    DD.12.1917-DD.05.1918 Důstojnický kurs, Jasi
    DD.03.1920-DD.07.1920 Kurs pro východu důstojníků generálního štábu, Praha
    DD.11.1921-DD.09.1922 Válečná škola, Praha
    DD.09.1922-DD.10.1924 Vysoká válečná škola, Paris
    DD.01.1935-DD.07.1935 Kurs pro vyšší velitele, Praha
    DD.10.1914-DD.04.1915 Škola jednoročních dobrovolníků, Praha
    DD.12.1917-DD.05.1918 Důstojnický kurs, Jasi
    DD.03.1920-DD.07.1920 Kurs pro východu důstojníků generálního štábu, Praha
    DD.11.1921-DD.09.1922 Válečná škola, Praha
    DD.09.1922-DD.10.1924 Vysoká válečná škola, Paris
    DD.01.1935-DD.07.1935 Kurs pro vyšší velitele, Praha
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.05.1915 kadet rakousko-uherské branné moci
    26.05.1916 podporučík srbské armády
    03.01.1917 podporučík ruské armády
    07.02.1918 podporučík legií
    01.06.1918 poručík legií
    01.12.1918 kapitán legií
    01.05.1919 major legií
    15.02.1920 major dělostřelectva
    01.09.1922 major generálního štábu
    14.12.1927 podplukovník generálního štábu
    31.03.1931 plukovník dělostřelectva
    05.08.1933 plukovník generálního štábu
    22.12.1936 brigádní generál
    01.10.1939 výslužba
    01.05.1915 ?
    26.05.1916 ?
    03.01.1917 ?
    07.02.1918 ?
    01.06.1918 ?
    01.12.1918 ?
    01.05.1919 ?
    15.02.1920 ?
    01.09.1922 ?
    14.12.1927 ?
    31.03.1931 ?
    05.08.1933 ?
    22.12.1936 Brigade General
    01.10.1939 Retirement
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    00.10.1925-DD.08.1927 Náčelník štábu : 7. divise
    DD.10.1931-DD.12.1933 Náčelník štábu : Zemské vojenské velitelství v Brně
    15.10.1935-22.12.1936 Velitel : 3. polní dělostřelecká brigáda
    22.12.1936-31.12.1937 Velitel : 3. polní dělostřelecká brigáda
    31.12.1937-DD.05.1938 Velitel : Velitelství dělostřelectva 3. divise
    27.09.1938-18.11.1938 Velitel : 6. divise
    25.05.1945-15.06.1945 Velitel : II. sbor
    01.06.1945-25.10.1946 Velitel : Velitelství tankového vojska
    25.10.1946-01.12.1947 Velitel : Velitelství tankového vojska


    DD.09.1914-DD.10.1914 jednoroční dobrovolník Polního dělostřeleckého pluku č. 25, Praha
    DD.10.1914-DD.04.1915 vojenské studium, Praha
    DD.04.1915-DD.09.1915 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 18, východoevropské válčiště
    22.09.1915-22.09.1915 zajetí na východoevropském válčišti
    DD.09.1915-DD.05.1916 ruské zajatecké tábory
    DD.05.1916-DD.09.1916 velitel pěší čety 1. srbského dobrovolnického pluku, východoevropské válčiště
    DD.09.1916-DD.01.1917 nemocniční ošetřování
    DD.01.1917-DD.07.1917 dobrovolník Československého náhradního praporu, Bělgorod
    DD.07.1917-DD.08.1917 velitel pěší čety 8. československého střeleckého pluku, Baryševka
    DD.08.1917-DD.12.1917 velitel dělostřelecké čety 2. československého samostatného dělostřeleckého oddílu, Borispol
    DD.12.1917-DD.05.1918 vojenské studium, Jasi
    DD.05.1918-DD.01.1919 velitel dělostřelecké čety 2. československé dělostřelecké brigády, přesun a sibiřské válčiště
    DD.01.1919-DD.02.1920 velitel výcvikového dělostřeleckého oddílu Důstojnické školy, Sluďanka a přesun
    DD.02.1920-DD.03.1920 repatriační dovolená
    DD.03.1920-DD.07.1920 vojenské studium, Praha
    DD.07.1920-DD.11.1920 pobočník velitele Zemského vojenského velitelství pro Podkarpatskou Rus, Užhorod
    DD.11.1920-DD.11.1921 velitel dělostřeleckého oddílu Vojenské akademie, Hranice
    DD.11.1921-DD.10.1924 vojenské studium, Praha a Paris
    DD.10.1924-DD.10.1925 velitel oddílu Dělostřeleckého pluku 2, Plzeň
    DD.10.1925-DD.09.1927 náčelník štábu Divise 7, Olomouc
    DD.09.1927-DD.10.1929 profesor Válečné školy, Praha
    DD.10.1929-DD.03.1930 zástupce velitele Dělostřeleckého pluku 107, Olomouc
    DD.03.1930-DD.10.1931 velitel Dělostřeleckého pluku 107, Olomouc
    DD.10.1931-DD.01.1934 náčelník štábu Zemského vojenského velitelství v Brně, Brno
    DD.01.1934-DD.10.1934 zástupce velitele Válečné školy, Praha
    DD.10.1934-DD.01.1935 zástupce velitele Vysoké školy válečné, Praha
    DD.01.1935-DD.07.1935 vojenské studium, Praha
    DD.07.1935-DD.08.1935 zástupce velitele Vysoké školy válečné, Praha
    DD.08.1935-DD.01.1938 profesor Kursu pro vyšší velitele, Praha
    DD.01.1938-DD.05.1938 velitel velitelství dělostřelectva 3. divise, Litoměřice
    DD.05.1938-DD.09.1938 zástupce velitele Divise 6, Brno
    DD.09.1938-DD.10.1938 velitel Divise 6, branná pohotovost státu
    DD.10.1938-DD.11.1938 zástupce velitele Divise 6, Brno
    DD.11.1938-DD.12.1938 velitel Hraniční oblasti 39, branná pohotovost státu
    DD.12.1938-DD.06.1939 zástupce velitele Divise 6, Brno
    00.10.1925-DD.08.1927 Chief of Staff : 7th Division
    DD.10.1931-DD.12.1933 Chief of Staff : Land Military Headquarters in Brno
    15.10.1935-22.12.1936 Commander : 3rd Field Artillery Brigade
    22.12.1936-31.12.1937 Commander : 3rd Field Artillery Brigade
    31.12.1937-DD.05.1938 Commander : 3rd Division Artillery Command
    27.09.1938-18.11.1938 Commander : 6th Division
    25.05.1945-15.06.1945 Commander : II Corps
    01.06.1945-25.10.1946 Commander : Armoured Troops Headquarters
    25.10.1946-01.12.1947 Commander : Armoured Troops Headquarters


    DD.09.1914-DD.10.1914 ?
    DD.10.1914-DD.04.1915 ?
    DD.04.1915-DD.09.1915 ?
    22.09.1915-22.09.1915 ?
    DD.09.1915-DD.05.1916 ?
    DD.05.1916-DD.09.1916 ?
    DD.09.1916-DD.01.1917 ?
    DD.01.1917-DD.07.1917 ?
    DD.07.1917-DD.08.1917 ?
    DD.08.1917-DD.12.1917 ?
    DD.12.1917-DD.05.1918 ?
    DD.05.1918-DD.01.1919 ?
    DD.01.1919-DD.02.1920 ?
    DD.02.1920-DD.03.1920 ?
    DD.03.1920-DD.07.1920 ?
    DD.07.1920-DD.11.1920 ?
    DD.11.1920-DD.11.1921 ?
    DD.11.1921-DD.10.1924 ?
    DD.10.1924-DD.10.1925 ?
    DD.10.1925-DD.09.1927 ?
    DD.09.1927-DD.10.1929 ?
    DD.10.1929-DD.03.1930 ?
    DD.03.1930-DD.10.1931 ?
    DD.10.1931-DD.01.1934 ?
    DD.01.1934-DD.10.1934 ?
    DD.10.1934-DD.01.1935 ?
    DD.01.1935-DD.07.1935 ?
    DD.07.1935-DD.08.1935 ?
    DD.08.1935-DD.01.1938 ?
    DD.01.1938-DD.05.1938 ?
    DD.05.1938-DD.09.1938 ?
    DD.09.1938-DD.10.1938 ?
    DD.10.1938-DD.11.1938 ?
    DD.11.1938-DD.12.1938 ?
    DD.12.1938-DD.06.1939 ?
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1919
    Řád Sv. Stanislava 3. třída s meči a mašlí
    Order of St Stanislaus 3rd Class with Swords and Bow
    Орден Святого Станислава 3-я степень с мечами
    -


    DD.MM.1919
    Řád Sokola - s meči
    Order of Falcon with Swords
    Řád Sokola - s meči
    -


    DD.MM.1920
    Československý válečný kříž 1914-1919
    Czechoslovak War Cross 1914-1919
    Československý válečný kříž 1914-1919
    -


    DD.MM.1920
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.1921
    Pamětní Kříž na válku 1916-1919
    Commemorative Cross of the War 1916-1919
    Crucea Comemorative a Razboiului 1916-1919
    -


    DD.MM.1922
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    DD.MM.1923
    Pamětní medaile na válku 1914-1918
    Commemorative Medal for War 1914-1918
    Spomenica rata 1914-1918
    -


    DD.MM.1924
    Řád Čestné legie 5. třída
    Order of Legion of Honour 5th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Chevalier
    -
    Rumunská spojená knížectví [1861-1881] / United Principalites of Romania [1861-1881]

    DD.MM.1936
    Řád Rumunské hvězdy 3. třída
    Order of Star of Romania 3rd Class
    Ordinul Steaua României Comandor
    -

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/106152#379320Verze : 0
    MOD