102. pěší divize [1940-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 397 příspěvků vloženo, 1567 editováno a 273 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

102. pěší divize [1940-1945]

102nd Infantry Division / 102. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    102. pěší divize 102nd Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    102. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.12.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    05.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.12.1940-01.01.1941 stellvertretendes II. Armeekorps
    01.01.1941-16.03.1941 XX. armádní sbor
    16.03.1941-15.04.1941 11. armáda
    15.04.1941-08.05.1941 LIII. armádní sbor
    08.05.1941-25.05.1941 11. armáda
    25.05.1941-19.06.1941 XX. armádní sbor
    19.06.1941-26.06.1941 XXXXII. armádní sbor
    26.06.1941-26.06.1941 VI. armádní sbor
    26.06.1941-21.07.1941 9. armáda
    21.07.1941-07.08.1941 Befehlshaber der rückwärtiges Heeresgebietes Mitte
    07.08.1941-12.08.1941 9. armáda
    12.08.1941-11.09.1941 XXXX. armádní sbor (motorizovaný)
    11.09.1941-31.07.1942 XXIII. armádní sbor
    31.07.1942-12.03.1943 XXXIX. tankový sbor
    12.03.1943-14.03.1943 9. armáda
    14.03.1943-01.04.1943 XXXVIII. armádní sbor
    01.04.1943-23.04.1943 XX. armádní sbor
    23.04.1943-12.08.1943 XXXXVI. tankový sbor
    12.08.1943-31.08.1943 XXXV. armádní sbor
    31.08.1943-09.09.1943 LVI. tankový sbor
    09.09.1943-11.01.1944 XX. armádní sbor
    11.01.1944-25.01.1944 2. armáda
    25.01.1944-12.02.1944 XXIII. armádní sbor
    12.02.1944-DD.05.1944 XX. armádní sbor
    DD.05.1944-DD.07.1944 LV. armádní sbor
    DD.07.1944-DD.08.1944 XXIII. armádní sbor
    DD.08.1944-DD.11.1944 I. jezdecký sbor
    DD.11.1944-DD.01.1945 XXXXI. tankový sbor
    DD.01.1945-DD.04.1945 XX. armádní sbor
    DD.04.1945-08.05.1945 Armáda Východní Prusko
    15.12.1940-01.01.1941 stellvertretendes II. Armeekorps
    01.01.1941-16.03.1941 XX Army Corps
    16.03.1941-15.04.1941 11th Army
    15.04.1941-08.05.1941 LIII Army Corps
    08.05.1941-25.05.1941 11th Army
    25.05.1941-19.06.1941 XX Army Corps
    19.06.1941-26.06.1941 XXXXII Army Corps
    26.06.1941-26.06.1941 VI Army Corps
    26.06.1941-21.07.1941 9th Army
    21.07.1941-07.08.1941 Befehlshaber der rückwärtiges Heeresgebietes Mitte
    07.08.1941-12.08.1941 9th Army
    12.08.1941-11.09.1941 XXXX Army Corps (motorized)
    11.09.1941-31.07.1942 XXIII Army Corps
    31.07.1942-12.03.1943 XXXIX Tank Corps
    12.03.1943-14.03.1943 9th Army
    14.03.1943-01.04.1943 XXXVIII Army Corps
    01.04.1943-23.04.1943 XX Army Corps
    23.04.1943-12.08.1943 XXXXVI Tank Corps
    12.08.1943-31.08.1943 XXXV Army Corps
    31.08.1943-09.09.1943 LVI Tank Corps
    09.09.1943-11.01.1944 XX Army Corps
    11.01.1944-25.01.1944 2nd Army
    25.01.1944-12.02.1944 XXIII Army Corps
    12.02.1944-DD.05.1944 XX Army Corps
    DD.05.1944-DD.07.1944 LV Army Corps
    DD.07.1944-DD.08.1944 XXIII Army Corps
    DD.08.1944-DD.11.1944 I Cavalry Corps
    DD.11.1944-DD.01.1945 XXXXI Tank Corps
    DD.01.1945-DD.04.1945 XX Army Corps
    DD.04.1945-08.05.1945 Army East Prussia
    Dislokace:
    Deployed:
    15.12.1940-DD.MM.RRRR Groß-Born, ? /

    Velitel:
    Commander:
    15.12.1940-01.02.1942 Ansat, John (Generalleutnant)
    01.02.1942-10.03.1942 Baier, Albrecht (Generalleutnant)
    10.03.1942-01.05.1942 Räsfeld, Werner von (Generalmajor)
    01.05.1942-19.01.1943 Frießner, Johannes (Generaloberst)
    19.01.1943-05.11.1943 Hitzfeld, Otto (General der Infanterie)
    05.11.1943-DD.03.1945 Bercken, Werner von (Generalleutnant)
    DD.03.1945-05.05.1945 Ludwig, ? (Oberst)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:

    15.12.1940-05.05.1945 Divizní jednotky 102

    15.12.1940-05.05.1945 Division Units 102
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11083#471005Verze : 0
    MOD
    Avatar
    102. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11083#34644Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Operace:
    Německo (12/1940 - 06/1941)
    Východní fronta - střední sektor (06/1941 - 02/1942)
    Německo (02/1942 - 04/1942)
    Východní fronta - střední sektor (04/1942 - 01/1945)
    Východní Prusko (01/1945 - 05/1945)

    Organizace:
    Pěší pluk 232
    Pěší pluk 233
    Pěší pluk 235
    Dělostřelecký pluk 104
    Protitankový prapor 102
    Průzkumný prapor 102
    Spojovací prapor 102
    Ženijní prapor 102
    Divizní jednotky 102
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11083#34645Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 102. Infanterie Division:


    Konrad Barde 1/5/1943
    Erhard Bauer 10/4/1944
    Werner Bercken 10/23/1944
    Leo Cygan 1/5/1944
    Hans Drexler 8/14/1943
    Manfred Heidrich 4/5/1945
    Richard Isczinsky 3/17/1945
    Wilhelm Kilian 2/8/1945
    Erwin Kunsch 11/24/1943
    Johann Maas 10/25/1944
    Erich Matuschewitz 9/30/1944
    Walter Naefe 10/4/1944
    Alfred Pandel 12/19/1943
    Artur Schulz 8/7/1942
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11083#34648Verze : 0
    MOD
    Avatar
    DATUM
    SBOR
    ARMÁDA
    SKUPINA ARMÁD
    OBLAST NASAZENÍ


    12. 1940 - 3. 1941
    XX
    11. Armee
    C
    Borne Sulinowo (Poľsko)


    4. 1941
    záloha
    11. Armee
    C
    Borne Sulinowo


    5. 1941
    II
    11. Armee

    Borne Sulinowo


    6.-8. 1941
    záloha

    Mitte
    Rusko - stredná časť


    9. 1941
    XXXX Pz.
    9. Armee
    Mitte
    Smolensk (Rusko)


    10.-12. 1941
    XXIII
    9. Armee
    Mitte
    Vjaz'ma, Ržev (Rusko)


    1.-7. 1942
    XXIII
    9. Armee
    Mitte
    Ržev


    8. 1942
    VI
    9. Armee
    Mitte
    Ržev


    9. 1942 - 1. 1943
    XXXIX Pz.
    9. Armee
    Mitte
    Ržev


    2. 1943
    záloha
    9. Armee
    Mitte
    Ržev


    3. 1943
    XXXIX Pz.
    9. Armee
    Mitte
    Ržev


    4.-6. 1943
    XX
    2. Pz. Armee
    Mitte
    Oriol (Rusko)


    7. 1943
    XX
    9. Armee
    Mitte
    Oriol


    8. 1943
    XXXXVI Pz.
    9. Armee
    Mitte
    Oriol


    9. 1943
    LVI Pz.
    2. Armee
    Mitte
    rieka Desna


    10.-12. 1943 (bojová skupina)
    XX
    2. Armee
    Mitte
    Homeľ (Bielorusko)


    1.-4. 1944
    XX
    2. Armee
    Mitte
    rieka Pripiať


    5.-6. 1944
    LV
    9. Armee
    Mitte
    rieka Pripiať


    7. 1944
    XXIII
    2. Armee
    Mitte
    Brėst (Bielorusko)


    8.-10. 1944
    I Kav.
    2. Armee
    Mitte
    rieka Narew


    11.-12. 1944
    XXXXLI Pz.
    2. Armee
    Mitte
    rieka Narew


    1. 1945
    XX
    2. Armee
    Mitte
    rieka Narew


    2.-3. 1945 (bojová skupina)
    XX
    4. Armee
    Nord
    Mamonovo (Kaliningradskaja oblasť, Rusko)


    4. 1945 (štáb)
    záloha

    Ostpreußen
    polostrov Hel (Poľsko)
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/11083#292572Verze : 0
    MOD