Janda, František

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Janda, František

generálplukovník / Colonel General

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Janda Janda
    Jméno:
    Given Name:
    František František
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Janda
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:

    Hodnost:
    Rank:
    generálplukovník Colonel General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    28.11.1898 Nezamyslice 28.11.1898 Nezamyslice
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    24.04.1964 Praha / 24.04.1964 Prague /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    1. vojenský okruh, velitel 1st Military District, Commander
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Olomouc, fond Osobní spisy vojáků z povolání
    Vojenský ústřední archiv Praha, fotoarchiv
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/123647#421085Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Janda Janda
    Jméno:
    Given Name:
    František František
    Jméno v originále:
    Original Name:
    František Janda
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.1909-DD.MM.1915 Státní gymnasium, Praha
    DD.MM.1909-DD.MM.1915 Státní gymnasium, Praha
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.1928-DD.MM.1931 Válečná škola, Praha
    DD.MM.1948-DD.MM.1950 Vojenská akadémia K. J. Vorošilova, Moskva
    DD.MM.1928-DD.MM.1931 Válečná škola, Praha
    DD.MM.1948-DD.MM.1950 Vojenská akadémia K. J. Vorošilova, Moskva
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    25.04.1948 brigádní generál
    06.01.1949 divisní generál
    28.02.1951 sborový generál
    25.04.1945 Brigadier General
    06.01.1949 Division General
    28.02.1951 Corps General
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    27.09.1938-22.10.1938 Náčelník štábu : 8. divise
    DD.06.1948-06.01.1949 Velitel : 5. divise /rychlá/
    06.01.1949-DD.06.1950 Velitel : 5. divise /rychlá/
    15.09.1950-DD.12.1950 Náčelník štábu : 2. vojenský okruh
    DD.12.1950-28.02.1951 Velitel : 2. vojenský okruh
    28.02.1951-DD.01.1952 Velitel : 2. vojenský okruh
    DD.01.1952-DD.11.1952 Velitel : 1. vojenský okruh
    27.09.1938-22.10.1938 Chief of Staff : 8th Division
    DD.06.1948-06.01.1949 Commander : 5th Division /Rapid/
    06.01.1949-DD.06.1950 Commander : 5th Division /Rapid/
    15.09.1950-DD.12.1950 Chief of Staff : 2nd Military District
    DD.12.1950-28.02.1951 Commander : 2nd Military District
    28.02.1951-DD.01.1952 Commander : 2nd Military District
    DD.01.1952-DD.11.1952 Commander : 1st Military District
    Vyznamenání:
    Awards:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Olomouc, fond Osobní spisy vojáků z povolání
    Vojenský ústřední archiv Praha, fotoarchiv
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/123647#549718Verze : 1
    MOD