Koutňák, Josef

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 379 příspěvků vloženo, 2091 editováno a 3222 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Koutňák, Josef

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Koutňák Koutňák
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Koutňák
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    Hodnost:
    Rank:
    brigádní generál Brigade General
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    JUDr. LL.M.
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    06.09.1890 Uherské Hradiště /
    06.09.1890 Uherské Hradiste /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    22.10.1961 Praha /
    22.10.1961 Prague /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    2. jezdecká brigáda, velitel
    2. rychlá divise, velitel
    Tankový sbor, velitel
    2nd Cavalry Brigade, Commander
    2nd Rapid Division, Commander
    Tank Corps, Commander
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz


    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60741#218806Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Koutňák Koutňák
    Jméno:
    Given Name:
    Josef Josef
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Josef Koutňák
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    01.09.1902-08.07.1910 Státní gymnasium, Valašské Meziříčí
    01.10.1910-30.06.1912 Státní universita, právnická fakulta, Wien
    01.10.1913-27.04.1914 Státní universita, právnická fakulta, Wien
    01.11.1920-14.07.1921 Karlova universita, právnická fakulta, Praha
    01.09.1902-08.07.1910 State Grammar School, Valasske Mezirici
    01.10.1910-30.06.1912 State University, Law Faculty, Vienna
    01.10.1913-27.04.1914 State University, Law Faculty, Vienna
    01.11.1920-14.07.1921 Charles University, Law Faculty, Prague
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    07.11.1912-01.02.1913 Škola jednoročních dobrovolníků, Karlovac
    20.11.1917-12.01.1918 Důstojnická jezdecká škola, Balakleja
    04.11.1922-01.10.1924 Válečná škola, Praha
    03.01.1931-03.08.1931 Kurs pro vyšší velitele, Praha
    07.11.1912-01.02.1913 One-Year Volunteer School, Karlovac
    20.11.1917-12.01.1918 Officers´ Cavalry School, Balakleja
    04.11.1922-01.10.1924 War College, Prague
    03.01.1931-03.08.1931 Higher Commanders Course, Prague
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    01.09.1913 kadet rakousko-uherské branné moci
    22.05.1917 podporučík ruské armády
    07.02.1918 podporučík legií
    01.06.1919 poručík legií
    29.10.1919 kapitán legií
    03.11.1921 kapitán jezdectva
    02.12.1921 major jezdectva
    22.12.1922 podplukovník jezdectva
    30.09.1924 podplukovník generálního štábu
    04.05.1928 plukovník generálního štábu
    21.02.1933 brigádní generál
    01.01.1940 brigádní generál ve výslužbě
    11.05.1945 brigádní generál
    19.02.1947 divisní generál
    01.04.1948 divisní generál in memoriam
    01.09.1913 Cadet, Austro-Hungarian Armed Forces
    22.05.1917 Junior Lieutenant, Russian Army
    07.02.1918 Junior Lieutenant, Czechoslovak Legions
    01.06.1919 Lieutenant, Czechoslovak Legions
    29.10.1919 Captain, Czechoslovak Legions
    03.11.1921 Captain of the Cavalry
    02.12.1921 Major of the Cavalry
    22.12.1922 Lieutenant Colonel of the Cavalry
    30.09.1924 Lieutenant Colonel of the General Staff
    04.05.1928 Colonel of the General Staff
    21.02.1933 Brigade General
    01.01.1940 Brigade General (Ret.)
    11.05.1945 Brigade General
    19.02.1947 Division General
    01.04.1948 Division General in Memoriam
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.10.1924-DD.10.1925 Náčelník štábu : 1. jezdecká brigáda
    00.09.1925-00.04.1928 Velitel : Jezdecký pluk 10
    00.04.1928-01.10.1928 Velitel : Jezdecký pluk 8
    01.10.1928-15.09.1929 Velitel : 1. jezdecká brigáda
    00.09.1929-00.12.1930 Velitel : Jezdecký pluk 8
    DD.03.1935-01.10.1937 Velitel : 2. jezdecká brigáda
    15.10.1937-24.09.1938 Velitel : 2. rychlá divise
    25.09.1938-22.10.1938 Velitel : 2. rychlá divise
    01.06.1945-15.09.1945 Velitel : Československý tankový sbor
    15.09.1945-01.03.1946 Velitel : Tankový sbor

    Ručně vyplněné položky:
    01.10.1912-07.11.1912 jednoroční dobrovolník Pěšího pluku č. 97, Belovar
    07.11.1912-01.02.1913 vojenské studium, Karlovac
    01.02.1913-30.09.1913 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 97, Belovar
    01.08.1914-26.08.1914 velitel pěší čety Pěšího pluku č. 97, východoevropské válčiště
    26.08.1914-26.08.1914 zajetí na východoevropském válčišti
    26.08.1914-01.01.1916 ruské zajatecké tábory
    01.01.1916-01.07.1917 dobrovolník Československé náhradní roty
    01.07.1917-20.11.1917 velitel pěší čety 6. československého střeleckého pluku, Borispol
    20.11.1917-12.01.1918 vojenské studium, Balakleja
    12.01.1918-28.03.1918 důstojník velitelství 6. československého dělostřeleckého pluku
    28.03.1918-28.05.1918 regulační železniční komisař, Rtiščevo
    28.05.1918-04.07.1918 velitel posádkového strážního oddílu, Vladivostok
    04.07.1918-01.09.1918 důstojník štábu Vladivostocké skupiny, sibiřské válčiště
    01.09.1918-25.10.1920 velitel eskadrony 1. československého jezdeckého pluku, sibiřské válčiště a přesun
    25.10.1920-20.11.1920 repatriační dovolená
    20.11.1920-04.11.1922 důstojník 5. oddělení /školského a výcvikového/ Hlavního štábu branné moci, Praha
    04.11.1922-01.10.1924 vojenské studium, Praha
    01.10.1924-01.10.1925 náčelník štábu 1. jezdecké brigády, Praha
    01.10.1925-30.04.1928 velitel Jezdeckého pluku 10, Berehovo
    30.04.1928-16.09.1928 velitel Jezdeckého pluku 8, Pardubice
    16.09.1928-16.09.1929 zatímní velitel Jezdecké brigády 1, Praha
    16.09.1929-03.01.1931 velitel Jezdeckého pluku 8, Pardubice
    03.01.1931-03.08.1931 vojenské studium, Praha
    03.08.1931-15.03.1935 přednosta I./2. oddělení /jezdectva a remontnictva/ ministerstva, Praha
    15.03.1935-01.10.1937 velitel 2. jezdecké brigády, Brno
    01.10.1937-24.09.1938 velitel 2. rychlé divise, Brno
    24.09.1938-DD.10.1938 velitel 2. rychlé divise, branná pohotovost státu
    00.10.1938-31.07.1939 velitel 2. rychlé divise, Brno
    31.07.1939-01.01.1940 dovolená
    11.05.1945-01.07.1945
    01.07.1945-15.09.1945 velitel Československého tankového sboru,
    15.09.1945-15.04.1946 velitel Tankového sboru, Moravská Třebová
    15.04.1946-15.12.1947 předseda Kárného výboru 1. oblasti
    Automatically linked items:
    DD.10.1924-DD.10.1925 Chief of Staff : 1st Cavalry Brigade
    00.09.1925-00.04.1928 Commander : 10th Cavalry Regiment
    00.04.1928-01.10.1928 Commander : 8th Cavalry Regiment
    01.10.1928-15.09.1929 Commander : 1st Cavalry Brigade
    00.09.1929-00.12.1930 Commander : 8th Cavalry Regiment
    DD.03.1935-01.10.1937 Commander : 2nd Cavalry Brigade
    15.10.1937-24.09.1938 Commander : 2nd Rapid Division
    25.09.1938-22.10.1938 Commander : 2nd Rapid Division
    01.06.1945-15.09.1945 Commander : Czechoslovak Tank Corps
    15.09.1945-01.03.1946 Commander : Tank Corps

    Manually added items:
    01.10.1912-07.11.1912 One-Year Volunteer, Infantry Regiment No. 97, Belovar
    07.11.1912-01.02.1913 Military Education, Karlovac
    01.02.1913-30.09.1913 Commander, Infantry Platoon, Infantry Regiment No. 97, Belovar
    01.08.1914-26.08.1914 Commander, Infantry Platoon, Infantry Regiment No. 97, East European Theatre of Operations
    26.08.1914-26.08.1914 Captivity, East European Theatre of Operations
    26.08.1914-01.01.1916 Russian POW Camps
    01.01.1916-01.07.1917 Volunteer, Czechoslovak Replacement Company
    01.07.1917-20.11.1917 Commander, Infantry Platoon, 6th Czechoslovak Rifles Regiment, Borispol
    20.11.1917-12.01.1918 Military Education, Balakleja
    12.01.1918-28.03.1918 Staff Officer, 6th Czechoslovak Rifles Regiment
    28.03.1918-28.05.1918 Railroad Traffic Commissioner, Rtiscevo
    28.05.1918-04.07.1918 Garrison Guard Detachment, Vladivostok
    04.07.1918-01.09.1918 Staff Officer, Vladivostok Group, Siberian Theatre of Operations
    01.09.1918-25.10.1920 Squadron Commander, 1st Czechoslovak Cavalry Regiment, Siberian Theatre of Operations and Transfer
    25.10.1920-20.11.1920 Repatriation and Study Leave
    20.11.1920-04.11.1922 Officer, 5th Unit /School and Trainig/, Main Staff of Armed Forces
    04.11.1922-01.10.1924 Military Education, Prague
    01.10.1924-01.10.1925 Chief of Staff, Cavalry Brigade No. 1
    01.10.1925-30.04.1928 Commander, Cavalry Regiment No. 10, Berehovo
    30.04.1928-16.09.1928 Commander, Cavalry Regiment No. 8, Pardubice
    16.09.1928-16.09.1929 Acting Commander, 1st Cavalry Brigade, Prague
    16.09.1929-03.01.1931 Commander, Cavalry Regiment No. 8, Pardubice
    03.01.1931-03.08.1931 Military Education, Prague
    03.08.1931-15.03.1935 Chief, I./2. Unit / Cavalry and Remount Service/, Ministry, Prague
    15.03.1935-01.10.1937 Commander, 2nd Cavalry Brigade, Brno
    DD.10.1937-24.09.1939 Commander, 2nd Rapid Division, Brno
    24.09.1938-DD.10.1938 Commander, 2nd Rapid Division, State of Military Emergency
    00.10.1938-31.07.1939 Commander, 2nd Rapid Division, Brno
    31.07.1939-01.01.1940
    11.05.1945-01.07.1945
    01.07.1945-15.09.1945 Commander, Czechoslovak Tank Corps
    15.09.1945-15.04.1946 Commander, Tank Corps, Moravská Třebová
    15.04.1945-15.12.1947
    15.12.1947-01.04.1948
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.1918
    Medaile Jana Žižky z Trocnova
    Jan Zizka from Trocnov Medal
    Medaile Jana Žižky z Trocnova
    ? 3. nebo 2. st.


    DD.MM.1919
    Řád Sv. Stanislava 3. třída s meči a mašlí
    Order of St Stanislaus 3rd Class with Swords and Bow
    Орден Святого Станислава 3-я степень с мечами
    -


    DD.MM.1919
    Řád Sv. Stanislava 2. třída s meči
    Order of St Stanislaus 2nd Class with Swords
    Орден Святого Станислава 2-я степень с мечами
    -


    DD.MM.1919
    Řád Sokola - s meči
    Order of Falcon with Swords
    Řád Sokola - s meči
    -


    DD.MM.1919
    Vojenský kříž
    Military Cross
    Military Cross
    -


    DD.MM.1920
    Československý válečný kříž 1914-1919
    Czechoslovak War Cross 1914-1919
    Československý válečný kříž 1914-1919
    -


    DD.MM.1920
    Československá revoluční medaile
    Czechoslovak Revolutionary Medal
    Československá revoluční medaile
    -


    DD.MM.1921
    Medaile vítězství
    Victory Medal
    Medaile vítězství
    -


    27.01.1922
    Válečný kříž
    Croix de Guerre
    Croix de Guerre
    -


    DD.MM.1934
    Řád Čestné legie 4. třída
    Order of Legion of Honour 4th Class
    Ordre de la Légion d'Honneur Officier
    -


    DD.MM.1945
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    DD.MM.1945
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    Czechoslovak medal "For Gallantry"
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    -


    DD.MM.1945
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy" I. stupeň
    Medal for Merit 1st Class
    Československá vojenská medaile "Za zásluhy"" I. stupeň
    -

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Zpracováno na základě grantu Ministerstva obrany ČR a Občanského sdružení valka.cz

    Vojenský ústřední archiv, fond Kvalifikační listiny vojenských osob
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/60741#375294Verze : 0
    MOD