Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 332 příspěvků vloženo, 1438 editováno a 291 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Bombardovací skupina 806 [1939-1942]

806th Bomber Group / Kampfgruppe 806 (KGr. 806)

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Bombardovací skupina 806 806th Bomber Group
    Originální název:
    Original Name:
    Kampfgruppe 806
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.11.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Pobřežní letecká skupina 806 806th Coastal Air Group
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.09.1942
    Nástupce:
    Successor:
    III. skupina Bombardovací eskadry 54 3rd Group of the 54th Bomber Wing
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.11.1939-DD.06.1941 ?
    DD.06.1941-27.10.1941 Letecké velitelství Baltské moře
    DD.12.1941-01.09.1942 II. letecký sbor
    01.11.1939-DD.06.1941 ?
    DD.06.1941-27.10.1941 Air Command Baltic Sea
    DD.12.1941-01.09.1942 II Air Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    01.11.1939-DD.12.1939 Dievenow, Fliegerhorst und Seefliegerhorst Dievenow /
    DD.12.1939-21.03.1940 Uetersen, Fliegerhorst Uetersen /
    21.03.1940-05.04.1940 Varrelbusch, Feldflugplatz Varrelbusch /
    05.04.1940-DD.07.1940 Uetersen, Fliegerhorst Uetersen /
    DD.07.1940-11.09.1940 Nantes, Fliegerhorst Nantes (Château Bougon) /
    11.09.1940-04.06.1941 Carpiquet, Fliegerhorst Caen-Carpiquet /
    04.06.1941-DD.08.1941 Královec, Fliegerhorst Prowehren /
    DD.08.1941-27.10.1941 Riga, Fliegerhorst Riga-Spilve /
    27.10.1941-DD.11.1941 Siverskij, Fliegerhorst Siwerskaja /
    DD.11.1941-DD.12.1941 Uetersen, Fliegerhorst Uetersen /
    DD.12.1941-01.09.1942 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
    DD.08.1942-DD.09.1942 Heraklion, Fliegerhorst Iraklion / (detašmán / detachment)

    Velitel:
    Commander:
    01.11.1939-03.07.1940 Wild, Wolfgang von (Oberstleutnant)
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
    DD.04.1941-28.06.1941 Emig, Hans (Oberstleutnant)
    DD.06.1941-DD.07.1941 Hartwig, ? (Major)
    DD.07.1941-01.09.1942 Linke, Richard (Major)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    DD.11.1939-31.08.1942 1. letka Bombardovací skupiny 806
    DD.11.1939-31.08.1942 2. letka Bombardovací skupiny 806
    DD.11.1939-31.08.1942 3. letka Bombardovací skupiny 806
    DD.11.1939-31.08.1942 Štáb Bombardovací skupiny 806

    Ručně vyplněné položky:
    Automatically linked items:
    DD.11.1939-31.08.1942 1st Squadron of the 806th Bomber Group
    DD.11.1939-31.08.1942 2nd Squadron of the 806th Bomber Group
    DD.11.1939-31.08.1942 3rd Squadron of the 806th Bomber Group
    DD.11.1939-31.08.1942 Staff of the 806th Bomber Group

    Manually added items:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    http://www.ww2.dk/air/seefl/kflgr806.htm
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/7380#514370Verze : 2
    MOD