24. pěší divize [1935-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 87.861,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 412 příspěvků vloženo, 1616 editováno a 271 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

24. pěší divize [1935-1945]

24th Infantry Division

24. Infanterie-Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    24. pěší divize 24th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    24. Infanterie-Division
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1935
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1935-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.12.1936 X. armádní sbor
    DD.12.1939-DD.05.1940 12. armáda
    DD.05.1940-DD.06.1940 VI. armádní sbor
    DD.06.1940-DD.07.1940 VII. armádní sbor
    DD.07.1940-27.11.1940 IV. armádní sbor
    27.11.1940-23.03.1941 XXIII. armádní sbor
    23.03.1941-22.04.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVII
    22.04.1941-19.07.1941 IV. armádní sbor
    19.07.1941-01.08.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
    01.08.1941-01.09.1941 XXXXIV. armádní sbor
    01.09.1941-14.09.1941 Schwedlerova skupina
    14.09.1941-24.09.1941 XI. armádní sbor
    24.09.1941-09.10.1941 Kommandanten für das rückwärtige Armeegebiet 550
    09.10.1941-27.10.1941 Befehlshaber rückwärtigen Heeresgebiet Süd
    27.10.1941-19.11.1941 11. armáda
    19.11.1941-06.08.1942 LIV. armádní sbor
    06.08.1942-26.08.1942 11. armáda
    26.08.1942-01.09.1942 L. armádní sbor
    01.09.1942-05.09.1942 18. armáda
    05.09.1942-17.10.1942 XXX. armádní sbor
    17.10.1942-04.12.1942 XXVI. armádní sbor
    04.12.1942-14.02.1943 I. armádní sbor
    14.02.1943-11.03.1943 L. armádní sbor
    11.03.1943-DD.02.1944 Hilpertova skupina
    DD.02.1944-DD.04.1944 L. armádní sbor
    DD.04.1944-DD.05.1944 X. armádní sbor
    DD.05.1944-DD.06.1944 I. armádní sbor
    DD.06.1944-DD.07.1944 16. armáda
    DD.07.1944-DD.08.1944 I. armádní sbor
    DD.08.1944-DD.10.1944 X. armádní sbor
    DD.10.1944-DD.11.1944 16. armáda
    DD.11.1944-DD.03.1945 L. armádní sbor
    DD.03.1945-09.05.1945 VI. dobrovolnický armádní sbor SS (lotyšský)
    15.10.1935-DD.09.1939 ?
    DD.09.1939-DD.12.1936 X Army Corps
    DD.12.1939-DD.05.1940 12th Army
    DD.05.1940-DD.06.1940 VI Army Corps
    DD.06.1940-DD.07.1940 VII Army Corps
    DD.07.1940-27.11.1940 IV Army Corps
    27.11.1940-23.03.1941 XXIII Army Corps
    23.03.1941-22.04.1941 XXXVII Special Purpose Higher Command
    22.04.1941-19.07.1941 IV Army Corps
    19.07.1941-01.08.1941 XXXIV Special Purpose Higher Command
    01.08.1941-01.09.1941 XXXXIV Army Corps
    01.09.1941-14.09.1941 Group von Schwedler
    14.09.1941-24.09.1941 XI Army Corps
    24.09.1941-09.10.1941 Kommandanten für das rückwärtige Armeegebiet 550
    09.10.1941-27.10.1941 Befehlshaber rückwärtigen Heeresgebiet Süd
    27.10.1941-19.11.1941 11th Army
    19.11.1941-06.08.1942 LIV Army Corps
    06.08.1942-26.08.1942 11th Army
    26.08.1942-01.09.1942 L Army Corps
    01.09.1942-05.09.1942 18th Army
    05.09.1942-17.10.1942 XXX Army Corps
    17.10.1942-04.12.1942 XXVI Army Corps
    04.12.1942-14.02.1943 I Army Corps
    14.02.1943-11.03.1943 L Army Corps
    11.03.1943-DD.02.1944 Group Hilpert
    DD.02.1944-DD.04.1944 L Army Corps
    DD.04.1944-DD.05.1944 X Army Corps
    DD.05.1944-DD.06.1944 I Army Corps
    DD.06.1944-DD.07.1944 16th Army
    DD.07.1944-DD.08.1944 I Army Corps
    DD.08.1944-DD.10.1944 X Army Corps
    DD.10.1944-DD.11.1944 16th Army
    DD.11.1944-DD.03.1945 L Army Corps
    DD.03.1945-09.05.1945 VI SS Volunteers Army Corps (Latvian)
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    15.10.1935-01.04.1938 Kienitz, Werner (Generalleutnant)
    01.04.1938-10.11.1938 Förster, Sigismund von (Generalleutnant)
    10.11.1938-DD.02.1940 Olbricht, Friedrich (Generalleutnant)
    DD.02.1940-14.06.1940 Obernitz, Justin von (Generalleutnant)
    14.06.1940-10.02.1943 Tettau, Hans von (Generalmajor)
    10.02.1943-01.03.1943 Krosigk, Ernst Anton von (Oberst)
    01.03.1943-19.02.1944 Versock, Kurt (Generalmajor)
    19.02.1944-20.02.1944 Opelt, ? (Oberst)
    21.02.1944-28.02.1944 Wagner, ? von (Oberst)
    28.02.1944-05.06.1944 Falkenstein, Hans Freiherr von (Generalleutnant)
    05.06.1944-03.09.1944 Versock, Kurt (Generalleutnant)
    03.09.1944-DD.03.1945 Schultz, Harald (Generalmajor)
    DD.03.1945-DD.03.1945 Brauer, Johannes Oskar (Generalmajor)
    DD.03.1945-09.05.1945 Schultz, Harald (Generalmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.10.1935-12.10.1937 Krebs, Hans (Major)
    12.10.1937-01.10.1939 Feyerabend, Gerhard (Oberstleutnant)
    01.10.1939-10.07.1940 Merker, Fritz (Major)
    10.07.1940-11.12.1941 Aßmann, Günther (Oberstleutnant)
    11.12.1941-06.01.1942 Petri, Reinhard (Oberstleutnant)
    06.01.1942-10.12.1943 Biehler, Ernst Friedrich (Oberstleutnant)
    10.12.1943-DD.MM.1945 Herzog, Gottfried (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Automaticky vyplněné položky:
    03.11.1941-DD.MM.1941 Oddíl útočných děl 197

    Ručně vyplněné položky:
    15.10.1935-15.10.1942 Pěší pluk 31
    15.10.1942-09.05.1945 Granátnický pluk 32
    15.10.1935-25.10.1942 Pěší pluk 102
    25.10.1942-09.05.1945 Granátnický pluk 102
    15.10.1935-DD.MM.1938 Pěší pluk 103
    DD.MM.1938-15.10.1942 Pěší pluk 32
    15.10.1942-09.05.1945 Granátnický pluk 32
    15.10.1942-09.05.1945 Dělostřelecký pluk 24
    15.10.1942-09.05.1945 Dělostřelecký pluk 60 (I., II.)
    15.10.1942-09.05.1945 Divizí jednotky 24
    Automatically linked items:
    03.11.1941-DD.MM.1941 197th Assault Gun Battalion

    Manually added items:
    15.10.1935-15.10.1942 Infantry Regiment 31
    15.10.1942-09.05.1945 Grenadier Regiment 32
    15.10.1935-25.10.1942 Infantry Regiment 102
    25.10.1942-09.05.1945 Grenadier Regiment 102
    15.10.1935-DD.MM.1938 Infantry Regiment 103
    DD.MM.1938-15.10.1942 Infantry Regiment 32
    15.10.1942-09.05.1945 Grenadier Regiment 32
    15.10.1942-09.05.1945 Artillery Regiment 24
    15.10.1942-09.05.1945 Artillery Regiment 60 (I., II.)
    15.10.1942-09.05.1945 Division Units 24
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10646#407279Verze : 0
    MOD
    Avatar
    24. Infanterie-Division
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10646#32604Verze : 0
    MOD
    Avatar
    1935



    Divizní jednotky 24 Division Units 24 Divisions-Einheit 24
    pozorovací oddíl 24 Observation Section 24 Beobachtung-Abteilung 24
    ženijní prapor 44 Pioneer Battalion 44 Pionier-Bataillon 44
    protitankový oddíl 24 Anti-tank Section 24 Panzerabwehr-Abteilung 244
    spojovací oddíl 24. pěší divize Infantry Division Signal Section 24 Infanterie-Divisions-Nachrichten-Abteilung 24




    1936-1938



    Divizní jednotky 24 Division Units 24 Divisions-Einheit 24
    pozorovací oddíl 24 Observation Section 24 Beobachtung-Abteilung 24
    ženijní prapor 24 Pioneer Battalion 24 Pionier-Bataillon 24
    protitankový oddíl 24 Anti-tank Section 24 Panzerabwehr-Abteilung 24
    spojovací oddíl 24. pěší divize Infantry Division Signal Section 24 Infanterie-Divisions-Nachrichten-Abteilung 24




    1939



    Divizní jednotky 24 Division Units 24 Divisions-Einheit 24
    pozorovací oddíl 24 Observation Section 24 Beobachtung-Abteilung 24
    průzkumný oddíl 24 Reconnaissance Section 24 Aufklärungs-Abteilung 24
    protitankový oddíl 24 Anti-tank Section 24 Panzerabwehr-Abteilung 24
    ženijní prapor 24 Pioneer Battalion 24 Pionier-Bataillon 24
    spojovací oddíl 24. pěší divize Infantry Division Signal Section 24 Infanterie-Divisions-Nachrichten-Abteilung 24
    polní doplňovací prapor 24 Field Replacement Battalion 24 Felderstatz-Bataillon 24
    podpůrná jednotka 24. pěší divize Infantry Division Supply Unit 24 Infanterie-Divisions-Nachschubführer 24
    administrativní služba 24. pěší divize Administrative Service 24 Verwaltungsdienste 24
    zdravotnická služba 24. pěší divize Medical Service 24 Sanitätsdienste 24
    veterinární rota 24 Veterinary Company 24 Veterinär-Kompanie 24




    1940



    Divizní jednotky 24 Division Units 24 Divisions-Einheit 24
    průzkumný oddíl 24 Reconnaissance Section 24 Aufklärungs-Abteilung 24
    protitankový oddíl 24 Anti-tank Section 24 Panzerjäger-Abteilung 24
    ženijní prapor 24 Pioneer Battalion 24 Pionier-Bataillon 24
    spojovací oddíl 24. pěší divize Infantry Division Signal Section 24 Infanterie-Divisions-Nachrichten-Abteilung 24
    podpůrná jednotka 24. pěší divize Infantry Division Supply Unit 24 Infanterie-Divisions-Nachschubführer 24
    administrativní služba 24. pěší divize Administrative Service 24 Verwaltungsdienste 24
    zdravotnická služba 24. pěší divize Medical Service 24 Sanitätsdienste 24
    veterinární rota 24 Veterinary Company 24 Veterinär-Kompanie 24




    Zdroj: http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.feldgrau.com/ ; http://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/ ; http://www.wikipedia.org/
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10646#407291Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 24. Infanterie Division:



    Fedor Apelt 2/8/1944
    Leo Drossel 7/19/1940
    Gotthard Essbach 9/22/1941
    Karl-Heinz Genzel 11/26/1944
    Friedrich Issermann 2/8/1944
    Wolfgang Kellner 4/14/1945
    Georg Kinder 2/8/1944
    Walter Klinke 9/30/1944
    Willi Koch 4/16/1944
    Wolfgang Kranenbrook 9/25/1942
    Rudolf Krueger 10/5/1941
    Helmuth Mayer 2/8/1944
    Rolf Mendte 12/24/1944
    Rudi Müller 4/30/1945
    Rudolf Neubert 2/29/1944
    Friedrich Olbricht 10/27/1939
    August Pietschmann 10/20/1944
    Heinz Poehler 9/2/1944
    Bruno Richter 11/26/1944
    Kurt Richter 3/28/1945
    Karl-Heinz Sandmann 2/8/1944
    Konrad Scheffold 4/18/1943
    Kurt Schille 8/25/1942
    Berthold Schirmer 8/27/1944
    Harald Schultz 4/5/1945
    Alfred Simm 7/27/1941
    Hans Tettau 9/3/1942
    Franz Theissig 4/14/1945
    Rolf Tittel 8/23/1944
    Rudolf Troeger 4/17/1945
    Kurt Versock 8/25/1942
    Walter Voigt 10/16/1944
    Ferdinand Wagner 12/12/1944
    Kurt Walter 9/25/1942
    Richard Werder 9/4/1940
    Alfred Wettengel 9/21/1944
    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10646#32608Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Datum
    Sbor
    Armáda
    Skupina armád
    Oblast nasazení


    9.39
    X.
    8. Armee
    Süd
    Slezsko, Polsko


    12.39 - 1.40
    Záloha
    12. Armee
    A
    Eifel


    5.40
    VI.
    12. Armee
    A
    Lucembursko, Francie


    6.40
    VII.
    16. Armee
    A
    Francie (Maas)


    7.40
    IV.
    9. Armee
    A
    Francie


    8.40 - 3.41
    IV.
    9. Armee
    A
    ústí řeky Schelde


    4.41
    XXXVII
    9. Armee
    A
    ústí řeky Schelde


    5.41
    IV.
    17. Armee
    A
    Galizien (Mielce)

    6.41 - 7.41
    IV.
    17. Armee
    Süd
    Winniza


    8.41
    XLIV.
    1. Pz.Gruppe
    Süd
    Uman


    9.41
    IV.
    17. Armee
    Süd
    Kijev


    10.41 - 11.41
    Záloha
    17. Armee
    Süd
    Kijev


    12.41 - 7.42
    LIV.
    11. Armee
    Süd
    Krym


    8.42
    LIV.
    11. Armee
    A
    Krym


    9.42
    XLII.
    velitelství Krym
    A
    Krym


    10.42
    XXX.
    11. Armee
    Nord
    Leningrad


    11.42 - 12.42
    XXVI.
    18. Armee
    Nord
    Leningrad


    1.43 - 2.43
    I.
    18. Armee
    Nord
    Leningrad, Volchov


    3.43 - 4.43
    L.
    18. Armee
    Nord
    Leningrad, Volchov


    5.43 - 1.44
    LIV.
    18. Armee
    Nord
    Leningrad, Volchov


    2.44 - 3.44
    L.
    18. Armee
    Nord
    Pleskov


    4.44
    X.
    16. Armee
    Nord
    Polock


    5.44
    I.
    16. Armee
    Nord
    Polock


    6.44
    Záloha
    16. Armee
    Nord
    Polock


    7.44
    I.
    16. Armee
    Nord
    Polock


    8.44 - 9.44
    X.
    18. Armee
    Nord
    Lotyšsko


    10.44
    Záloha
    16. Armee
    Nord
    Courland


    11.44
    L.
    Kleffel
    Nord
    Courland


    12.44 - 1.45
    L.
    16. Armee
    Nord
    Courland


    2.45
    L.
    16. Armee
    Kurland
    Courland


    3.45 - 4.45
    VI SS.
    16. Armee
    Kurland
    Courland


    URL : https://forum.valka.cz/topic/view/10646#124202Verze : 0